2020-06-05   16:59:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  02 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (13) 
Vejledende starttid 14:30 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
216  Julie Ravn Holst  2007  0744AM  HEI    25m  40.35 
188  Frida Gode Agersbæk  2007  0754AV  HORSENS    25m  36.37 
586  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    25m  37.37 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
178  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    25m  36.18 
144  Astrid Hjuler Britze  2006  0684AE  HØRSHOLM    25m  36.11 
213  Júlía Gunnlaugsdóttir  2007  0754AM  HEI    25m  36.07 
399  Amalie Kirkegaard  2007  0768AN  AALBORG    25m  36.09 
548  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    25m  36.13 
176  Clara Dam Lukowski  2007  0748AT  HOVEDSTAD    25m  36.19 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Sidsel Tang Christensen  2007  0756AL  HOLSTEBRO    25m  35.95 
K-Lee Hansen  2007  0756AE  A6JYLLINGE    25m  35.91 
305  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  35.84 
38  Mia Borup Mølgaard  2006  0626AM  SILKEBORG    25m  35.80 
203  Alma Munk Haugaard  2007  0786AN  HOBRO    25m  35.81 
519  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  35.89 
229  Liv Hjorth Jørgensen  2007  0754AK  HERNING    25m  35.93 
39  Paula Lindberg  2007  0714AI  SILKEBORG    25m  36.05 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Klara Fris Ottosen  2007  0736AL  DRAGSHOLM    25m  35.75 
284  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  35.70 
Naya Høi Greve  2007  0796AE  A6 SLANGE    25m  35.65 
488  Naja O. K. Neergaard  2007  0704AI  TUNE    25m  35.49 
507  Maya Jacobsen  2007  0754AQ  VAT CPH-MK    25m  35.62 
469  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  35.68 
458  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    25m  35.70 
353  Andrea Bjerring Pedersen  2007  0768AF  ESBJERG    25m  35.77 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
531  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  35.45 
123  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KØGE    25m  35.41 
37  Klara Ledager Lauritsen  2007  0784AM  SILKEBORG    25m  35.34 
29  Viktoria Annabel Graulund  2007  0774AK  SLAGELSE    25m  35.08 
467  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  35.19 
44  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  35.37 
288  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  35.42 
245  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  0704AD  HELSINGØR    25m  35.47 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Clara Cavo Jørgensen  2007  0752AE  LYSENG    25m  34.84 
343  Astrid Nørgaard  2007  0784AA  FR.VÆRK    25m  34.82 
422  Isabell Hansen  2007  0754AS  VATCPH-STT    25m  34.72 
78  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  0678AG  RINGE    25m  34.64 
231  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  34.71 
400  Emilie Pedersen  2007  0778AF  AALBORG    25m  34.74 
138  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  34.83 
512  Nadia Walløe  2007  0702AD  VAT CPH-MK    25m  34.90 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Victoria Amdi Brinkmann  2007  0758AG  AALBORG    25m  34.60 
390  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    25m  34.48 
419  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  34.46 
536  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  34.43 
146  Freja Mathilde Kaas  2006  0638AO  HØRSHOLM    25m  34.44 
42  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  34.47 
110  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  34.51 
496  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  34.62 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6 SLANGE    25m  34.41 
283  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  34.30 
520  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  34.30 
200  Anna Rosendahl Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m  34.12 
66  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  34.26 
350  Karoline R. Frederiksen  2006  0638AH  ESBJERG    25m  34.30 
445  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  34.34 
104  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  34.41 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Nellie Vad Bisgaard  2006  0658AS  HOBRO    25m  34.10 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  0764AM  A6 SLANGE    25m  34.01 
76  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    25m  33.92 
109  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  33.78 
405  Luanna Russo  2006  0604AM  AALBORG    25m  33.92 
251  Sofie Anker Nielsen  2006  0694AU  HELSINGØR    25m  33.92 
376  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  BRÆDSTRUP    25m  34.04 
295  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  34.10 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  33.64 
332  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  33.43 
136  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  33.31 
11  Clara Hejndorff Bøgsted  2006  0626AO  PINGVINEN    25m  33.27 
142  Laura Håkonsson  2006  0646AO  IKAST    25m  33.31 
220  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERØD    25m  33.33 
163  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  33.52 
19  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  SOLRØD    25m  33.65 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  33.00 
27  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  32.75 
87  Freja Obert  2006  0622AT  ODDER    25m  32.58 
585  Clara Kapke  2006  0614AB  SØNDERBORG    25m  32.05 
465  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  32.22 
278  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  32.58 
314  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  32.85 
SIF Bramm  2006  0624AE  A6JYLLINGE    25m  33.03 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    25m  33.19 
444  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  32.83 
177  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  32.29 
448  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  30.50 
279  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  32.15 
304  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  32.57 
311  Nina Griffin  2007  0776AK  GENTOFTE    25m  32.91 
175  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    25m  33.41 

 
Heat 13 (13) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Ida Skov Kragh  2006  0698AG  A6 SLANGE    25m  31.61 
348  Sofie A. Wolf  2006  0686AF  ESBJERG    25m  31.41 
171  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  30.79 
172  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  30.64 
52  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  30.78 
50  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  31.40 
214  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    25m  31.43 
447  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  31.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark