2020-06-05   17:49:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 18:09 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
116  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  3:08.15 
287  Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    25m  3:06.83 
381  Tilde N. H. Sørensen  2007  0764AH  AGF    25m  3:04.07 
498  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  3:06.02 
330  Sophie Flamand  2007  0752AO  GENTOFTE    25m  3:07.32 
385  Johanne Schleimann  2007  0766AP  AGF    25m  3:09.89 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Caroline Søe Jepsen  2007  0794AK  SLAGELSE    25m  3:01.46 
426  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m  2:56.09 
398  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  2:54.05 
54  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    25m  2:53.13 
504  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  2:53.33 
485  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  2:54.06 
125  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  2:57.74 
472  Annabella Nathansen  2007  0708AM  SØLLERØD    25m  3:04.03 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
492  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    25m  2:53.04 
12  Pernille Petersen  2006  0638AN  PINGVINEN    25m  2:52.34 
224  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  2:51.27 
379  Signe Holst Jacobsen  2007  0794AG  BJERRE HER    25m  2:49.12 
334  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  2:49.77 
461  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  2:51.96 
135  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  2:52.80 
276  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  2:53.12 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  2:48.29 
20  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  2:48.02 
238  Ellen Simoni Alfast  2006  0604AI  HERLEV    25m  2:45.89 
141  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  2:44.77 
106  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  2:45.83 
293  Bianca Roos  2006  0622AB  GLADSAXE    25m  2:47.75 
157  Rikke Parkhøi  2006  0626AC  HVIDOVRE    25m  2:48.17 
280  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  2:48.38 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  2:43.28 
100  Marie Bertram  2006  0672AQ  LYSENG    25m  2:41.74 
429  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  KVIK    25m  2:39.85 
558  Naja Færgemann  2006  0602AI  H2Odense    25m  2:37.74 
40  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    25m  2:39.14 
278  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  2:40.63 
390  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    25m  2:42.02 
239  Liv Waag Kallesøe  2006  0634AF  HERLEV    25m  2:43.59 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
499  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  2:45.07 
469  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  2:43.86 
173  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    25m  2:37.53 
496  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  2:32.24 
177  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  2:37.30 
182  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    25m  2:41.26 
487  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m  2:44.73 
53  Karen Markussen  2007  0704AA  ALLERØD    25m  2:45.45 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  SOLRØD    25m  2:36.02 
180  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  2:34.46 
543  Anne Katrine Dige  2006  0654AF  SKOVBAKKEN    25m  2:34.29 
170  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  2:27.02 
172  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  2:33.16 
270  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  2:34.36 
297  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  2:35.81 
16  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  2:36.41 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark