2020-06-06   11:02:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  02 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 34, 400m Medley Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 15:53 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Marcus Juul Jørgensen  2006  0635AJ  AALBORG    25m  5:39.17 
414  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  5:38.16 
427  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    25m  5:34.61 
518  Malthe Elias Wolgast  2006  0631AB  VEJLE    25m  5:31.99 
312  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  5:32.93 
209  Patrick Kjær Laugesen  2006  0677AO  HOBRO    25m  5:35.62 
169  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    25m  5:38.97 
333  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Villads Seneca  2006  0637AH  AGF    25m  5:29.93 
13  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  5:22.62 
407  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    25m  5:21.48 
207  Lucas Hansen  2005  0581AL  HOBRO    25m  5:20.64 
382  Thor Bruun Bisgaard  2005  0569AA  AGF    25m  5:21.09 
91  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG    25m  5:22.03 
105  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    25m  5:26.52 
529  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  5:30.47 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  5:20.10 
544  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  SKOVBAKKEN    25m  5:18.22 
237  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  5:17.60 
466  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  5:16.91 
556  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  H2Odense    25m  5:17.09 
361  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  5:17.81 
328  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    25m  5:19.32 
491  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  5:20.39 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
435  Frederik Grove Ankerdal  2005  0539AF  KVIK    25m  5:16.75 
88  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  5:15.23 
347  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  5:13.98 
354  Andreas Nikolajsen  2005  0595AC  ESBJERG    25m  5:13.01 
97  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  5:13.26 
370  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  5:14.30 
59  Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    25m  5:16.65 
149  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    25m  5:16.90 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Karl Anton Kristensen  2005  0563AF  S 68    25m  5:10.36 
165  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  5:08.45 
476  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  5:06.47 
532  Theodor Møller  2005  0533AA  VEST    25m  5:03.36 
475  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  5:04.93 
403  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    25m  5:06.70 
290  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  5:09.54 
375  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  5:12.59 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  5:23.74 
94  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  5:19.15 
502  Carlos Halawi  2006  0697AR  VAT CPH-MK    25m  5:12.12 
495  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  4:56.41 
166  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m  5:07.54 
584  Eskild Noah Johannsen  2006  0655AL  SØNDERBORG    25m  5:18.03 
60  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  5:20.68 
103  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  5:25.91 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  5:00.99 
315  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  4:59.59 
Julius Svarrer  2005  0507AH  A6 SLANGE    25m  4:53.92 
204  Christian Thorhauge  2005  0545AM  HOBRO    25m  4:48.15 
432  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  4:50.45 
49  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  BIRKERØD    25m  4:54.52 
299  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  5:00.36 
525  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  5:02.87 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark