Startliste for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 2 |
|
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 13:51 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
0704AV |
ERRITSØ |
|
25m |
|
249 |
3 |
Amalie F. Piiters |
2006 |
0628AT |
H2Odense |
|
25m |
|
193 |
4 |
Sofia Bjørnkjær Nielsen |
2008 |
0808AU |
VEJLE |
|
25m |
|
101 |
5 |
Sofie Jerløv |
2009 |
0956AG |
DELTA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Filippa Victoria Pascu |
2009 |
0964BC |
GRINDSTED |
|
25m |
|
129 |
2 |
Lærke Jepsen |
2005 |
0568BA |
VEJEN |
|
25m |
2:11.61 |
22 |
3 |
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.00 |
23 |
4 |
Carla Vindbjerg |
2008 |
0890AT |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.20 |
109 |
5 |
Sola Marcher |
2004 |
0414BC |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
2:35.10 |
250 |
6 |
Frida Agerskov |
2009 |
0944BC |
ESBJERG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
0936BA |
DELTA |
|
25m |
2:05.77 |
34 |
2 |
Thea Aggerholm |
2009 |
0974AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:03.00 |
139 |
3 |
Rosa Algren |
2007 |
0796AV |
VEJEN |
|
25m |
2:02.63 |
35 |
4 |
Maja Bach-Henriksen |
2010 |
1008AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:02.97 |
186 |
5 |
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
VEJLE |
|
25m |
2:03.51 |
96 |
6 |
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
DELTA |
|
25m |
2:07.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Signe Søgaard |
2007 |
0714AU |
GRINDSTED |
|
25m |
2:00.03 |
177 |
2 |
Malou Bjerre |
2010 |
1036AE |
VEJLE |
|
25m |
1:55.83 |
172 |
3 |
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
VEJLE |
|
25m |
1:55.67 |
181 |
4 |
Meiko Nakatani |
2010 |
1052AB |
VEJLE |
|
25m |
1:55.82 |
5 |
5 |
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:00.00 |
154 |
6 |
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
VEJLE |
|
25m |
2:00.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:54.18 |
4 |
2 |
Cathrine Boisen |
2008 |
0886AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:52.68 |
52 |
3 |
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
1070AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:51.28 |
30 |
4 |
Sara Schlander |
2008 |
0838AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:52.59 |
168 |
5 |
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
VEJLE |
|
25m |
1:53.99 |
31 |
6 |
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
1074AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:55.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
0858AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:49.03 |
130 |
2 |
Kamma K Bundsgaard |
2007 |
0732AV |
VEJEN |
|
25m |
1:47.83 |
18 |
3 |
Naya Davidsen |
2008 |
0838AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:46.23 |
248 |
4 |
Olivia Macartney |
2008 |
0892AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:46.79 |
196 |
5 |
Svea Arlbjørn |
2009 |
0902AI |
VEJLE |
|
25m |
1:48.79 |
29 |
6 |
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Cornelia Gardias Peters |
2008 |
0864AH |
H2Odense |
|
25m |
1:40.51 |
169 |
2 |
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
VEJLE |
|
25m |
1:39.37 |
132 |
3 |
Elisabeth Quiring |
2006 |
0636AY |
VEJEN |
|
25m |
1:37.16 |
160 |
4 |
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
VEJLE |
|
25m |
1:37.91 |
16 |
5 |
Mie Elliot Krog-Meyer |
2007 |
0714AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:40.43 |
14 |
6 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:40.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Marie Nørskov Andersen |
2005 |
0548AZ |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:35.62 |
43 |
2 |
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.97 |
216 |
3 |
Olivia Funder |
2006 |
0668AT |
H2Odense |
|
25m |
1:33.82 |
40 |
4 |
Sofie Barack Søe |
2008 |
0836AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.40 |
17 |
5 |
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.50 |
148 |
6 |
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
VEJLE |
|
25m |
1:36.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.36 |
207 |
2 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
H2Odense |
|
25m |
1:32.25 |
46 |
3 |
Marie Thorup |
2006 |
0692AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.99 |
162 |
4 |
Ea Gram Møller |
2006 |
0674AM |
VEJLE |
|
25m |
1:31.52 |
158 |
5 |
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
VEJLE |
|
25m |
1:32.42 |
215 |
6 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
H2Odense |
|
25m |
1:33.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
H2Odense |
|
25m |
1:30.24 |
3 |
2 |
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:27.85 |
210 |
3 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
25m |
1:25.77 |
190 |
4 |
Signe Schwartz |
2002 |
0298AQ |
VEJLE |
|
25m |
1:26.25 |
134 |
5 |
Karoline Poder Kristensen |
2007 |
0752AV |
VEJEN |
|
25m |
1:30.15 |
135 |
6 |
Lejla Lagumdzija |
2006 |
0612AX |
VEJEN |
|
25m |
1:30.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
25m |
1:22.91 |
126 |
2 |
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
GRINDSTED |
|
25m |
1:19.32 |
128 |
3 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.33 |
175 |
4 |
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
VEJLE |
|
25m |
1:18.68 |
226 |
5 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
H2Odense |
|
25m |
1:20.23 |
184 |
6 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
25m |
1:23.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
25m |
1:13.99 |
75 |
2 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.13 |
68 |
3 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.33 |
67 |
4 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.76 |
65 |
5 |
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
0522AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.54 |
69 |
6 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|