Program för Sum-Sim riksfinal 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7 december 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Restaurang Balder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
2:00.52 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2018-12-15 |
|
|
FM: Emilia Rönningdal (2002) 2:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1050 |
1 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
2:09.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2306 |
2 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK TRITON |
2:08.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2172 |
3 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
SK HAJEN |
2:08.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
2:08.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1103 |
5 |
|
Moa Holmquist |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:08.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1738 |
6 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:08.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
918 |
7 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
2:09.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1418 |
8 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
GÖTEBORG |
2:09.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2136 |
1 |
|
Julia Osterman |
2004 |
MKK |
2:07.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1600 |
2 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
ELFSBORG |
2:07.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1394 |
3 |
|
Linnéa Englund |
2003 |
VARBERG |
2:07.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
990 |
4 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
2:06.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1809 |
5 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
HS |
2:07.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1680 |
6 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
SK LAXEN |
2:07.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2096 |
7 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
KIVIKS SK |
2:07.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
574 |
8 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:08.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2097 |
1 |
|
Olivia Hansson |
2003 |
KIVIKS SK |
2:05.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2135 |
2 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
2:03.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
3 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:02.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1635 |
4 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
ELFSBORG |
2:02.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1423 |
5 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
2:02.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1734 |
6 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:03.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1632 |
7 |
|
Linn Thid |
2003 |
ELFSBORG |
2:05.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1769 |
8 |
|
Sabina Alman |
2003 |
HS |
2:05.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-06 19:41:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|