Startliste for IKM 2019 Varsinais-Suomi
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Raision Urheilijat |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
P12,13,14,15,16 100m PU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
256 |
|
Felix Kandolin |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
25m |
1:15.24 |
|
|
|
2007 |
07A090 |
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Roope Koskela |
Raision Urheilijat |
|
|
25m |
1:18.85 |
|
|
|
2007 |
07A255 |
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Roope Käär |
Raision Urheilijat |
|
|
25m |
1:27.59 |
|
|
|
2007 |
07A184 |
|
|
|
|
4 |
175 |
|
Eelis Lummaa |
Åbo Simklubb |
|
|
25m |
1:29.81 |
|
|
|
2007 |
07A384 |
|
|
|
|
5 |
168 |
|
Julius Joonatan Linde |
Åbo Simklubb |
2007 |
07A322 |
25m |
1:32.14 |
|
|
|
|
|
13 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
257 |
|
Joonatan Davie |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A283 |
25m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Lauri Aho |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A014 |
25m |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Aaro Törnström |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A160 |
25m |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
4 |
84 |
|
Matias Saarinen |
Salon Uimarit |
2006 |
06A268 |
25m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Veeti Hämäläinen |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A784 |
25m |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
6 |
260 |
|
Alex Yli-Salomäki |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A458 |
25m |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Romeo Maranzani |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A592 |
25m |
1:23.84 |
|
|
|
|
|
8 |
93 |
|
Matias Kotilainen |
Salon Uimarit |
2006 |
06A524 |
25m |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Aapo Nurminen |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A431 |
25m |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
10 |
267 |
|
Alex Mukkulainen |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A534 |
25m |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
11 |
261 |
|
Max Yli-Salomäki |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A459 |
25m |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
12 |
114 |
|
Veeti Salminen |
Someron Esa |
2006 |
06A012 |
25m |
1:29.89 |
|
|
|
|
|
13 |
357 |
|
MÅNS AXEL DENNIS MANELIUS |
Ålands Simförening |
2006 |
06A533 |
25m |
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Kasper Vira |
Aurajoen Uinti Ry |
2006 |
06A821 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
23 |
|
Erik Loukine |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A429 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
243 |
|
Ajjuub Ezzat |
Aurajoen Uinti Ry |
2005 |
05A108 |
25m |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Eero Mäenpää |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A377 |
25m |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
3 |
115 |
|
Oliver Priimägi |
Someron Esa |
2005 |
05A685 |
25m |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
4 |
272 |
|
ivan kovalchuk |
Aurajoen Uinti Ry |
2005 |
05A878 |
25m |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
5 |
133 |
|
Aarni Linderborg |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A268 |
25m |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
6 |
8 |
|
Kasperi Heikkinen |
Raision Urheilijat |
2005 |
05A084 |
25m |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
7 |
150 |
|
Luka Laaksonen |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A517 |
25m |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
8 |
130 |
|
Jasper Oikarainen |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A276 |
25m |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
9 |
291 |
|
Nardi Orenshtein |
Aurajoen Uinti Ry |
2005 |
05B076 |
25m |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Kasper Kainonen |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A680 |
25m |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
11 |
366 |
|
Oliver Aalto-Hardy |
Ålands Simförening |
2005 |
05B102 |
25m |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
12 |
148 |
|
Max Allén |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A484 |
25m |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
13 |
359 |
|
Joa Metsola |
Ålands Simförening |
2005 |
05A948 |
25m |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
14 |
142 |
|
Eemeli Arnell |
Åbo Simklubb |
2005 |
05A327 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
74 |
|
verneri lehtovaara |
Salon Uimarit |
2004 |
04A252 |
25m |
58.82 |
|
|
|
|
|
2 |
251 |
|
Juuso Leppänen |
Aurajoen Uinti Ry |
2004 |
04A791 |
25m |
59.41 |
|
|
|
|
|
3 |
121 |
|
Aapo Kinnunen |
Åbo Simklubb |
2004 |
04A250 |
25m |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
4 |
124 |
|
Jeremia Varonen |
Åbo Simklubb |
2004 |
04A513 |
25m |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
5 |
237 |
|
Mikael Hirsiniemi |
Aurajoen Uinti Ry |
2004 |
04A196 |
25m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
6 |
354 |
|
Rasmus Kalvik |
Ålands Simförening |
2004 |
04A904 |
25m |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
7 |
147 |
|
Rasmus Rekola |
Åbo Simklubb |
2004 |
04A638 |
25m |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
8 |
18 |
|
Otto Nurminen |
Raision Urheilijat |
2004 |
04A804 |
25m |
1:10.49 |
|
|
|
|
|
16 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
145 |
|
Arttu Mäenpää |
Åbo Simklubb |
2003 |
03A892 |
25m |
56.35 |
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Santeri Herpola |
Åbo Simklubb |
2003 |
03A188 |
25m |
59.40 |
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
LAURI KINNUNEN |
Åbo Simklubb |
2003 |
03A537 |
25m |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
4 |
75 |
|
Aku Hyrsylä |
Salon Uimarit |
2003 |
03A838 |
25m |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-01 13.00.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|