Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
1 |
|
Thilde Monthan Lindholm |
2007 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
2 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
HELLAS SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
592 |
3 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
SALTSJÖB |
1:45.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
SK NEPTUN |
1:43.54 |
25m |
S8 |
|
|
574 |
5 |
|
Sofia Östling |
2007 |
ÄLVSJÖ SF |
1:44.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
6 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
TYRESÖ SS |
1:46.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
7 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Mira Nelin |
2006 |
SK NEPTUN |
1:37.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
2 |
|
Wilma Jernberg |
2007 |
TYRESÖ SS |
1:37.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
3 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK NEPTUN |
1:33.75 |
25m |
S7 - A, 0, 12, + |
|
196 |
4 |
|
Liv Dahl |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:32.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:33.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
6 |
|
Alva Ek |
2006 |
SPIF SF |
1:36.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
7 |
|
Lotta Lande |
2007 |
ÄLVSJÖ SF |
1:37.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
8 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:41.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
1 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
SKK |
1:32.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
571 |
2 |
|
Emilia Sundström |
2006 |
ÄLVSJÖ SF |
1:31.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
3 |
|
Anna Gomez |
2007 |
SS04 |
1:31.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
4 |
|
Malva Lundberg |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:29.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
5 |
|
Ida Sundbom |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:30.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Anna Malmring |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:31.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
7 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
TYRESÖ SS |
1:31.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
8 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:32.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
1:27.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:27.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
3 |
|
Linn Bergman |
2005 |
SS04 |
1:25.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
4 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
ÄLVSJÖ SF |
1:25.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
5 |
|
Lova Deilert |
2006 |
SS04 |
1:25.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
6 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
SPIF SF |
1:25.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Else Jomaa |
2004 |
SK NEPTUN |
1:27.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
8 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
SS04 |
1:28.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
1 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
SS04 |
1:24.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
2 |
|
Laura Somers |
2003 |
SÖDERTÖRN |
1:23.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
3 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
ÖSMO SS |
1:23.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
4 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:22.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
GUSTAVSBER |
1:23.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
6 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:23.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
7 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:24.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
8 |
|
Thea Hollén |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:24.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
1 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
SS04 |
1:22.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
2 |
|
Emma Persson |
2006 |
WISBY SS |
1:21.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:21.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
4 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
SS04 |
1:20.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
5 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:21.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
6 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
SK NEPTUN |
1:21.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
7 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:21.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
8 |
|
Wilma Groth |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:22.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
1:20.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
2 |
|
Emelie Lindholm |
2003 |
TYRESÖ SS |
1:19.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
3 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:18.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
4 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:18.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
5 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
1:18.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
ÖSMO SS |
1:19.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
7 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:19.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
8 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
SKK |
1:20.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
1 |
|
Vida Haesert |
2006 |
SKK |
1:17.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
2 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:17.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:16.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Ines Wijk |
2006 |
SK NEPTUN |
1:15.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
SK NEPTUN |
1:15.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
6 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
SKK |
1:17.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
7 |
|
Engla Blanco |
2006 |
SK NEPTUN |
1:17.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
8 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
SK NEPTUN |
1:18.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
SKK |
1:14.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
2 |
|
Nadja Travar |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:14.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
3 |
|
Anna Dimitriou |
2006 |
SPIF SF |
1:13.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
WISBY SS |
1:13.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
5 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
SPIF SF |
1:13.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
6 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:13.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
7 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
8 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:12.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
2 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:11.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Nike Johnston |
2005 |
SK NEPTUN |
1:10.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
4 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
SPIF SF |
1:09.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
SKK |
1:10.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
TYRESÖ SS |
1:11.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
7 |
|
Ella Adman |
2006 |
WISBY SS |
1:12.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
8 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:12.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Wilma Åhlén |
2005 |
SK NEPTUN |
1:09.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
Wilma Eld |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
3 |
|
Sara Lofter |
2006 |
SK NEPTUN |
1:07.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
SÖDERTÖRN |
1:05.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
SK NEPTUN |
1:07.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
6 |
|
Maria Bang |
2003 |
SPIF SF |
1:08.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
7 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
SKK |
1:09.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
8 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
SKK |
1:09.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 14:18:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|