Program för Sum-Sim riksfinal 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7 december 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m bröstsim flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
VNB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
2:25.80 |
|
Josefin Wede |
1987 |
SK Sydsim |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2003-11-22 |
|
|
FM: Julia Månsson (2002) 2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2170 |
1 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
SK HAJEN |
2:42.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
2 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:42.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
3 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:40.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:39.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
840 |
5 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:40.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1025 |
6 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
VÄSBY SS |
2:41.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1196 |
7 |
|
Hanna Persson |
2004 |
LASS |
2:42.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
8 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
FALUN |
2:43.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m bröstsim flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
960 |
1 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
TÄBY SIM |
2:39.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
2 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
SK NEPTUN |
2:38.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
2:38.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1054 |
4 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
2:38.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
5 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:38.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1473 |
6 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:38.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1106 |
7 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:39.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1182 |
8 |
|
Wilma Holmertz |
2003 |
LASS |
2:39.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m bröstsim flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2149 |
1 |
|
Tea Winblad |
2004 |
MKK |
2:37.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1649 |
2 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
SK LAXEN |
2:35.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
866 |
3 |
|
Saliha Colic |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:33.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
591 |
4 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:30.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1734 |
5 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:32.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
6 |
|
Saga Boråker |
2004 |
SANDVIKEN |
2:33.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1394 |
7 |
|
Linnéa Englund |
2003 |
VARBERG |
2:37.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2167 |
8 |
|
Elsa Bitzén |
2003 |
SK HAJEN |
2:37.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-07 12:49:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|