2020-10-28   14:43:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim riksfinal 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
1 200m medley pojkar 15-16
Sponsor: Comfort Hotel Winn
15-16 2:00.81 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Eskilstuna SWE 2017-12-09
FM: Daniel Fischer (2002) 2:04.46
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1773 Axel Auer Helsingborgs Simsällskap 2003 AB8103 25m 2:08.40
2 2207 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 25m 2:09.04
3 470 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 2:10.51
4 747 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:10.64
5 1811 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 2:11.20
6 916 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 2:12.05
7 125 Melker Rosengren Sundsvalls Simsällskap 2003 AR1903 25m 2:12.10
8 1232 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 25m 2:12.18
9 1566 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 25m 2:12.23
10 463 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 25m 2:12.90
11 1124 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 25m 2:13.14
12 841 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 25m 2:13.25
13 1101 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 25m 2:13.33
14 2366 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 25m 2:13.38
15 2311 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 25m 2:13.55
16 945 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 25m 2:13.62
17 628 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 2:13.81
18 510 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 25m 2:13.82
19 1536 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 25m 2:14.13
20 1876 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:14.23
21 1796 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 2:14.40
22 679 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 2:14.48
23 1093 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 25m 2:14.53
24 884 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 2003 AB5503 25m 2:15.72
25 1899 William Svensson Karlskrona Simsällskap 2003 AB9103 25m 2:15.77 RES
26 338 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 25m 2:15.79 RES
2004 AE4304
2019-12-07 08:03:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
2 200m fjärilsim flickor 15-16
Sponsor: U&Me (Blå Hotellet)
15-16 2:10.86 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-12-15
FM: Edith Jernstedt (2002) 2:15.69
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1099 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 2:15.11
2 1199 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 2:19.98
3 507 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 25m 2:21.55
4 2149 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 2:22.00
5 68 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 25m 2:22.26
6 259 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 25m 2:22.70
7 1106 Cornelia Johansson Jönköpings Simsällskap 2003 AF1803 25m 2:22.78
8 2299 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 25m 2:22.88
9 2015 Emma Ragnarsson S 71 2004 AI4203 25m 2:23.94
10 1190 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 2:24.26
11 1415 Selma Avdic Föreningen Göteborg Sim 2003 AM6803 25m 2:24.62
12 958 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 25m 2:25.69
13 1203 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS 2003 BF9803 25m 2:25.82
14 1542 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG4603 25m 2:25.84
15 922 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 25m 2:26.60
16 1770 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:27.01
17 1631 Cornelia Sundqvist Simklubben Elfsborg 2003 BP3403 25m 2:27.83
18 1121 Ida Rudelius Jönköpings Simsällskap 2004 AM7204 25m 2:28.08
19 1054 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 25m 2:28.15
20 2197 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 2:28.65
21 666 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 25m 2:28.77
22 969 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 2:28.81
23 44 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 25m 2:29.26
24 893 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 25m 2:29.65
25 891 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 2:29.71 RES
26 1424 Ebba Holmdahl Föreningen Göteborg Sim 2003 BA2203 25m 2:30.31 RES
27 1564 Astrid Virén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AV5204 25m 2:30.42 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
3 200m frisim pojkar 14
Sponsor: Revata
14 1:54.40 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Göteborg SWE 2015-12-05
FM: Adi Ramovic (2004) 1:56.33
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1184 Lucas Humling Linköpings Allmänna SS 2005 AA8305 25m 2:00.37
2 2059 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 25m 2:00.68
3 1838 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 2:00.79
4 80 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 25m 2:01.07
5 1840 Axel Vaide Helsingborgs Simsällskap 2005 AB2705 25m 2:01.54
6 892 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 25m 2:01.58
7 1100 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 25m 2:02.80
8 1803 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 2:04.25
9 1403 Arvid Kvorning Föreningen Varbergs Sim 2005 AB9705 25m 2:05.03
10 1621 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 25m 2:05.09
11 2348 Isaac Barrett Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AK6305 25m 2:05.13
12 282 Danny Simaleza Gävle Simsällskap 2005 AE4905 25m 2:05.21
13 1218 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 25m 2:05.24
14 763 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:05.25
15 2200 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 25m 2:05.65
16 1039 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 2:05.74
17 409 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 2:05.90 RES
18 2256 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 2:05.92 RES
19 1231 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 2005 AC1305 25m 2:06.24 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
4 200m frisim flickor 14
Sponsor: MinTrygghet
14 2:03.40 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Stockholm SWE 2010-12-11
FM: Annie Hegmegi (2003) 2:05.56
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1348 Sofia Abrahamsson Föreningen Uddevalla Sim 2005 AB8605 25m 2:04.48
2 1615 Thilda Häll Simklubben Elfsborg 2005 AE5205 25m 2:06.45
3 1185 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS 2005 AM0805 25m 2:07.36
4 1989 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 2:07.66
5 1776 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 2:08.03
6 987 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 2:08.84
7 70 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 2:09.78
8 27 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 25m 2:09.99
9 347 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 25m 2:10.25
10 150 Vilma Fagerström Umeå Simsällskap 2005 AM5805 25m 2:11.14
11 1038 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 25m 2:11.20
12 1248 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 25m 2:11.55
13 1696 Amanda Cederqvist Simklubben S02 2005 AY2405 25m 2:11.65
14 1843 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 2:12.27
15 359 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 25m 2:12.43
16 497 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 25m 2:12.48
17 1771 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 2:12.65 RES
18 1799 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 2:12.71 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
5 1500m frisim pojkar 15-16
Sponsor: Navet
15-16 15:31.75 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Eskilstuna SWE 2017-12-09
FM: Mikael Söderlund (2003) 15:51.84
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 470 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 16:16.22
2 1171 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 25m 16:28.60
3 1174 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 25m 16:32.89
4 463 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 25m 16:49.22
5 2228 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 25m 16:50.78
6 670 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 25m 16:53.57
7 1101 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 25m 16:53.76
8 2252 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 25m 16:54.13
9 1169 David Axelsson Linköpings Allmänna SS 2004 AC3704 25m 16:54.44
10 710 Ted Wiker Skuru Idrottsklubb 2004 AE1304 25m 17:00.77
11 1023 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 17:00.80
12 163 Henrik Lidström Umeå Simsällskap 2003 AP0303 25m 17:08.20
13 442 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 25m 17:09.88
14 598 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 17:16.49
15 724 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 17:23.05
16 422 Oskar Andersson Upsala Simsällskap 2003 AG6503 25m 17:26.60
17 2495 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 17:28.98 RES
18 2012 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 17:32.27 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
6 200m frisim flickor 15-16
Sponsor: Restaurang Balder
15-16 2:00.52 Emilia Rönningdal 2002 S 71 SWE Stockholm SWE 2018-12-15
FM: Emilia Rönningdal (2002) 2:00.52
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1635 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg 2003 AF1403 25m 2:02.45
2 1423 Lucie Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2003 CC2403 25m 2:02.48
3 501 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 2:02.49
4 1734 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 2:03.19
5 2135 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 25m 2:03.66
6 1632 Linn Thid Simklubben Elfsborg 2003 AG5803 25m 2:05.07
7 2097 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 25m 2:05.35
8 1769 Sabina Alman Helsingborgs Simsällskap 2003 AL0403 25m 2:05.46
9 990 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 25m 2:06.37
10 1809 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 2:07.00
11 1394 Linnéa Englund Föreningen Varbergs Sim 2003 AI5403 25m 2:07.08
12 1680 Karin Widerberg Simklubben Laxen 2003 AO3803 25m 2:07.59
13 1600 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg 2003 AU5403 25m 2:07.63
14 2096 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 2004 BF3604 25m 2:07.73
15 2136 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS5804 25m 2:07.96
16 574 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 2:08.11
17 260 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 2:08.36
18 1103 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap 2004 AG1604 25m 2:08.49
19 2172 Ella Gutenwik Simklubben Hajen 2004 AQ1804 25m 2:08.55
20 1738 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 2003 AD2203 25m 2:08.59
21 2306 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 25m 2:08.61
22 918 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 25m 2:09.63
23 1050 Roya Tittelbach Väsby Simsällskap 2003 AF7603 25m 2:09.66
24 1418 Johanna Edgren Föreningen Göteborg Sim 2004 AZ5604 25m 2:09.82
25 1766 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 25m 2:09.84 RES
26 1726 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 25m 2:09.94 RES
27 1818 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 25m 2:10.03 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
7 400m frisim pojkar 13 o y
Sponsor: Avion Shopping
13 o y 4:10.25 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Helsingborg SWE 2014-12-06
FM: Axel Vaide (2005) 4:17.29
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 288 Hugo Swanson Gävle Simsällskap 2006 AA6106 25m 4:24.14
2 579 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 4:31.92
3 991 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m 4:34.58
4 1889 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 4:34.87
5 435 Filip Hallin Upsala Simsällskap 2006 AD6106 25m 4:35.59
6 1659 Jonah Hullegård Simklubben Laxen 2006 AN1306 25m 4:37.38
7 1247 Jacob Hellman Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AF0506 25m 4:37.84
8 1318 Mattias Jönsson Växjö Simsällskap 2006 AI8906 25m 4:38.19
9 432 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 25m 4:39.76
10 1679 Emil Wannem Simklubben Laxen 2006 AG8906 25m 4:39.88
11 473 Adam Wahlberg Upsala Simsällskap 2006 AI7306 25m 4:40.07
12 898 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 4:40.19
13 2223 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 4:40.91
14 1790 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 4:42.84
15 1930 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 4:42.98
16 1042 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 25m 4:43.55
17 1245 Carl Bönnemark Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AI0506 25m 4:44.44 RES
18 748 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 4:44.90 RES
19 2511 Gabriel Ekelund Kristianstads SLS 2006 AI7906 25m 4:46.06 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
8 200m medley flickor 13 o y
Sponsor: OF Maskin
13 o y 2:17.29 Ida Mattsson 1985 SK Triton SWE Malmö SWE 1998-01-01
FM: Lisa Nystrand (2006) 2:19.48
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 378 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 25m 2:18.57
2 2213 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 2:28.71
3 1626 Elsa Sjöström Simklubben Elfsborg 2006 AA0206 25m 2:29.11
4 1612 Agnes Holmblad Simklubben Elfsborg 2006 AA5206 25m 2:29.44
5 2212 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 2:29.52
6 800 Elvira Lönnberg Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AD9606 25m 2:29.80
7 737 Alexandra Alkas Alias Spårvägen Simförening 2006 AE2406 25m 2:30.99
8 1289 Nina Mirkhan Värnamo Simsällskap 2006 AD3806 25m 2:31.53
9 572 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 2:31.57
10 1893 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 2:31.63
11 1613 Hilda Hou Vasiiliagou Simklubben Elfsborg 2006 AM3606 25m 2:31.64
12 414 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 2:31.87
13 873 Ella Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2006 AT5206 25m 2:32.38
14 1234 Leija Johansson Junttila Motala Simsällskap 2006 AK2206 25m 2:32.55
15 571 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 2:33.45
16 1026 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 2:33.76
17 1970 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 2:34.55 RES
18 2006 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 2:34.60 RES
19 2227 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 2:35.05 RES
2019-12-07 08:03:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
9 200m bröstsim pojkar 15-16
Sponsor: Baker Tilly
15-16 2:13.76 Daniel Räisänen 1999 Täby S SWE Göteborg SWE 2015-12-05
FM: Julius Gustavssonl (2002) 2:14.16
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 764 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:22.46
2 1232 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 25m 2:22.90
3 916 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 2:24.48
4 762 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:25.30
5 673 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 25m 2:25.40
6 747 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:25.65
7 348 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 25m 2:25.89
8 1528 Måns Evertsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AR2103 25m 2:26.03
9 470 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 2:26.38
10 589 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 2:26.69
11 201 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 2:26.96
12 1044 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 25m 2:27.07
13 1016 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:27.74
14 1876 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:28.31
15 161 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 25m 2:28.55
16 2311 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 25m 2:28.62
17 2177 Malte Laurén Simklubben Hajen 2004 AE1704 25m 2:28.87
18 120 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 25m 2:28.90
19 2124 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 25m 2:30.27
20 988 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 25m 2:30.29
21 2053 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 25m 2:30.36
22 1124 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 25m 2:30.57
23 510 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 25m 2:31.58
24 2389 Aron Persson Ystads Simsällskap 2004 AM4504 25m 2:32.03
25 1801 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 2:32.29 RES
26 1812 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap 2003 AF8703 25m 2:32.73 RES
27 1093 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 25m 2:33.12 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
10 100m ryggsim flickor 15-16
Sponsor: 84 Grams
15-16 58.83 Hanna Rosvall 2000 Ängelholms SS SWE Göteborg SWE 2015-12-05
FM: Trine Forss (2003) 1:00.10
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1099 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 1:01.83
2 1725 Trine Forss Skövde Simsällskap 2003 AD8403 25m 1:02.27
3 2132 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 25m 1:03.41
4 1190 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 1:03.47
5 1827 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 25m 1:04.96
6 574 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 1:04.97
7 1199 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 1:05.25
8 529 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 1:05.32
9 1953 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 25m 1:05.38
10 260 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 1:05.46
11 2149 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 1:05.52
12 1551 Clara Sjöstedt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG6603 25m 1:05.74
13 148 Maja Byström Umeå Simsällskap 2003 BS3603 25m 1:05.78
14 1927 Olivia Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AX2203 25m 1:05.87
15 501 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 1:05.94
16 1961 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 1:05.95
17 1956 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 1:06.02
18 1600 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg 2003 AU5403 25m 1:06.14
19 1831 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:06.40
20 488 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 25m 1:06.80
21 1795 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 1:06.90
22 919 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 25m 1:06.93
23 1477 Thura Snorradottir Kungsbacka Simsällskap 2003 CE3203 25m 1:07.11
24 619 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 25m 1:07.12
25 407 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 25m 1:07.32 RES
26 1654 Hannah Fritz Simklubben Laxen 2003 BB5603 25m 1:07.39 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
11 100m fjärilsim pojkar 14
Sponsor: Umeå terräng & motor
14 56.07 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Göteborg SWE 2015-12-05
FM: William Lundblad (2004) 58.83
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1506 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 25m 59.05
2 2107 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 25m 1:00.51
3 1838 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 1:00.92
4 1403 Arvid Kvorning Föreningen Varbergs Sim 2005 AB9705 25m 1:01.32
5 1772 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 25m 1:01.38
6 1231 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 2005 AC1305 25m 1:01.87
7 2348 Isaac Barrett Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AK6305 25m 1:01.92
8 1039 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 1:02.03
9 1218 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 25m 1:02.03
10 1184 Lucas Humling Linköpings Allmänna SS 2005 AA8305 25m 1:02.21
11 282 Danny Simaleza Gävle Simsällskap 2005 AE4905 25m 1:02.41
12 1100 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 25m 1:02.60
13 680 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 25m 1:03.19
14 1410 Alvin Åkesson Föreningen Varbergs Sim 2005 AH4505 25m 1:03.24
15 2308 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 25m 1:03.44
16 409 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 1:03.48
17 646 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 1:04.14 RES
18 2230 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:04.63 RES
19 767 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 1:04.67 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
12 100m fjärilsim flickor 14
Sponsor: Umeå kommun
14 1:00.23 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Stockholm SWE 2010-12-11
FM: Ida Lundgren Sonnergren (2004) 1:02.59
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1348 Sofia Abrahamsson Föreningen Uddevalla Sim 2005 AB8605 25m 1:02.01
2 1989 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 1:04.04
3 987 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 1:04.25
4 1038 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 25m 1:04.88
5 2082 Erma Duratovic Föreningen Trelleborg Sim 2005 AP2205 25m 1:05.26
6 1802 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:05.73
7 347 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 25m 1:05.97
8 1776 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 1:06.22
9 769 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 1:06.23
10 1327 Louise Strand Växjö Simsällskap 2005 AL3805 25m 1:06.56
11 27 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 25m 1:06.83
12 1699 Ella Holmqvist Simklubben S02 2005 AY3405 25m 1:07.13
13 1771 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 1:07.18
14 538 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 25m 1:07.27
15 1248 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 25m 1:07.47
16 629 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 1:07.48
17 2091 Alicia Sjögren Föreningen Trelleborg Sim 2005 AA8205 25m 1:07.69 RES
18 996 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 1:07.70 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
13 4x100m medley pojkar 16 o y
Sponsor: Umeå Energi
16 o y 3:50.72 2002 SWE Stockholm SWE 2018-12-15
FM: Helsingborgs S 3:50.47
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1849 Helsingborgs Simsällskap Helsingborgs Simsällskap 2003 25m 3:55.86
2 136 Sundsvalls Simsällskap Sundsvalls Simsällskap 2003 25m 3:59.12
3 1138 Jönköpings Simsällskap Jönköpings Simsällskap 2003 25m 4:01.81
4 1569 Mölndals ASS Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 25m 4:01.87
5 2371 Vellinge-Näsets Simklubb Vellinge-Näsets Simklubb 2003 25m 4:02.36
6 1851 Helsingborgs Simsällskap lag 2 Helsingborgs Simsällskap 2003 25m 4:03.76
7 830 Stockholmspolisens IF SF Stockholmspolisens IF SF 2003 25m 4:03.83
8 773 Spårvägen Simförening Spårvägen Simförening 2003 25m 4:04.46
9 2243 Simklubben Poseidon Simklubben Poseidon 2003 25m 4:05.17
10 1002 Täby Sim Täby Sim 2003 25m 4:06.01
11 517 Västerås Simsällskap Västerås Simsällskap 2003 25m 4:06.07
12 689 Simklubben Neptun Simklubben Neptun 2003 25m 4:07.59
13 1057 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 2003 25m 4:08.74
14 600 Järfälla Simsällskap Järfälla Simsällskap 2003 25m 4:08.93
15 1261 Norrköpings
Kappsimningsklubb
Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 25m 4:09.78
16 1856 Helsingborgs Simsällskap lag 3 Helsingborgs Simsällskap 2003 25m 4:10.50
17 291 Gävle Simsällskap Gävle Simsällskap 2003 25m 4:10.71 RES
18 2509 Simklubben Elfsborg Simklubben Elfsborg 2003 25m 4:15.31 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
14 4x100m frisim flickor 16 o y
Sponsor: Comfort Hotel Winn
16 o y 3:49.10 Täby Sim 1992 Täby S SWE Stockholm SWE 2008-01-01
FM: Skövde SS 3:50.45
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1741 Skövde SS Skövde Simsällskap 2003 25m 3:53.01
2 1850 Helsingborgs Simsällskap Helsingborgs Simsällskap 2003 25m 3:54.98
3 1638 SK Elfsborg Simklubben Elfsborg 2003 25m 3:55.89
4 2153 Malmö Kappsimningsklubb Malmö Kappsimningsklubb 2003 25m 3:56.36
5 1139 Jönköpings Simsällskap Jönköpings Simsällskap 2003 25m 3:57.49
6 1687 Simklubben Laxen Simklubben Laxen 2003 25m 3:58.57
7 519 Västerås Simsällskap Västerås Simsällskap 2003 25m 3:59.44
8 1058 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 2003 25m 4:00.55
9 1444 Göteborg Sim Föreningen Göteborg Sim 2003 25m 4:00.96
10 1208 Linköpings Allmänna SS Linköpings Allmänna SS 2003 25m 4:01.06
11 1000 Täby Sim Täby Sim 2003 25m 4:01.39
12 927 Turebergs Simklubb Turebergs Simklubb 2003 25m 4:01.55
13 2101 Kiviks Simklubb Kiviks Simklubb 2003 25m 4:01.57
14 188 Umeå Simsällskap Umeå Simsällskap 2003 25m 4:02.57
15 1567 Mölndals ASS Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 25m 4:02.73
16 265 Falu Simsällskap Falu Simsällskap 2003 25m 4:03.01
17 57 Njurunda Simsällskap Njurunda Simsällskap 2003 25m 4:03.18 RES
18 87 Simklubben Ägir Simklubben Ägir 2003 25m 4:03.47 RES
19 1980 Landskrona Simsällskap Landskrona Simsällskap 2003 25m 4:04.10 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
15 200m medley flickor 15-16
Sponsor: Comfort Hotel Winn
15-16 2:14.04 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-12-15
FM: Edith Jernstedt (2002) 2:14.04
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 1099 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 2:16.75
2 1734 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 2:19.40
3 507 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 25m 2:20.15
4 1190 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 2:21.81
5 574 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 2:22.14
6 2149 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 2:22.17
7 866 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 25m 2:22.79
8 1199 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 2:23.30
9 1054 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 25m 2:23.71
10 1394 Linnéa Englund Föreningen Varbergs Sim 2003 AI5403 25m 2:23.96
11 1635 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg 2003 AF1403 25m 2:24.08
12 2299 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 25m 2:24.41
13 501 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 2:24.51
14 1738 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 2003 AD2203 25m 2:24.94
15 1048 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 25m 2:25.09
16 2197 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 2:25.17
17 68 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 25m 2:25.18
18 1649 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 2003 BB8603 25m 2:25.70
19 1827 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 25m 2:25.80
20 1103 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap 2004 AG1604 25m 2:25.82
21 1050 Roya Tittelbach Väsby Simsällskap 2003 AF7603 25m 2:25.83
22 381 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 2:26.46
23 2167 Elsa Bitzén Simklubben Hajen 2003 AD8203 25m 2:26.73
24 1809 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 2:26.81
25 619 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 25m 2:26.85 RES
26 1770 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:26.99 RES
2019-12-07 08:03:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
16 200m fjärilsim pojkar 15-16
Sponsor: U&Me (Blå Hotellet)
15-16 1:59.71 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Stockholm SWE 2008-11-22
FM: David Falk (2003) 2:03.92
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 2207 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 25m 2:04.01
2 1773 Axel Auer Helsingborgs Simsällskap 2003 AB8103 25m 2:06.65
3 495 Kian Hassani Västerås Simsällskap 2003 BR0303 25m 2:10.43
4 1536 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 25m 2:11.34
5 747 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:12.47