Startliste for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
04-01-2020
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 2 |
|
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 13:04 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
Toke Gormsen |
2006 |
0629AP |
VEJEN |
|
25m |
|
105 |
3 |
Daniel Lyngbo |
2008 |
0801AK |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
2:02.94 |
182 |
4 |
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
0779AI |
VEJLE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.00 |
165 |
3 |
Frederik Klinkby |
2007 |
0789AI |
VEJLE |
|
25m |
1:42.82 |
25 |
4 |
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.00 |
111 |
5 |
Christian Opstrup Bjergbæk |
2009 |
0957AF |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:57.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:26.60 |
179 |
2 |
Martin Christensen |
2006 |
0601AH |
VEJLE |
|
25m |
1:22.27 |
178 |
3 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
VEJLE |
|
25m |
1:19.97 |
238 |
4 |
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
0713AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.57 |
77 |
5 |
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.03 |
197 |
6 |
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
VEJLE |
|
25m |
1:32.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
H2Odense |
|
25m |
1:17.84 |
200 |
2 |
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
VEJLE |
|
25m |
1:14.00 |
229 |
3 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
H2Odense |
|
25m |
1:05.29 |
220 |
4 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
H2Odense |
|
25m |
1:08.81 |
199 |
5 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
0511AE |
VEJLE |
|
25m |
1:15.40 |
71 |
6 |
Esben Breum Lau |
2003 |
0323AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.28 |
66 |
2 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
0333AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.82 |
62 |
3 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
59.67 |
57 |
4 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.68 |
61 |
5 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.15 |
192 |
6 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
25m |
1:04.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|