Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (8) |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
50m |
1:12.14 |
174 |
4 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.02 |
387 |
5 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
50m |
1:11.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
50m |
1:07.47 |
77 |
2 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
50m |
1:06.95 |
13 |
3 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:06.54 |
110 |
4 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
50m |
1:05.53 |
354 |
5 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
50m |
1:05.90 |
470 |
6 |
Alfred Hausting Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
50m |
1:06.89 |
253 |
7 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:07.03 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
50m |
1:04.75 |
139 |
2 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:04.38 |
260 |
3 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
50m |
1:03.59 |
99 |
4 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.46 |
262 |
5 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
1:03.50 |
133 |
6 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.81 |
71 |
7 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
50m |
1:04.67 |
306 |
8 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
50m |
1:05.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:02.59 |
51 |
2 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.17 |
273 |
3 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.03 |
411 |
4 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
50m |
1:01.65 |
231 |
5 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.92 |
157 |
6 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:02.04 |
424 |
7 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
50m |
1:02.42 |
345 |
8 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
50m |
1:03.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
50m |
1:01.26 |
311 |
2 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
1:00.74 |
180 |
3 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.70 |
258 |
4 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:00.39 |
212 |
5 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:00.58 |
185 |
6 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.73 |
338 |
7 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
50m |
1:01.16 |
120 |
8 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
1:01.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:00.05 |
425 |
2 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
50m |
59.16 |
386 |
3 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
50m |
58.81 |
272 |
4 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
50m |
57.80 |
283 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
58.25 |
31 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
58.99 |
116 |
7 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
59.67 |
40 |
8 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:00.01 |
245 |
2 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
59.11 |
372 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
58.75 |
362 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
56.06 |
233 |
5 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
58.01 |
242 |
6 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
58.99 |
200 |
7 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
HOLBÆK |
|
50m |
59.59 |
333 |
8 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:00.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
59.71 |
429 |
2 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
59.03 |
435 |
3 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
58.74 |
131 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
55.65 |
356 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
57.95 |
192 |
6 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
58.90 |
85 |
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
59.53 |
197 |
8 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
1:00.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|