Program for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 4:15.75 | |
2 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 4:22.98 | |
3 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 4:25.21 | |
4 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:25.60 | |
5 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 4:26.07 | |
6 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 4:29.73 | |
7 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 4:30.32 | |
8 | 59 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 4:30.68 | |
9 | 11 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 4:31.01 | |
10 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 4:32.06 | |
11 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 4:32.53 | |
12 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 4:33.44 | |
13 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 4:33.63 | |
14 | 44 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 4:33.77 | |
15 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 4:34.20 | |
16 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 4:34.48 | |
17 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 4:34.55 | |
18 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 4:34.87 | |
19 | 35 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 4:34.94 | |
20 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 4:36.85 | |
21 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 4:37.92 | |
22 | 167 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 4:38.27 | |
23 | 92 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 4:39.94 | |
24 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 4:40.09 | |
25 | 16 | Paaske Andrea | 2001 | A6JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 4:40.29 | |
26 | 63 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 4:40.80 | |
27 | 342 | Holm Anne | 1999 | SHS-STEVNS | 9938AA | 50 m | 4:41.17 | |
28 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 4:42.07 | |
29 | 267 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 4:42.47 | |
30 | 164 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 4:43.24 | |
31 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 4:43.31 | |
32 | 388 | Hansen Helena Hvid | 2001 | SØLLERØD | 0186AR | 50 m | 4:43.43 | |
33 | 230 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0316BH | 50 m | 4:43.44 | |
34 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 4:43.45 | |
35 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 4:44.22 | |
36 | 215 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 4:45.36 | |
37 | 45 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 4:45.45 | |
38 | 178 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 4:45.68 | |
39 | 195 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 4:45.79 | |
40 | 122 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 4:46.25 | |
41 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 4:46.74 | |
42 | 34 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 4:47.53 | |
43 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 4:48.25 | |
44 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 4:49.32 | |
45 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 4:50.92 | |
46 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 4:51.63 | |
47 | 405 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 4:51.82 | |
48 | 172 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 50 m | 4:54.00 | |
49 | 420 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 4:54.33 | |
50 | 76 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 4:54.50 | |
51 | 239 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 4:56.08 | |
52 | 67 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 4:56.27 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 04-07-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 36 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 3:52.78 | |
2 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 3:55.60 | |
3 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 3:55.85 | |
4 | 280 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 3:58.73 | |
5 | 297 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 3:59.40 | |
6 | 53 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 50 m | 3:59.46 | |
7 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:04.20 | |
8 | 286 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 4:09.19 | |
9 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 4:09.73 | |
10 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 4:10.77 | |
11 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 4:11.39 | |
12 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 4:11.67 | |
13 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 4:11.92 | |
14 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 4:11.92 | |
15 | 285 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 4:13.32 | |
16 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 4:13.57 | |
17 | 46 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 4:14.29 | |
18 | 31 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 4:14.77 | |
19 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:14.83 | |
20 | 361 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 4:14.95 | |
21 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 4:15.84 | |
22 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 4:16.36 | |
23 | 408 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 4:17.63 | |
24 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:17.80 | |
25 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 4:18.55 | |
26 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 4:18.68 | |
27 | 344 | Holm Emil | 1996 | SHS-STEVNS | 9601AH | 50 m | 4:19.34 | |
28 | 244 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 4:19.56 | |
29 | 203 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 4:20.35 | |
30 | 437 | Immerkjær Mathias | 1999 | VEST | 9961AF | 50 m | 4:20.92 | |
31 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 4:21.90 | |
32 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 4:22.26 | |
33 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:22.72 | |
34 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 4:22.72 | |
35 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 4:22.98 | |
36 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 4:23.09 | |
37 | 112 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 4:23.33 | |
38 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 4:24.39 | |
39 | 287 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 4:24.87 | |
40 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 4:26.92 | |
41 | 401 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 4:28.15 | |
42 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 4:28.28 | |
43 | 241 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 4:29.22 | |
44 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 4:30.09 | |
45 | 165 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 4:30.18 | |
46 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 4:31.18 | |
47 | 78 | Petersen Sebastian H. | 2003 | NAKSKOV | 0385AQ | 50 m | 4:31.38 | |
48 | 390 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 4:32.16 | |
49 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 4:33.01 | |
50 | 162 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 4:34.50 | |
51 | 274 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 4:34.72 | |
52 | 109 | Christensen Philip H. | 2004 | KØGE | 0437AN | 50 m | 4:35.11 | |
53 | 246 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 4:35.35 | |
54 | 348 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 4:35.44 | |
55 | 309 | Krüger Mats | 2004 | FARUM | 0497AI | 50 m | 4:37.34 | |
56 | 353 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 4:38.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 29-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 04-08-2018 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 28-08-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 25.76 | |
2 | 467 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 26.12 | |
3 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 26.15 | |
4 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 26.19 | |
5 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 26.41 | |
6 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 26.75 | |
7 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 26.85 | |
8 | 352 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 26.90 | |
9 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 27.04 | |
10 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 27.08 | |
11 | 16 | Paaske Andrea | 2001 | A6JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 27.13 | |
12 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 27.19 | |
13 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 27.25 | |
14 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 27.37 | |
15 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 27.40 | |
16 | 313 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 27.50 | |
17 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 27.51 | |
18 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 27.54 | |
19 | 357 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 27.56 | |
20 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 27.58 | |
21 | 293 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 27.65 | |
22 | 54 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 27.67 | |
23 | 363 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 27.74 | |
24 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 27.77 | |
25 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 27.87 | |
26 | 58 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 27.93 | |
27 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 27.97 | |
28 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 28.01 | |
29 | 290 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 28.07 | |
30 | 415 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 28.12 | |
31 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 28.16 | |
32 | 296 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 28.16 | |
33 | 138 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 28.17 | |
34 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 28.18 | |
35 | 420 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 28.19 | |
36 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 28.21 | |
37 | 459 | Schmidt Julie | 1995 | KU-SVØM | 9578AK | 50 m | 28.23 | |
38 | 121 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 28.24 | |
39 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 28.26 | |
40 | 142 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 28.37 | |
41 | 440 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 28.41 | |
42 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 28.43 | |
43 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 28.44 | |
44 | 218 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 28.50 | |
45 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 28.65 | |
46 | 337 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 28.65 | |
47 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 28.66 | |
48 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 28.69 | |
49 | 214 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 28.70 | |
50 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 28.76 | |
51 | 247 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 28.84 | |
52 | 102 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 28.91 | |
53 | 267 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 29.00 | |
54 | 170 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 29.07 | |
55 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 29.09 | |
56 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 29.12 | |
57 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 29.15 | |
58 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 29.15 | |
59 | 219 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 29.21 | |
60 | 384 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 29.21 | |
61 | 141 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 29.25 | |
62 | 108 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 29.30 | |
63 | 300 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 29.30 | |
64 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 29.39 | |
65 | 371 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 29.61 | |
66 | 83 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 29.62 | |
67 | 75 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 29.63 | |
68 | 248 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 29.63 | |
69 | 239 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 29.66 | |
70 | 263 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 29.68 | |
71 | 335 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 29.82 | |
72 | 217 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 29.84 | |
73 | 403 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 50 m | 29.89 | |
74 | 438 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 50 m | 29.91 | |
75 | 235 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 29.93 | |
76 | 312 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 30.36 | |
77 | 310 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 30.68 | |
78 | 250 | Petersen Anna Lind | 2004 | HASLEV | 0488AE | 50 m | 30.77 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 465 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 22.88 | |
2 | 173 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 23.23 | |
3 | 266 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 23.51 | |
4 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 23.67 | |
5 | 289 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 23.68 | |
6 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 23.69 | |
7 | 56 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 23.74 | |
8 | 98 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 23.92 | |
9 | 298 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 24.11 | |
10 | 276 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 50 m | 24.47 | |
11 | 277 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 24.60 | |
12 | 284 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 24.65 | |
13 | 82 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 24.70 | |
14 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 24.78 | |
15 | 204 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 24.82 | |
16 | 100 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 24.93 | |
17 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 24.95 | |
18 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 24.96 | |
19 | 283 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 24.96 | |
20 | 285 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 24.99 | |
21 | 231 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 25.07 | |
22 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 25.07 | |
23 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 25.11 | |
24 | 201 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 25.12 | |
25 | 330 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 25.12 | |
26 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 25.16 | |
27 | 437 | Immerkjær Mathias | 1999 | VEST | 9961AF | 50 m | 25.24 | |
28 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 25.36 | |
29 | 364 | Jørgensen Rasmus | 1989 | TRITON B | 8983AB | 50 m | 25.39 | |
30 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 25.42 | |
31 | 24 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 25.45 | |
32 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 25.45 | |
33 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 25.51 | |
34 | 120 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 25.58 | |
35 | 244 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 25.58 | |
36 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 25.60 | |
37 | 286 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 25.62 | |
38 | 66 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 25.67 | |
39 | 117 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 25.79 | |
40 | 315 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 25.80 | |
41 | 435 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 25.80 | |
42 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 25.82 | |
43 | 376 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 25.83 | |
44 | 358 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 25.84 | |
45 | 137 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 50 m | 25.88 | |
46 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 25.88 | |
47 | 80 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 25.89 | |
48 | 343 | Pedersen Rasmus | 2000 | SHS-STEVNS | 0057AB | 50 m | 25.91 | |
49 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 25.91 | |
50 | 317 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 50 m | 25.95 | |
51 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 26.02 | |
52 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 26.03 | |
53 | 49 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 26.04 | |
54 | 359 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 26.08 | |
55 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 26.11 | |
56 | 333 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 26.11 | |
57 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 26.13 | |
58 | 4 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 26.15 | |
59 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 26.15 | |
60 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 26.19 | |
61 | 79 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 26.21 | |
62 | 251 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 26.25 | |
63 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 26.26 | |
64 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 26.32 | |
65 | 146 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 26.34 | |
66 | 168 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 26.34 | |
67 | 331 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 26.38 | |
68 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 26.45 | |
69 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 26.53 | |
70 | 255 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 26.65 | |
71 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 26.68 | |
72 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 26.71 | |
73 | 341 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 26.82 | |
74 | 311 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 26.84 | |
75 | 139 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 26.91 | |
76 | 355 | Nørskov Mathias Toft | 2003 | TRITON B | 0361AL | 50 m | 26.93 | |
77 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 26.98 | |
78 | 336 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 50 m | 27.01 | |
79 | 27 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 27.08 | |
80 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 27.09 | |
81 | 163 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 27.10 | |
82 | 279 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 50 m | 27.15 | |
83 | 69 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 27.19 | |
84 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 27.21 | |
85 | 171 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 27.29 | |
86 | 234 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 27.36 | |
87 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 27.36 | |
88 | 348 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 27.36 | |
89 | 418 | Hermansen Louie | 2004 | VAT CPH-MK | 0419AE | 50 m | 27.71 | |
90 | 110 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 27.73 | |
91 | 334 | Thygesen Magnus Bæklund | 2003 | VATCPH-STT | 0361AT | 50 m | 27.92 | |
92 | 237 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 27.98 | |
93 | 461 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 50 m | 29.16 | ||
94 | 73 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 29.49 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.05 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.70 20-08-2019 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 31.70 | |
2 | 415 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 31.76 | |
3 | 59 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 33.15 | |
4 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 33.16 | |
5 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 33.22 | |
6 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 33.53 | |
7 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 33.77 | |
8 | 314 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 33.77 | |
9 | 198 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 33.84 | |
10 | 60 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 34.15 | |
11 | 226 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 34.36 | |
12 | 177 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 34.44 | |
13 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 34.75 | |
14 | 368 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 34.80 | |
15 | 370 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 34.90 | |
16 | 119 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 35.00 | |
17 | 95 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 35.01 | |
18 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 35.04 | |
19 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 35.14 | |
20 | 458 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | KU-SVØM | 9632BA | 50 m | 35.37 | |
21 | 410 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 35.43 | |
22 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 35.51 | |
23 | 166 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 36.02 | |
24 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 36.02 | |
25 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 36.06 | |
26 | 47 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 36.09 | |
27 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 36.12 | |
28 | 39 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 36.28 | |
29 | 220 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 36.31 | |
30 | 155 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 36.40 | |
31 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 36.65 | |
32 | 81 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 36.83 | |
33 | 257 | Svendsen Mathilde | 2004 | GREVE | 0472AQ | 50 m | 36.91 | |
34 | 236 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 37.00 | |
35 | 430 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 50 m | 37.16 | |
36 | 103 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 37.20 | |
37 | 322 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 37.20 | |
38 | 217 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 37.68 | |
39 | 417 | Luminari Luna | 2005 | VAT CPH-MK | 0534AO | 50 m | 37.94 | |
40 | 26 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 38.25 | |
41 | 252 | Clausen Lærke Marie | 2005 | GREVE | 0504AE | 50 m | 38.46 | |
42 | 156 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 39.81 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.02 25-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.08 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 08-07-2016 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 465 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 27.08 | |
2 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 29.09 | |
3 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 29.59 | |
4 | 82 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 29.61 | |
5 | 56 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 29.62 | |
6 | 136 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 50 m | 29.63 | |
7 | 360 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 29.70 | |
8 | 297 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 29.89 | |
9 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 29.90 | |
10 | 277 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 30.00 | |
11 | 57 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 30.49 | |
12 | 439 | Klingberg Emil | 1987 | VORDINGB | 8705AB | 50 m | 30.53 | |
13 | 298 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 30.60 | |
14 | 240 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 30.61 | |
15 | 144 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 30.90 | |
16 | 330 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 30.95 | |
17 | 115 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 31.00 | |
18 | 432 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 31.00 | |
19 | 23 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 50 m | 31.10 | |
20 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 31.19 | |
21 | 229 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 31.21 | |
22 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 31.37 | |
23 | 457 | Christensen Christian | 1991 | KU-SVØM | 9181AB | 50 m | 31.41 | |
24 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | A6JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 31.47 | |
25 | 356 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 31.48 | |
26 | 168 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 31.57 | |
27 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 31.93 | |
28 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 32.07 | |
29 | 84 | Nissen Gustav | 2001 | NÆSTVED | 0177AM | 50 m | 32.25 | |
30 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 32.29 | |
31 | 249 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 32.35 | |
32 | 315 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 32.60 | |
33 | 255 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 32.68 | |
34 | 406 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 32.70 | |
35 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 32.71 | |
36 | 331 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 33.02 | |
37 | 48 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 33.07 | |
38 | 160 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 33.10 | |
39 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 33.15 | |
40 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 33.24 | |
41 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 33.34 | |
42 | 87 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 33.52 | |
43 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 33.52 | |
44 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 33.90 | |
45 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 33.97 | |
46 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 34.14 | |
47 | 27 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 34.18 | |
48 | 65 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 34.46 | |
49 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 34.54 | |
50 | 324 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 34.55 | |
51 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 34.81 | |
52 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 34.84 | EFT |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Mimosa Jallow (1994) 27.42 04-08-2018 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 05-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 06-07-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 28.80 | |
2 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 28.82 | |
3 | 357 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 29.02 | |
4 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 29.20 | |
5 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 29.35 | |
6 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 29.62 | |
7 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 29.99 | |
8 | 293 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 30.12 | |
9 | 54 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 30.13 | |
10 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 30.13 | |
11 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 30.17 | |
12 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 30.24 | |
13 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 30.31 | |
14 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 30.35 | |
15 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 30.52 | |
16 | 169 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 31.04 | |
17 | 467 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 31.10 | |
18 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 31.15 | |
19 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 31.16 | |
20 | 288 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 31.20 | |
21 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 31.24 | |
22 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 31.27 | |
23 | 44 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 31.33 | |
24 | 265 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 31.37 | |
25 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 31.59 | |
26 | 145 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 50 m | 31.62 | |
27 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 31.62 | |
28 | 22 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 50 m | 31.72 | |
29 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 31.73 | |
30 | 370 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 31.81 | |
31 | 459 | Schmidt Julie | 1995 | KU-SVØM | 9578AK | 50 m | 31.82 | |
32 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 31.93 | |
33 | 312 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 31.97 | |
34 | 83 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 31.98 | |
35 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 31.99 | |
36 | 366 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 32.14 | |
37 | 397 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 32.20 | |
38 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 32.31 | |
39 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 32.37 | |
40 | 63 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 32.42 | |
41 | 25 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 32.52 | |
42 | 438 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 50 m | 32.53 | |
43 | 400 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 32.55 | |
44 | 434 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 32.59 | |
45 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 32.61 | |
46 | 232 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 32.74 | |
47 | 440 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 32.84 | |
48 | 316 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 32.93 | |
49 | 250 | Petersen Anna Lind | 2004 | HASLEV | 0488AE | 50 m | 33.15 | |
50 | 188 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 33.38 | |
51 | 238 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 33.42 | |
52 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 33.42 | |
53 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 33.44 | |
54 | 399 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 50 m | 33.50 | |
55 | 219 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 33.76 | |
56 | 141 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 33.81 | |
57 | 300 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 33.88 | |
58 | 142 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 34.11 | |
59 | 402 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 50 m | 34.16 | |
60 | 213 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | 35.32 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 24.84 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 15-04-2016 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 09-07-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 29 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 50 m | 26.13 | |
2 | 289 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 26.26 | |
3 | 465 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 26.59 | |
4 | 137 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 50 m | 26.96 | |
5 | 284 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 27.10 | |
6 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 27.24 | |
7 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 27.26 | |
8 | 359 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 27.29 | |
9 | 360 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 27.32 | |
10 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 27.67 | |
11 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 28.01 | |
12 | 225 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 28.07 | |
13 | 24 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 28.26 | |
14 | 401 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 28.55 | |
15 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 28.61 | |
16 | 153 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 28.76 | |
17 | 118 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 28.87 | |
18 | 369 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 29.02 | |
19 | 276 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 50 m | 29.05 | |
20 | 341 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 29.22 | |
21 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 29.50 | |
22 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 29.61 | |
23 | 207 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 50 m | 29.64 | |
24 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 29.65 | |
25 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 29.69 | |
26 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 29.81 | |
27 | 251 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 29.89 | |
28 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 30.01 | |
29 | 146 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 30.16 | |
30 | 279 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 50 m | 30.55 | |
31 | 43 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 30.56 | |
32 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 30.58 | |
33 | 323 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 30.75 | |
34 | 171 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 30.85 | |
35 | 174 | Holst Lukas Holger Pihl | 2004 | HVIDOVRE | 0443AS | 50 m | 31.09 | |
36 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 31.55 | |
37 | 387 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 50 m | 31.57 | |
38 | 334 | Thygesen Magnus Bæklund | 2003 | VATCPH-STT | 0361AT | 50 m | 31.84 | |
39 | 461 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 50 m | 33.55 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 05-07-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 02-04-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 467 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 25.85 | |
2 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 26.73 | |
3 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 27.29 | |
4 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 27.56 | |
5 | 145 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 50 m | 27.92 | |
6 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 27.95 | |
7 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 28.17 | |
8 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 28.18 | |
9 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 28.24 | |
10 | 16 | Paaske Andrea | 2001 | A6JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 28.36 | |
11 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 28.57 | |
12 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 28.81 | |
13 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 28.89 | |
14 | 288 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 28.94 | |
15 | 58 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 29.14 | |
16 | 290 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 29.14 | |
17 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 29.26 | |
18 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 29.27 | |
19 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 29.33 | |
20 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 29.58 | |
21 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 29.64 | |
22 | 459 | Schmidt Julie | 1995 | KU-SVØM | 9578AK | 50 m | 29.70 | |
23 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 29.72 | |
24 | 138 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 29.75 | |
25 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 29.94 | |
26 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 30.00 | |
27 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 30.07 | |
28 | 300 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 30.15 | |
29 | 108 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 30.22 | |
30 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 30.33 | |
31 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 30.44 | |
32 | 313 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 30.52 | |
33 | 247 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 30.58 | |
34 | 397 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 30.58 | |
35 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 30.63 | |
36 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 30.65 | |
37 | 89 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 30.71 | |
38 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 30.86 | |
39 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 30.87 | |
40 | 352 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 30.94 | |
41 | 232 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 30.99 | |
42 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 31.02 | |
43 | 182 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 50 m | 31.04 | |
44 | 248 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 31.05 | |
45 | 141 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 31.09 | |
46 | 335 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 31.09 | |
47 | 235 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 31.14 | |
48 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 31.21 | |
49 | 384 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 31.26 | |
50 | 214 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 31.28 | |
51 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 31.41 | |
52 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 31.59 | |
53 | 68 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 31.68 | |
54 | 436 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 31.72 | |
55 | 140 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 31.80 | |
56 | 102 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 31.81 | |
57 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 31.81 | |
58 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 31.88 | |
59 | 52 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 33.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 24.76 | |
2 | 465 | Bjerg Tobias B. | 1998 | AGF | 9807AC | 50 m | 24.81 | |
3 | 266 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 24.95 | |
4 | 173 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 25.38 | |
5 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 25.38 | |
6 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 25.87 | |
7 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 25.93 | |
8 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 26.07 | |
9 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 26.13 | |
10 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 26.17 | |
11 | 57 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 26.20 | |
12 | 435 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 26.28 | |
13 | 98 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 26.40 | |
14 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 26.52 | |
15 | 117 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 26.63 | |
16 | 23 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 50 m | 26.69 | |
17 | 136 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 50 m | 26.71 | |
18 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.86 | |
19 | 376 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 26.87 | |
20 | 100 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 26.88 | |
21 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 26.88 | |
22 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 26.91 | |
23 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 26.98 | |
24 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 26.99 | |
25 | 29 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 50 m | 27.04 | |
26 | 356 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 27.05 | |
27 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 27.08 | |
28 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 27.08 | |
29 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 27.12 | |
30 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 27.12 | |
31 | 24 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 27.13 | |
32 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 27.13 | |
33 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 27.15 | |
34 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 27.16 | |
35 | 204 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 27.16 | |
36 | 333 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 27.16 | |
37 | 144 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 27.20 | |
38 | 359 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 27.30 | |
39 | 283 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 27.35 | |
40 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 27.40 | |
41 | 311 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 27.50 | |
42 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 27.52 | |
43 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 27.57 | |
44 | 231 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 27.62 | |
45 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 27.78 | |
46 | 392 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 27.91 | |
47 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 27.93 | |
48 | 139 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 27.94 | |
49 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 27.95 | |
50 | 317 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 50 m | 27.95 | |
51 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 27.99 | |
52 | 133 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 50 m | 28.02 | |
53 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 28.06 | |
54 | 258 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 28.09 | |
55 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 28.10 | |
56 | 66 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 28.10 | |
57 | 358 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 28.31 | |
58 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 28.43 | |
59 | 334 | Thygesen Magnus Bæklund | 2003 | VATCPH-STT | 0361AT | 50 m | 28.45 | |
60 | 353 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 28.55 | |
61 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 28.58 | |
62 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 28.60 | |
63 | 80 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 28.73 | |
64 | 343 | Pedersen Rasmus | 2000 | SHS-STEVNS | 0057AB | 50 m | 28.73 | |
65 | 355 | Nørskov Mathias Toft | 2003 | TRITON B | 0361AL | 50 m | 28.78 | |
66 | 69 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 28.83 | |
67 | 249 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 28.87 | |
68 | 406 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 28.91 | |
69 | 287 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 28.97 | |
70 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 28.98 | |
71 | 237 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 29.00 | |
72 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 29.04 | |
73 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | A6JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 29.07 | |
74 | 71 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 29.25 | |
75 | 110 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 29.29 | |
76 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 29.32 | EFT |
77 | 255 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 29.57 | |
78 | 306 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 29.57 | |
79 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 29.64 | |
80 | 253 | Jensen Villads Brasch | 2004 | GREVE | 0419AK | 50 m | 29.79 | |
81 | 13 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | A6JYLLINGE | 0429AA | 50 m | 29.81 | |
82 | 111 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 50 m | 30.55 | |
83 | 9 | Toftehøj Victor | 2003 | A6JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 31.15 | |
84 | 461 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 50 m | 31.24 | ||
85 | 243 | Christiansen Victor | 2004 | HELSINGE | 0435AN | 50 m | 32.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: 7:50.24 06-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: 8:08.65 08-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: 8:28.49 28-03-2010 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 442 | A6 Senior Damer | 1999 | A6 | 50 m | 8:28.59 | ||
2 | 446 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 50 m | 8:30.56 | ||
3 | 379 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 50 m | 8:34.18 | ||
4 | 104 | Lyngby Storm | 1998 | LYNGBY | 50 m | 8:42.09 | ||
5 | 125 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 8:45.07 | ||
6 | 449 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 50 m | 9:04.44 | ||
7 | 189 | Hsk Junior | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:05.77 | ||
8 | 451 | Vat Cph Damer 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 9:15.40 | ||
9 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 9:21.28 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: 7:12.66 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: 7:25.76 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: 7:37.66 28-06-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 445 | Sigma Herrer A | 1994 | SIGMA | 50 m | 7:23.37 | ||
2 | 208 | Holbæk Herrer Junior | 2002 | HOLBÆK | 50 m | 7:51.05 | ||
3 | 377 | Triton Herrer 1 | 2000 | TRITON B | 50 m | 7:51.33 | ||
4 | 450 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT CPH | 50 m | 8:06.12 | ||
5 | 191 | Hsk Junior | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:08.61 | ||
6 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 8:13.60 | ||
7 | 127 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 50 m | 8:21.62 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 26-05-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:49.16 | |
2 | 295 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 4:56.69 | |
3 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 4:59.32 | |
4 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 5:01.92 | |
5 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 5:03.64 | |
6 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 5:09.04 | |
7 | 158 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:09.69 | |
8 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 5:10.47 | |
9 | 58 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 5:10.74 | |
10 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:11.18 | |
11 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 5:12.13 | |
12 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 5:12.36 | |
13 | 371 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 5:13.02 | |
14 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 5:13.76 | |
15 | 8 | Brage Silja | 2005 | A6JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 5:15.51 | |
16 | 393 | Bruhn Emma Lünell | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 50 m | 5:19.80 | |
17 | 45 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 5:21.66 | |
18 | 122 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 5:23.08 | |
19 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 5:23.31 | |
20 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:23.48 | |
21 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 5:24.30 | |
22 | 373 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:25.23 | |
23 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 5:25.91 | |
24 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 5:26.38 | |
25 | 374 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 5:27.53 | |
26 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 5:28.24 | |
27 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 5:29.30 | |
28 | 346 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 5:35.36 | |
29 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 5:36.11 | |
30 | 113 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 5:37.26 | |
31 | 154 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 5:37.26 | |
32 | 404 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 50 m | 5:40.74 | |
33 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 5:42.66 | |
34 | 32 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 5:43.30 | |
35 | 39 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 5:44.95 | |
36 | 303 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 5:46.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 26-05-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:49.16 | |
2 | 295 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 4:56.69 | |
3 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 4:59.32 | |
4 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 5:01.92 | |
5 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 5:03.64 | |
6 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 5:09.04 | |
7 | 158 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:09.69 | |
8 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 5:10.47 | |
9 | 58 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 5:10.74 | |
10 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:11.18 | |
11 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 5:12.13 | |
12 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 5:12.36 | |
13 | 371 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 5:13.02 | |
14 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 5:13.76 | |
15 | 8 | Brage Silja | 2005 | A6JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 5:15.51 | |
16 | 393 | Bruhn Emma Lünell | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 50 m | 5:19.80 | |
17 | 45 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 5:21.66 | |
18 | 122 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 5:23.08 | |
19 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 5:23.31 | |
20 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:23.48 | |
21 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 5:24.30 | |
22 | 373 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:25.23 | |
23 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 5:25.91 | |
24 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 5:26.38 | |
25 | 374 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 5:27.53 | |
26 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 5:28.24 | |
27 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 5:29.30 | |
28 | 346 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 5:35.36 | |
29 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 5:36.11 | |
30 | 113 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 5:37.26 | |
31 | 154 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 5:37.26 | |
32 | 404 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 50 m | 5:40.74 | |
33 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 5:42.66 | |
34 | 32 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 5:43.30 | |
35 | 39 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 5:44.95 | |
36 | 303 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 5:46.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 14, 400m Medley Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 08-09-1994 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 07-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 20-07-1995 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 4:26.41 | |
2 | 297 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:27.43 | |
3 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:29.91 | |
4 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:35.64 | |
5 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:41.49 | |
6 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 4:42.55 | |
7 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:46.20 | |
8 | 50 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 4:47.87 | |
9 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 4:47.89 | |
10 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 4:49.36 | |
11 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 4:53.44 | |
12 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 4:54.76 | |
13 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:54.88 | |
14 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 4:57.09 | |
15 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 4:57.09 | |
16 | 163 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 5:02.25 | |
17 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 5:03.46 | |
18 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 5:04.75 | |
19 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 5:04.77 | |
20 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 5:06.29 | |
21 | 64 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 5:06.64 | |
22 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 5:06.83 | |
23 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 5:10.76 | |
24 | 305 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 5:11.45 | |
25 | 162 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 5:12.32 | |
26 | 109 | Christensen Philip H. | 2004 | KØGE | 0437AN | 50 m | 5:16.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 14, 400m Medley Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 08-09-1994 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 07-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 20-07-1995 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 4:26.41 | |
2 | 297 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:27.43 | |
3 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:29.91 | |
4 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:35.64 | |
5 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:41.49 | |
6 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 4:42.55 | |
7 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:46.20 | |
8 | 50 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 4:47.87 | |
9 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 4:47.89 | |
10 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 4:49.36 | |
11 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 4:53.44 | |
12 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 4:54.76 | |
13 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:54.88 | |
14 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 4:57.09 | |
15 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 4:57.09 | |
16 | 163 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 5:02.25 | |
17 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 5:03.46 | |
18 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 5:04.75 | |
19 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 5:04.77 | |
20 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 5:06.29 | |
21 | 64 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 5:06.64 | |
22 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 5:06.83 | |
23 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 5:10.76 | |
24 | 305 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 5:11.45 | |
25 | 162 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 5:12.32 | |
26 | 109 | Christensen Philip H. | 2004 | KØGE | 0437AN | 50 m | 5:16.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 07-07-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 2:01.43 | |
2 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 2:02.09 | |
3 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:04.47 | |
4 | 352 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:04.77 | |
5 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 2:06.51 | |
6 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 2:06.75 | EFT |
7 | 16 | Paaske Andrea | 2001 | A6JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 2:07.40 | |
8 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:07.78 | |
9 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 2:08.18 | |
10 | 3 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6JYLLINGE | 0358AB | 50 m | 2:08.96 | |
11 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 2:09.18 | |
12 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 2:09.21 | |
13 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:09.26 | |
14 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:09.29 | |
15 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:09.57 | |
16 | 363 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:10.26 | |
17 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 2:11.45 | |
18 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:11.56 | |
19 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 2:11.71 | |
20 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:11.86 | |
21 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:11.91 | |
22 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:12.44 | |
23 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 2:12.59 | |
24 | 20 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 SLANGE | 0414AM | 50 m | 2:12.60 | |
25 | 388 | Hansen Helena Hvid | 2001 | SØLLERØD | 0186AR | 50 m | 2:12.75 | |
26 | 164 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 2:12.90 | |
27 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:12.92 | |
28 | 63 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:12.93 | |
29 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 2:12.95 | |
30 | 92 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:12.99 | |
31 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 2:13.24 | |
32 | 215 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:13.67 | |
33 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:14.03 | |
34 | 267 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 2:14.27 | |
35 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:14.38 | |
36 | 6 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 2:14.56 | |
37 | 337 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 2:14.96 | |
38 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:16.06 | |
39 | 230 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0316BH | 50 m | 2:16.24 | |
40 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:16.94 | |
41 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 2:17.20 | |
42 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 2:17.21 | |
43 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 2:17.22 | |
44 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:17.40 | |
45 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:17.50 | |
46 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 2:17.83 | |
47 | 172 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 50 m | 2:18.30 | |
48 | 405 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 2:18.32 | |
49 | 67 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 2:18.40 | |
50 | 76 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 2:18.54 | |
51 | 239 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 2:18.63 | |
52 | 420 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 2:19.07 | |
53 | 170 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:19.23 | |
54 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 2:20.21 | |
55 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:20.91 | |
56 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:21.10 | |
57 | 263 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 2:27.11 | |
58 | 310 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 2:31.87 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 466 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 50 m | 1:49.30 | |
2 | 56 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 1:50.74 | |
3 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 1:51.40 | |
4 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 1:52.25 | |
5 | 31 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:53.87 | |
6 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 1:54.06 | |
7 | 280 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:54.16 | |
8 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 1:54.44 | |
9 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 1:56.39 | |
10 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 1:56.97 | |
11 | 98 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:57.96 | |
12 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 1:58.14 | |
13 | 49 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:58.52 | |
14 | 361 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 1:58.73 | |
15 | 204 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 1:59.25 | |
16 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 1:59.53 | |
17 | 46 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:59.55 | |
18 | 201 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 1:59.96 | |
19 | 437 | Immerkjær Mathias | 1999 | VEST | 9961AF | 50 m | 2:00.28 | |
20 | 408 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 2:00.44 | |
21 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:00.57 | |
22 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 2:00.62 | |
23 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:00.66 | |
24 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 2:00.87 | |
25 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:00.88 | |
26 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 2:01.27 | |
27 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:01.39 | |
28 | 244 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:01.48 | |
29 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 2:02.11 | |
30 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 2:02.36 | |
31 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:02.50 | |
32 | 203 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 2:02.57 | |
33 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 2:02.60 | |
34 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 2:02.82 | |
35 | 315 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 2:02.93 | |
36 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:03.02 | |
37 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:03.71 | |
38 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 2:04.12 | |
39 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 2:04.41 | |
40 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:05.33 | |
41 | 66 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 2:05.38 | |
42 | 112 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 2:05.41 | |
43 | 279 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 50 m | 2:05.85 | |
44 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:06.02 | |
45 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 2:06.31 | |
46 | 343 | Pedersen Rasmus | 2000 | SHS-STEVNS | 0057AB | 50 m | 2:06.38 | |
47 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:06.39 | |
48 | 78 | Petersen Sebastian H. | 2003 | NAKSKOV | 0385AQ | 50 m | 2:06.44 | |
49 | 4 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 2:06.53 | |
50 | 390 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:06.73 | |
51 | 146 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 2:07.82 | |
52 | 241 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:07.92 | |
53 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 2:08.17 | |
54 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 2:08.73 | |
55 | 418 | Hermansen Louie | 2004 | VAT CPH-MK | 0419AE | 50 m | 2:10.04 | |
56 | 171 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:10.29 | |
57 | 336 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 50 m | 2:10.40 | |
58 | 109 | Christensen Philip H. | 2004 | KØGE | 0437AN | 50 m | 2:10.66 | |
59 | 234 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 2:11.36 | |
60 | 246 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 2:22.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 462 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:01.69 | |
2 | 357 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 1:01.71 | |
3 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:03.14 | |
4 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 1:03.20 | |
5 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:03.21 | |
6 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 1:04.36 | |
7 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:04.40 | |
8 | 41 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:05.05 | |
9 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 1:05.16 | |
10 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:05.42 | |
11 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 1:05.58 | |
12 | 265 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:06.33 | |
13 | 169 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:06.83 | |
14 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:06.85 | |
15 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:07.13 | |
16 | 63 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:07.23 | |
17 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:07.27 | |
18 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:07.30 | |
19 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:07.33 | |
20 | 22 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 50 m | 1:07.43 | |
21 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:07.43 | |
22 | 44 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:07.66 | |
23 | 304 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 1:08.35 | |
24 | 316 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 1:08.49 | |
25 | 366 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 1:08.75 | |
26 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:09.07 | |
27 | 25 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 1:09.31 | |
28 | 438 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 50 m | 1:09.38 | |
29 | 400 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 1:09.55 | |
30 | 232 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:09.82 | |
31 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:09.84 | |
32 | 2 | Andersen Juliane Bo | 2005 | A6JYLLINGE | 0564AL | 50 m | 1:10.09 | |
33 | 238 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:10.19 | |
34 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:10.23 | |
35 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:10.29 | |
36 | 434 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:10.30 | |
37 | 308 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 1:10.31 | |
38 | 397 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 1:10.32 | |
39 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 1:10.91 | |
40 | 83 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 1:11.08 | |
41 | 307 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 1:11.10 | |
42 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:11.51 | |
43 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 1:11.83 | |
44 | 182 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 50 m | 1:12.10 | |
45 | 402 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 50 m | 1:12.24 | |
46 | 440 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 1:12.36 | |
47 | 403 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 50 m | 1:12.81 | |
48 | 399 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 50 m | 1:12.85 | |
49 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 1:13.14 | |
50 | 75 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:13.40 | |
51 | 113 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 1:13.70 | |
52 | 213 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | 1:14.11 | |
53 | 218 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 30-03-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 29 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 50 m | 55.42 | |
2 | 360 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 56.26 | |
3 | 280 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 56.29 | |
4 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 57.38 | |
5 | 266 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 57.54 | |
6 | 137 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 50 m | 58.23 | |
7 | 359 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 58.58 | |
8 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 59.14 | |
9 | 401 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 59.52 | |
10 | 225 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:00.80 | |
11 | 369 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 1:01.09 | |
12 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 1:01.11 | |
13 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:01.25 | |
14 | 50 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 1:01.63 | |
15 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 1:01.88 | |
16 | 276 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 50 m | 1:01.95 | |
17 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 1:01.98 | |
18 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 1:02.05 | |
19 | 277 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:02.08 | |
20 | 153 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:02.23 | |
21 | 118 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:02.37 | |
22 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 1:02.37 | |
23 | 207 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 50 m | 1:02.47 | |
24 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 1:02.63 | |
25 | 341 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 1:03.28 | |
26 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 1:03.46 | |
27 | 43 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 1:03.64 | |
28 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:03.74 | |
29 | 251 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 1:04.07 | |
30 | 171 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:04.88 | |
31 | 323 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 1:05.10 | |
32 | 17 | Hansen Emil Witzner | 2004 | A6 LAKSEN | 0475AD | 50 m | 1:05.83 | |
33 | 387 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 50 m | 1:07.36 | |
34 | 274 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 1:07.67 | |
35 | 174 | Holst Lukas Holger Pihl | 2004 | HVIDOVRE | 0443AS | 50 m | 1:07.92 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 29-06-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 2:13.62 | |
2 | 290 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:16.85 | |
3 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 2:18.85 | |
4 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 2:20.24 | |
5 | 3 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6JYLLINGE | 0358AB | 50 m | 2:25.81 | |
6 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 2:26.87 | EFT |
7 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:27.55 | |
8 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:28.01 | |
9 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:28.82 | |
10 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 2:30.31 | |
11 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:31.49 | |
12 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 2:32.02 | |
13 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 2:32.66 | |
14 | 8 | Brage Silja | 2005 | A6JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 2:32.87 | |
15 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:35.31 | |
16 | 25 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 2:36.56 | |
17 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 2:36.66 | |
18 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:36.82 | |
19 | 89 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:36.88 | |
20 | 92 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:37.07 | |
21 | 346 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 2:37.68 | |
22 | 397 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:40.03 | |
23 | 76 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 2:44.91 | |
24 | 68 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 2:47.77 | |
25 | 404 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 50 m | 2:48.58 | |
26 | 374 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 23-07-2009 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:01.56 | |
2 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 2:04.61 | |
3 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:07.12 | |
4 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 2:08.75 | |
5 | 1 | Bojesen Frederik | 2002 | A6JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 2:09.53 | |
6 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 2:09.81 | |
7 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:10.43 | |
8 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 2:10.77 | |
9 | 356 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:11.99 | |
10 | 5 | Wiuff Nicolai | 2002 | A6JYLLINGE | 0243AB | 50 m | 2:12.02 | |
11 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 2:12.96 | |
12 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 2:13.27 | |
13 | 408 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 2:14.12 | |
14 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 2:14.48 | |
15 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:14.50 | |
16 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:14.81 | |
17 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 2:15.17 | |
18 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:15.29 | |
19 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 2:15.62 | |
20 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:16.21 | |
21 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 2:16.22 | |
22 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:16.41 | |
23 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:16.77 | |
24 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 2:17.23 | |
25 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 2:18.38 | |
26 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 2:18.48 | |
27 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 2:18.62 | |
28 | 18 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 LAKSEN | 0337AG | 50 m | 2:18.72 | |
29 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 2:18.85 | |
30 | 262 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 2:18.99 | |
31 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:19.19 | |
32 | 120 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 2:20.23 | |
33 | 333 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 2:20.34 | |
34 | 258 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 2:20.61 | |
35 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 2:20.64 | |
36 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:20.84 | |
37 | 369 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:21.61 | |
38 | 7 | Tranum Noah | 2004 | A6JYLLINGE | 0449AG | 50 m | 2:21.90 | |
39 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 2:22.22 | |
40 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 2:22.88 | |
41 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 2:24.43 | |
42 | 392 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 2:24.89 | |
43 | 71 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 2:27.51 | |
44 | 243 | Christiansen Victor | 2004 | HELSINGE | 0435AN | 50 m | 2:27.53 | |
45 | 306 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 2:27.63 | |
46 | 87 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 2:28.48 | |
47 | 9 | Toftehøj Victor | 2003 | A6JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 2:30.24 | |
48 | 111 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 50 m | 2:30.25 | |
49 | 13 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | A6JYLLINGE | 0429AA | 50 m | 2:30.41 | |
50 | 253 | Jensen Villads Brasch | 2004 | GREVE | 0419AK | 50 m | 2:31.75 | |
51 | 259 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 2:33.42 | |
52 | 69 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 2:33.53 | |
53 | 77 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 50 m | 2:33.62 | |
54 | 461 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 50 m | 2:34.78 | ||
55 | 73 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 2:35.10 | |
56 | 133 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 50 m | 2:40.98 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 415 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 1:07.94 | |
2 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:08.61 | |
3 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:10.57 | |
4 | 59 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 1:11.04 | |
5 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:11.31 | |
6 | 20 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 SLANGE | 0414AM | 50 m | 1:12.01 | |
7 | 58 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:12.01 | |
8 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:12.53 | |
9 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:12.55 | |
10 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:13.19 | |
11 | 6 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:13.62 | |
12 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 1:14.20 | |
13 | 368 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:14.22 | |
14 | 95 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:14.38 | |
15 | 198 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:14.47 | |
16 | 314 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 1:14.57 | |
17 | 60 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:14.94 | |
18 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:14.95 | |
19 | 177 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 1:15.35 | |
20 | 370 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:15.64 | |
21 | 143 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 50 m | 1:15.83 | |
22 | 47 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 1:16.23 | |
23 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 1:16.36 | |
24 | 178 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:16.38 | |
25 | 119 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:16.42 | |
26 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 1:16.55 | |
27 | 393 | Bruhn Emma Lünell | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 50 m | 1:16.65 | |
28 | 226 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 1:16.77 | |
29 | 81 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:16.83 | |
30 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 1:16.92 | |
31 | 21 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | A6 SLANGE | 0546AV | 50 m | 1:17.04 | |
32 | 220 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 1:17.09 | |
33 | 410 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 1:17.31 | |
34 | 167 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 1:17.39 | |
35 | 166 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:17.46 | |
36 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:17.58 | |
37 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 1:17.68 | |
38 | 389 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:18.42 | |
39 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 1:18.77 | |
40 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:18.94 | |
41 | 39 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 1:19.21 | |
42 | 19 | Møller Freja | 2004 | A6 SLANGE | 0442AF | 50 m | 1:19.52 | |
43 | 430 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 50 m | 1:19.58 | |
44 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:19.80 | |
45 | 303 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 1:19.98 | |
46 | 257 | Svendsen Mathilde | 2004 | GREVE | 0472AQ | 50 m | 1:20.12 | |
47 | 217 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 1:20.14 | |
48 | 322 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 1:20.23 | |
49 | 103 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:20.36 | |
50 | 436 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 1:20.85 | |
51 | 121 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:21.05 | |
52 | 236 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 1:21.32 | |
53 | 155 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:21.39 | |
54 | 193 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 1:21.43 | |
55 | 238 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:22.02 | |
56 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 1:22.45 | |
57 | 252 | Clausen Lærke Marie | 2005 | GREVE | 0504AE | 50 m | 1:22.63 | |
58 | 417 | Luminari Luna | 2005 | VAT CPH-MK | 0534AO | 50 m | 1:22.89 | |
59 | 26 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 1:23.47 | |
60 | 52 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 1:24.17 | |
61 | 156 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 1:24.59 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 25-07-2011 |
Dansk Rekord Senior: (1998) 59.17 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 27-06-2015 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 56 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 1:02.24 | |
2 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 1:03.33 | |
3 | 134 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 1:04.20 | |
4 | 136 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 50 m | 1:04.78 | |
5 | 57 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 1:05.01 | |
6 | 360 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:05.05 | |
7 | 82 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 1:05.46 | |
8 | 240 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:06.04 | |
9 | 432 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 1:06.47 | |
10 | 277 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:06.56 | |
11 | 229 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 1:06.84 | |
12 | 23 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 50 m | 1:07.33 | |
13 | 144 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:07.73 | |
14 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 1:07.81 | |
15 | 439 | Klingberg Emil | 1987 | VORDINGB | 8705AB | 50 m | 1:07.84 | |
16 | 330 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 1:07.96 | |
17 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | A6JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 1:08.98 | |
18 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 1:09.30 | |
19 | 115 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 1:09.35 | |
20 | 203 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 1:09.36 | |
21 | 168 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 1:09.69 | |
22 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:09.94 | |
23 | 406 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 1:10.14 | |
24 | 84 | Nissen Gustav | 2001 | NÆSTVED | 0177AM | 50 m | 1:10.28 | |
25 | 315 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 1:10.59 | |
26 | 160 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 1:10.68 | |
27 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 1:11.00 | |
28 | 255 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:11.26 | |
29 | 249 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 1:11.51 | |
30 | 118 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:11.62 | |
31 | 146 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:11.63 | |
32 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 1:11.73 | |
33 | 331 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 1:11.85 | |
34 | 48 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 1:12.01 | |
35 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 1:12.09 | |
36 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 1:13.16 | |
37 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:13.18 | |
38 | 27 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 1:13.24 | |
39 | 87 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 1:13.59 | |
40 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:13.69 | |
41 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:14.13 | EFT |
42 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:14.20 | |
43 | 324 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 1:14.39 | |
44 | 64 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:14.69 | |
45 | 65 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 1:14.79 | |
46 | 79 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:14.88 | |
47 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:15.02 | |
48 | 305 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 1:16.79 | |
49 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 1:17.03 | |
50 | 206 | Nielsen Mikkel | 2004 | HOLBÆK | 0403AC | 50 m | 1:17.28 | |
51 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 1:17.42 | |
52 | 355 | Nørskov Mathias Toft | 2003 | TRITON B | 0361AL | 50 m | 1:17.93 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 03-07-2004 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:12.92 | |
2 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 17:17.08 | |
3 | 11 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 17:39.74 | |
4 | 35 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 17:55.61 | |
5 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 18:03.04 | |
6 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 18:03.72 | |
7 | 342 | Holm Anne | 1999 | SHS-STEVNS | 9938AA | 50 m | 18:23.54 | |
8 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 18:23.60 | |
9 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 18:26.06 | |
10 | 122 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 18:30.58 | |
11 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 18:51.86 | |
12 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 18:53.48 | |
13 | 388 | Hansen Helena Hvid | 2001 | SØLLERØD | 0186AR | 50 m | 18:54.26 | |
14 | 195 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 18:56.17 | |
15 | 34 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 19:04.70 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 03-07-2004 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:12.92 | |
2 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 17:17.08 | |
3 | 11 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 17:39.74 | |
4 | 35 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 17:55.61 | |
5 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 18:03.04 | |
6 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 18:03.72 | |
7 | 342 | Holm Anne | 1999 | SHS-STEVNS | 9938AA | 50 m | 18:23.54 | |
8 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 18:23.60 | |
9 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 18:26.06 | |
10 | 122 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 18:30.58 | |
11 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 18:51.86 | |
12 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 18:53.48 | |
13 | 388 | Hansen Helena Hvid | 2001 | SØLLERØD | 0186AR | 50 m | 18:54.26 | |
14 | 195 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 18:56.17 | |
15 | 34 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 19:04.70 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 7:44.21 26-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 7:48.74 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 07-07-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 50 m | 8:08.75 | |
2 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:10.27 | |
3 | 1 | Bojesen Frederik | 2002 | A6JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:18.46 | |
4 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 8:37.12 | |
5 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 8:40.19 | |
6 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 8:44.16 | |
7 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 8:45.12 | |
8 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 8:48.45 | |
9 | 344 | Holm Emil | 1996 | SHS-STEVNS | 9601AH | 50 m | 8:56.11 | |
10 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 8:56.30 | |
11 | 394 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 8:56.63 | |
12 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 8:56.91 | |
13 | 408 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 9:02.98 | |
14 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 9:07.60 | |
15 | 165 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 9:14.56 | |
16 | 18 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 LAKSEN | 0337AG | 50 m | 9:18.11 | |
17 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 9:29.27 | |
18 | 348 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 9:34.02 | |
19 | 309 | Krüger Mats | 2004 | FARUM | 0497AI | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 7:44.21 26-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 7:48.74 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 07-07-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 50 m | 8:08.75 | |
2 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:10.27 | |
3 | 1 | Bojesen Frederik | 2002 | A6JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:18.46 | |
4 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 8:37.12 | |
5 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 8:40.19 | |
6 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 8:44.16 | |
7 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 8:45.12 | |
8 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 8:48.45 | |
9 | 344 | Holm Emil | 1996 | SHS-STEVNS | 9601AH | 50 m | 8:56.11 | |
10 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 8:56.30 | |
11 | 394 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 8:56.63 | |
12 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 8:56.91 | |
13 | 408 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 9:02.98 | |
14 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 9:07.60 | |
15 | 165 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 9:14.56 | |
16 | 18 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 LAKSEN | 0337AG | 50 m | 9:18.11 | |
17 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 9:29.27 | |
18 | 348 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 9:34.02 | |
19 | 309 | Krüger Mats | 2004 | FARUM | 0497AI | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: 3:30.13 2017-07-29 |
Dansk Rekord Senior: 3:30.13 2017-07-29 |
Dansk Rekord Junior: 3:54.30 26-06-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 442 | A6 Senior Damer | 1999 | A6 | 50 m | 3:50.68 | ||
2 | 446 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 50 m | 3:54.01 | ||
3 | 104 | Lyngby Storm | 1998 | LYNGBY | 50 m | 3:59.03 | ||
4 | 379 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 50 m | 3:59.10 | ||
5 | 449 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 50 m | 4:00.08 | ||
6 | 125 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:00.70 | ||
7 | 443 | A6 Damer 2 | 2001 | A6 | 50 m | 4:01.29 | ||
8 | 150 | Red Stags | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:01.42 | ||
9 | 448 | Sigma Damer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:02.89 | ||
10 | 176 | Hvidovre Damer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 4:05.85 | ||
11 | 380 | Triton Damer 2 | 2001 | TRITON B | 50 m | 4:07.61 | ||
12 | 106 | Lyngby Girls | 2003 | LYNGBY | 50 m | 4:08.68 | ||
13 | 451 | Vat Cph Damer 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:09.94 | ||
14 | 318 | Farum Damer | 1999 | FARUM | 50 m | 4:10.39 | ||
15 | 468 | Gsc Damer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:11.50 | EFT | |
16 | 189 | Hsk Junior | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:12.27 | ||
17 | 454 | Vg17 Piger 1 | 2001 | VG17 | 50 m | 4:12.54 | ||
18 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 4:13.59 | ||
19 | 216 | Hils 1 | 2004 | HILLERØD | 50 m | 4:18.71 | ||
20 | 126 | Køge Damer 2 | 2000 | KØGE | 50 m | 4:19.68 | ||
21 | 107 | Lyngby Juniors | 2001 | LYNGBY | 50 m | 4:21.69 | ||
22 | 149 | Red Stags 2 | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:21.98 | ||
23 | 455 | Vg17 Piger 2 | 2001 | VG17 | 50 m | 4:25.42 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: 3:11.92 11-08-2008 |
Dansk Rekord Senior: 3:20.97 04-07-2015 |
Dansk Rekord Junior: 3:29.09 25-06-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 147 | Red Stags | 1998 | HØRSHOLM | 50 m | 3:24.77 | ||
2 | 445 | Sigma Herrer A | 1994 | SIGMA | 50 m | 3:28.70 | ||
3 | 377 | Triton Herrer 1 | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:34.97 | ||
4 | 447 | Sigma Herrer B | 1997 | SIGMA | 50 m | 3:35.52 | ||
5 | 469 | Gsc Herrere | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:35.90 | EFT | |
6 | 209 | Holbæk Herrer | 1997 | HOLBÆK | 50 m | 3:38.82 | ||
7 | 208 | Holbæk Herrer Junior | 2002 | HOLBÆK | 50 m | 3:41.62 | ||
8 | 105 | Lyngby Boys | 2001 | LYNGBY | 50 m | 3:42.82 | ||
9 | 127 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 50 m | 3:43.47 | ||
10 | 453 | Vg17 Herrer 1 | 2002 | VG17 | 50 m | 3:44.75 | ||
11 | 450 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT CPH | 50 m | 3:45.17 | ||
12 | 378 | Triton Herrer 2 | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:45.34 | ||
13 | 444 | A6 Boys | 2002 | A6 | 50 m | 3:45.68 | ||
14 | 191 | Hsk Junior | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:46.58 | ||
15 | 175 | Hvidovre Herrer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 3:47.67 | ||
16 | 149 | Red Stags 2 | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 3:48.15 | ||
17 | 456 | Vg17 Herrer 2 | 1999 | VG17 | 50 m | 3:50.28 | ||
18 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 3:50.36 | ||
19 | 452 | Vat Cph Herrer 2 | 2000 | VAT CPH | 50 m | 3:53.63 | ||
20 | 381 | Triton Herrer 3 | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:54.72 | ||
21 | 350 | Sydswim Junior Drenge | 2003 | SK-SYD | 50 m | 3:55.50 | ||
22 | 128 | Køge Herrer 2 | 1997 | KØGE | 50 m | 4:03.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 27, 200m Medley Damer |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 28-05-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:17.60 | |
2 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 2:21.90 | |
3 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:21.93 | |
4 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 2:23.31 | |
5 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:23.95 | |
6 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 2:23.98 | |
7 | 158 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:25.12 | |
8 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:25.75 | |
9 | 415 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:26.10 | |
10 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:26.48 | |
11 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:27.07 | |
12 | 290 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:27.34 | |
13 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:27.60 | |
14 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:27.83 | |
15 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:28.06 | |
16 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:28.12 | |
17 | 293 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:29.35 | |
18 | 371 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:29.74 | |
19 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:30.04 | |
20 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:30.13 | |
21 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:30.22 | |
22 | 45 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:30.88 | |
23 | 393 | Bruhn Emma Lünell | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 50 m | 2:31.42 | |
24 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 2:31.69 | |
25 | 167 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:31.72 | |
26 | 288 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:32.15 | |
27 | 218 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 2:32.57 | |
28 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 2:32.74 | |
29 | 400 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 2:32.78 | |
30 | 22 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 50 m | 2:32.95 | |
31 | 60 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:33.43 | |
32 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:33.90 | |
33 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:34.86 | |
34 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 2:34.95 | |
35 | 238 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 2:35.76 | |
36 | 92 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:35.96 | |
37 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 2:37.53 | |
38 | 373 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:37.93 | |
39 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:38.43 | |
40 | 374 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 2:38.65 | |
41 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:39.22 | |
42 | 177 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:39.29 | |
43 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 2:39.53 | |
44 | 303 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 2:39.54 | |
45 | 217 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 2:39.61 | |
46 | 346 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 2:39.68 | |
47 | 47 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 2:40.20 | |
48 | 154 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:40.56 | |
49 | 193 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 2:45.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 31-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 15-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 28-06-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 2:04.48 | |
2 | 280 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:05.72 | |
3 | 360 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:06.55 | |
4 | 297 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:07.66 | |
5 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:07.67 | |
6 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:08.10 | |
7 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 2:10.79 | |
8 | 50 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 2:10.80 | |
9 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:10.93 | |
10 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 2:12.71 | |
11 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:13.30 | |
12 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:14.47 | |
13 | 23 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 50 m | 2:15.53 | |
14 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:15.84 | |
15 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 2:16.00 | |
16 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:16.64 | |
17 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 2:16.84 | |
18 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 2:16.98 | |
19 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:17.20 | |
20 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:17.74 | |
21 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 2:17.75 | |
22 | 240 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:17.79 | |
23 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 2:17.85 | |
24 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 2:18.35 | |
25 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 2:18.57 | |
26 | 46 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:18.63 | |
27 | 203 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 2:19.45 | |
28 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 2:19.55 | |
29 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:20.71 | |
30 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:20.81 | |
31 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 2:20.82 | |
32 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 2:21.55 | |
33 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 2:21.82 | |
34 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 2:21.94 | |
35 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:22.11 | |
36 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:22.26 | |
37 | 163 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 2:22.61 | |
38 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 2:23.09 | |
39 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:23.47 | |
40 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 2:24.18 | |
41 | 390 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:24.18 | |
42 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:24.25 | |
43 | 262 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 2:24.48 | |
44 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:24.80 | |
45 | 78 | Petersen Sebastian H. | 2003 | NAKSKOV | 0385AQ | 50 m | 2:25.67 | |
46 | 406 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 2:26.00 | |
47 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 2:27.05 | EFT |
48 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 2:27.15 | |
49 | 323 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 2:27.74 | |
50 | 259 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 2:30.73 | |
51 | 206 | Nielsen Mikkel | 2004 | HOLBÆK | 0403AC | 50 m | 2:31.01 | |
52 | 77 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 50 m | 2:38.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 55.61 | |
2 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 56.08 | |
3 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 57.02 | |
4 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 57.57 | EFT |
5 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 57.96 | |
6 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 58.12 | |
7 | 352 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 58.17 | |
8 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 58.36 | |
9 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 58.55 | |
10 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 58.61 | |
11 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 59.07 | |
12 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 59.19 | |
13 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 59.20 | |
14 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 59.24 | |
15 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 59.70 | |
16 | 363 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 59.76 | |
17 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 59.83 | |
18 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 59.90 | |
19 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:00.35 | |
20 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:00.67 | |
21 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:00.75 | |
22 | 313 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:00.94 | |
23 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:00.96 | |
24 | 143 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 50 m | 1:01.06 | |
25 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:01.12 | |
26 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:01.20 | |
27 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:01.20 | |
28 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:01.30 | |
29 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:01.34 | |
30 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:01.35 | |
31 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:01.42 | |
32 | 164 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:01.43 | |
33 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:01.45 | |
34 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:01.63 | |
35 | 142 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:01.99 | |
36 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:02.03 | |
37 | 121 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:02.13 | |
38 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 1:02.16 | |
39 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:02.19 | |
40 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 1:02.26 | |
41 | 267 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:02.33 | |
42 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:02.78 | |
43 | 215 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:02.88 | |
44 | 214 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:02.91 | |
45 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:03.07 | |
46 | 420 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:03.12 | |
47 | 337 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 1:03.30 | |
48 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 1:03.33 | |
49 | 434 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:03.33 | |
50 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 1:03.43 | |
51 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:03.47 | |
52 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:03.53 | |
53 | 172 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 50 m | 1:03.71 | |
54 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:03.81 | |
55 | 230 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0316BH | 50 m | 1:03.96 | |
56 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:03.99 | |
57 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:04.02 | |
58 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:04.05 | |
59 | 239 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 1:04.22 | |
60 | 170 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:04.36 | |
61 | 405 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 1:05.05 | |
62 | 34 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:05.38 | |
63 | 140 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:05.50 | |
64 | 257 | Svendsen Mathilde | 2004 | GREVE | 0472AQ | 50 m | 1:06.60 | |
65 | 75 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:06.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 30-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 07-07-2007 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 11-07-2013 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 56 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 50.03 | |
2 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 51.27 | |
3 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 51.34 | |
4 | 266 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 51.56 | |
5 | 98 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 51.95 | |
6 | 31 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 52.41 | |
7 | 289 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 52.70 | |
8 | 283 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 53.04 | |
9 | 50 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 53.08 | |
10 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 53.25 | |
11 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 53.30 | |
12 | 201 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 53.91 | |
13 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 54.21 | |
14 | 285 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 54.36 | |
15 | 277 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 54.57 | |
16 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 54.63 | |
17 | 204 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 54.66 | |
18 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 54.76 | |
19 | 117 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 54.86 | |
20 | 276 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 50 m | 54.87 | |
21 | 361 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 54.96 | |
22 | 66 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 55.15 | |
23 | 49 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 55.25 | |
24 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 55.29 | |
25 | 231 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 55.29 | |
26 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 55.37 | |
27 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 55.37 | |
28 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 55.46 | |
29 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 55.49 | |
30 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 55.73 | |
31 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 55.74 | |
32 | 315 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 55.83 | |
33 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 56.20 | |
34 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 56.40 | |
35 | 433 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 56.42 | |
36 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 56.51 | |
37 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 56.66 | |
38 | 4 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 56.76 | |
39 | 358 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 56.83 | |
40 | 278 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 56.96 | |
41 | 441 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 57.19 | |
42 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 57.33 | |
43 | 79 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 57.40 | |
44 | 146 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 57.45 | |
45 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 57.58 | |
46 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 57.75 | |
47 | 251 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 50 m | 57.84 | |
48 | 341 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 58.32 | |
49 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 58.51 | |
50 | 234 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 58.66 | |
51 | 112 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 58.87 | |
52 | 43 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 50 m | 58.97 | |
53 | 336 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 50 m | 59.26 | |
54 | 80 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 59.91 | |
55 | 418 | Hermansen Louie | 2004 | VAT CPH-MK | 0419AE | 50 m | 1:00.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 295 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:14.30 | |
2 | 292 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:16.49 | |
3 | 357 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:16.99 | |
4 | 54 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:18.25 | |
5 | 41 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:19.06 | |
6 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:20.27 | |
7 | 265 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:20.73 | |
8 | 158 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:22.88 | |
9 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:23.24 | |
10 | 44 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:24.43 | |
11 | 22 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 50 m | 2:24.60 | |
12 | 282 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:24.71 | |
13 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 2:24.87 | |
14 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:25.02 | |
15 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 2:25.62 | |
16 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:26.85 | |
17 | 316 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 50 m | 2:28.92 | |
18 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 2:29.31 | |
19 | 33 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:29.69 | |
20 | 304 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 2:29.92 | |
21 | 62 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:30.02 | |
22 | 400 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 2:30.39 | |
23 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:31.57 | |
24 | 308 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 2:31.70 | |
25 | 307 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 2:32.01 | |
26 | 101 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 2:32.42 | |
27 | 213 | Mølholm Emma | 2005 | HILLERØD | 0514AM | 50 m | 2:35.31 | |
28 | 32 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 2:35.44 | |
29 | 402 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 50 m | 2:35.49 | |
30 | 154 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 2:39.55 | |
31 | 399 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 50 m | 2:41.80 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 27-07-2001 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 09-04-2009 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 280 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:59.95 | |
2 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 2:03.70 | |
3 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:04.90 | |
4 | 284 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 2:06.45 | |
5 | 137 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 50 m | 2:06.57 | |
6 | 55 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 50 m | 2:07.46 | |
7 | 359 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:07.94 | |
8 | 38 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:09.51 | |
9 | 181 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:11.06 | |
10 | 369 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:11.58 | |
11 | 401 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 2:11.85 | |
12 | 225 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:12.89 | |
13 | 271 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:13.56 | |
14 | 179 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:14.39 | |
15 | 207 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 50 m | 2:14.73 | |
16 | 256 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:14.78 | |
17 | 186 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:15.80 | |
18 | 153 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:16.00 | |
19 | 66 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 2:16.02 | |
20 | 93 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:16.74 | |
21 | 244 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:17.35 | |
22 | 323 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 2:18.94 | |
23 | 171 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:19.41 | |
24 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 2:19.83 | |
25 | 274 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 50 m | 2:21.29 | |
26 | 341 | Prehn Viggo | 2004 | KVIK | 0493AE | 50 m | 2:21.42 | |
27 | 9 | Toftehøj Victor | 2003 | A6JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 2:29.68 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 467 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 58.77 | |
2 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.30 | |
3 | 464 | Mikkelsen Amalie | 1997 | GLADSAXE | 9728AA | 50 m | 59.63 | |
4 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:01.74 | |
5 | 145 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 50 m | 1:01.76 | |
6 | 254 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 1:01.76 | |
7 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 1:01.86 | |
8 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:02.20 | |
9 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 1:02.30 | |
10 | 290 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:02.82 | |
11 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:02.85 | |
12 | 16 | Paaske Andrea | 2001 | A6JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 1:02.92 | |
13 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:03.23 | |
14 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:03.68 | |
15 | 288 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:04.27 | |
16 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:05.43 | |
17 | 293 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:05.68 | |
18 | 90 | Stenholt Ella Korre | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:05.72 | |
19 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 1:06.32 | |
20 | 169 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:06.41 | |
21 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:06.58 | |
22 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 1:06.91 | |
23 | 366 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 1:07.18 | |
24 | 295 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:07.35 | |
25 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:07.66 | |
26 | 223 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:07.74 | |
27 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 1:07.75 | |
28 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:07.79 | |
29 | 205 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 1:07.82 | |
30 | 397 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 1:07.83 | |
31 | 63 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:08.16 | |
32 | 261 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:08.74 | |
33 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:08.81 | |
34 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:08.89 | |
35 | 108 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 1:08.91 | |
36 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:08.91 | |
37 | 25 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 50 m | 1:08.93 | |
38 | 389 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:09.14 | |
39 | 89 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:09.18 | |
40 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 1:09.29 | |
41 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:09.31 | |
42 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 1:09.31 | |
43 | 182 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 50 m | 1:09.84 | |
44 | 384 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:09.96 | |
45 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 1:10.18 | |
46 | 113 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 50 m | 1:10.19 | |
47 | 335 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:10.25 | |
48 | 92 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:10.38 | |
49 | 102 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 1:10.64 | |
50 | 346 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 50 m | 1:10.93 | |
51 | 68 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:11.27 | |
52 | 247 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:11.34 | |
53 | 140 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:11.52 | |
54 | 310 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 50 m | 1:11.97 | |
55 | 434 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:12.10 | |
56 | 76 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 1:12.73 | |
57 | 52 | Ludvigsen Isabella | 2005 | ALLERØD | 0564AF | 50 m | 1:13.43 | |
58 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:13.82 | |
59 | 141 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 50 m | 1:13.86 | |
60 | 235 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 50 m | 1:14.08 | |
61 | 403 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 50 m | 1:14.18 | |
62 | 404 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 50 m | 1:15.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 55.65 | |
2 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 56.06 | |
3 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 57.80 | |
4 | 356 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 57.95 | |
5 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 58.01 | |
6 | 283 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 58.25 | |
7 | 435 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 58.74 | |
8 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 58.75 | |
9 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 58.81 | |
10 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 58.90 | |
11 | 31 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 58.99 | |
12 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 58.99 | |
13 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 59.03 | |
14 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 59.11 | |
15 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 59.16 | |
16 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 59.53 | |
17 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 59.59 | |
18 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 59.67 | |
19 | 376 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 59.71 | |
20 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 1:00.01 | |
21 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 1:00.05 | |
22 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:00.15 | |
23 | 333 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:00.19 | |
24 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:00.35 | |
25 | 258 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:00.39 | |
26 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 1:00.58 | |
27 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:00.70 | |
28 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:00.73 | |
29 | 311 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:00.74 | |
30 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:01.16 | |
31 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:01.26 | |
32 | 120 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 1:01.36 | |
33 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:01.65 | |
34 | 231 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:01.92 | |
35 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:02.03 | |
36 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:02.04 | |
37 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:02.17 | |
38 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:02.42 | |
39 | 392 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 1:02.59 | |
40 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 1:03.42 | |
41 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:03.46 | |
42 | 262 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 1:03.50 | |
43 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:03.59 | |
44 | 133 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 50 m | 1:03.81 | |
45 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 1:03.99 | |
46 | 139 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 1:04.38 | |
47 | 71 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:04.67 | |
48 | 69 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:04.75 | |
49 | 306 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:05.12 | |
50 | 110 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:05.53 | |
51 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 1:05.90 | |
52 | 13 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | A6JYLLINGE | 0429AA | 50 m | 1:06.54 | |
53 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:06.89 | EFT |
54 | 77 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 50 m | 1:06.95 | |
55 | 237 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 1:06.99 | |
56 | 253 | Jensen Villads Brasch | 2004 | GREVE | 0419AK | 50 m | 1:07.03 | |
57 | 259 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:07.47 | |
58 | 243 | Christiansen Victor | 2004 | HELSINGE | 0435AN | 50 m | 1:08.18 | |
59 | 111 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 50 m | 1:08.78 | |
60 | 174 | Holst Lukas Holger Pihl | 2004 | HVIDOVRE | 0443AS | 50 m | 1:09.02 | |
61 | 387 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 50 m | 1:11.36 | |
62 | 73 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 1:12.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 06-08-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:24.91 | |
2 | 415 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:27.72 | |
3 | 59 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 2:34.26 | |
4 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:35.95 | |
5 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:37.21 | |
6 | 368 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:38.28 | |
7 | 198 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 2:39.61 | |
8 | 370 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:39.86 | |
9 | 367 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:40.67 | |
10 | 81 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:42.12 | |
11 | 143 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 50 m | 2:42.59 | |
12 | 129 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:42.79 | |
13 | 95 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 2:43.11 | |
14 | 60 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:43.98 | |
15 | 226 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 2:44.52 | |
16 | 119 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 2:46.01 | |
17 | 222 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:46.20 | |
18 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:46.22 | |
19 | 220 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 2:47.04 | |
20 | 393 | Bruhn Emma Lünell | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 50 m | 2:47.11 | |
21 | 410 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 2:47.23 | |
22 | 47 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 2:47.59 | |
23 | 431 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 50 m | 2:47.67 | |
24 | 167 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:47.88 | |
25 | 430 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 50 m | 2:48.58 | |
26 | 39 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 2:49.33 | |
27 | 166 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 2:49.57 | |
28 | 389 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 2:49.68 | |
29 | 177 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:49.83 | |
30 | 436 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:50.23 | |
31 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 2:50.38 | |
32 | 103 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 2:53.26 | |
33 | 193 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 2:53.85 | |
34 | 322 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 2:54.79 | |
35 | 303 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 2:55.66 | |
36 | 217 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 2:56.03 | |
37 | 156 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 2:56.93 | |
38 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 2:57.26 | |
39 | 236 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 2:57.29 | |
40 | 417 | Luminari Luna | 2005 | VAT CPH-MK | 0534AO | 50 m | 2:58.62 | |
41 | 263 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 2:59.13 | |
42 | 252 | Clausen Lærke Marie | 2005 | GREVE | 0504AE | 50 m | 2:59.61 | |
43 | 26 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 2:59.66 | |
44 | 155 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 3:00.27 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 57 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 2:18.23 | |
2 | 240 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:22.30 | |
3 | 298 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:22.31 | |
4 | 264 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:22.61 | |
5 | 23 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 50 m | 2:27.19 | |
6 | 229 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 2:28.07 | |
7 | 136 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 50 m | 2:28.74 | |
8 | 84 | Nissen Gustav | 2001 | NÆSTVED | 0177AM | 50 m | 2:29.36 | |
9 | 340 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 2:29.36 | |
10 | 203 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 2:29.47 | |
11 | 432 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 2:30.37 | |
12 | 413 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 2:30.42 | |
13 | 349 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 50 m | 2:32.75 | |
14 | 339 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:33.74 | |
15 | 160 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 2:34.87 | |
16 | 74 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:35.75 | |
17 | 406 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 2:36.03 | |
18 | 255 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 2:36.35 | |
19 | 64 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 2:36.86 | |
20 | 327 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 50 m | 2:37.93 | |
21 | 65 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:37.96 | |
22 | 390 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:38.16 | |
23 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 2:38.64 | EFT |
24 | 115 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 2:39.54 | |
25 | 48 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:40.83 | |
26 | 305 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 2:41.60 | |
27 | 27 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 50 m | 2:42.53 | |
28 | 109 | Christensen Philip H. | 2004 | KØGE | 0437AN | 50 m | 2:44.75 | |
29 | 206 | Nielsen Mikkel | 2004 | HOLBÆK | 0403AC | 50 m | 2:48.17 | |
30 | 324 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 2:48.92 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 16-07-2004 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 8:56.82 | |
2 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:01.85 | |
3 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 9:06.36 | |
4 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 9:08.96 | |
5 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 9:15.27 | |
6 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 9:17.58 | |
7 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 9:17.95 | |
8 | 460 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 9:19.33 | ||
9 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 9:20.39 | |
10 | 11 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 9:20.64 | |
11 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 9:20.71 | |
12 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 9:21.81 | |
13 | 35 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 9:24.19 | |
14 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 9:30.27 | |
15 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 9:35.42 | |
16 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 9:36.40 | |
17 | 342 | Holm Anne | 1999 | SHS-STEVNS | 9938AA | 50 m | 9:36.78 | |
18 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 9:38.33 | |
19 | 178 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:42.26 | |
20 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 9:47.39 | |
21 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 9:47.39 | |
22 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 9:47.48 | |
23 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 9:49.30 | |
24 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 9:51.38 | |
25 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 9:54.65 | |
26 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 9:56.46 | |
27 | 195 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 9:56.83 | |
28 | 67 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 10:11.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 16-07-2004 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 8:56.82 | |
2 | 269 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:01.85 | |
3 | 37 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 9:06.36 | |
4 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 9:08.96 | |
5 | 14 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 9:15.27 | |
6 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 9:17.58 | |
7 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 9:17.95 | |
8 | 460 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 50 m | 9:19.33 | ||
9 | 329 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 9:20.39 | |
10 | 11 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 9:20.64 | |
11 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 9:20.71 | |
12 | 97 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 9:21.81 | |
13 | 35 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 9:24.19 | |
14 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 9:30.27 | |
15 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 9:35.42 | |
16 | 183 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 9:36.40 | |
17 | 342 | Holm Anne | 1999 | SHS-STEVNS | 9938AA | 50 m | 9:36.78 | |
18 | 270 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 9:38.33 | |
19 | 178 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:42.26 | |
20 | 409 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 9:47.39 | |
21 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 9:47.39 | |
22 | 383 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 9:47.48 | |
23 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 9:49.30 | |
24 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 9:51.38 | |
25 | 184 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 9:54.65 | |
26 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 9:56.46 | |
27 | 195 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 9:56.83 | |
28 | 67 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 10:11.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:45.35 28-07-2019 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 14:47.75 27-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 05-07-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 50 m | 15:38.36 | |
2 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 15:43.10 | |
3 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 16:14.51 | |
4 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 16:20.88 | |
5 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 16:37.09 | |
6 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 16:48.15 | |
7 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 16:50.50 | |
8 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 16:52.29 | |
9 | 286 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 16:52.37 | |
10 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 17:01.23 | |
11 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 17:02.25 | |
12 | 344 | Holm Emil | 1996 | SHS-STEVNS | 9601AH | 50 m | 17:05.42 | |
13 | 241 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 17:22.65 | |
14 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 17:26.89 | |
15 | 112 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 17:28.17 | |
16 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 17:32.34 | |
17 | 287 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 17:32.40 | |
18 | 165 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 17:45.81 | |
19 | 162 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 18:01.54 | |
20 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 18:10.37 | |
21 | 471 | West Sebastian Alexander | 2004 | SØLLERØD | 0489AI | 50 m | 18:14.83 | EFT |
22 | 246 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 19:27.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:45.35 28-07-2019 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 14:47.75 27-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 05-07-2018 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 50 m | 15:38.36 | |
2 | 385 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 15:43.10 | |
3 | 202 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 16:14.51 | |
4 | 196 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 50 m | 16:20.88 | |
5 | 398 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 16:37.09 | |
6 | 391 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 16:48.15 | |
7 | 332 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VATCPH-STT | 0075AI | 50 m | 16:50.50 | |
8 | 365 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 16:52.29 | |
9 | 286 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 16:52.37 | |
10 | 426 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 17:01.23 | |
11 | 328 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 17:02.25 | |
12 | 344 | Holm Emil | 1996 | SHS-STEVNS | 9601AH | 50 m | 17:05.42 | |
13 | 241 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 17:22.65 | |
14 | 351 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 50 m | 17:26.89 | |
15 | 112 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 17:28.17 | |
16 | 161 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 17:32.34 | |
17 | 287 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 17:32.40 | |
18 | 165 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 17:45.81 | |
19 | 162 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 18:01.54 | |
20 | 96 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 18:10.37 | |
21 | 471 | West Sebastian Alexander | 2004 | SØLLERØD | 0489AI | 50 m | 18:14.83 | EFT |
22 | 246 | Neldeberg Viktor Junker | 2004 | HELSINGE | 0445AA | 50 m | 19:27.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
Nordisk Rekord Senior: 3:48.53 2018-08-06 |
Dansk Rekord Senior: 4:08.11 05-07-2014 |
Dansk Rekord Junior: 4:19.28 29-06-2011 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 442 | A6 Senior Damer | 1999 | A6 | 50 m | 4:10.56 | ||
2 | 301 | Gentofte Damer 1 | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 4:10.63 | ||
3 | 446 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 50 m | 4:10.83 | ||
4 | 449 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 50 m | 4:14.25 | ||
5 | 379 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 50 m | 4:20.16 | ||
6 | 448 | Sigma Damer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:22.36 | ||
7 | 104 | Lyngby Storm | 1998 | LYNGBY | 50 m | 4:22.48 | ||
8 | 125 | Køge Damer 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:26.33 | ||
9 | 150 | Red Stags | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:29.23 | ||
10 | 451 | Vat Cph Damer 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:32.30 | ||
11 | 176 | Hvidovre Damer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 4:32.43 | ||
12 | 468 | Gsc Damer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:32.70 | EFT | |
13 | 380 | Triton Damer 2 | 2001 | TRITON B | 50 m | 4:32.99 | ||
14 | 189 | Hsk Junior | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:33.79 | ||
15 | 318 | Farum Damer | 1999 | FARUM | 50 m | 4:34.78 | ||
16 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 4:39.05 | ||
17 | 126 | Køge Damer 2 | 2000 | KØGE | 50 m | 4:42.36 | ||
18 | 216 | Hils 1 | 2004 | HILLERØD | 50 m | 4:53.56 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer |
Nordisk Rekord Senior: 3:35.83 15-08-2008 |
Dansk Rekord Senior: 3:42.08 08-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: 3:51.80 15-07-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 445 | Sigma Herrer A | 1994 | SIGMA | 50 m | 3:45.00 | ||
2 | 147 | Red Stags | 1998 | HØRSHOLM | 50 m | 3:45.17 | ||
3 | 469 | Gsc Herrere | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:51.90 | EFT | |
4 | 302 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 3:52.77 | ||
5 | 377 | Triton Herrer 1 | 2000 | TRITON B | 50 m | 3:52.99 | ||
6 | 209 | Holbæk Herrer | 1997 | HOLBÆK | 50 m | 3:54.99 | ||
7 | 447 | Sigma Herrer B | 1997 | SIGMA | 50 m | 4:00.77 | ||
8 | 149 | Red Stags 2 | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:01.44 | ||
9 | 450 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT CPH | 50 m | 4:03.83 | ||
10 | 378 | Triton Herrer 2 | 2000 | TRITON B | 50 m | 4:03.92 | ||
11 | 208 | Holbæk Herrer Junior | 2002 | HOLBÆK | 50 m | 4:04.81 | ||
12 | 127 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 50 m | 4:04.86 | ||
13 | 191 | Hsk Junior | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:11.25 | ||
14 | 175 | Hvidovre Herrer | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 4:11.33 | ||
15 | 452 | Vat Cph Herrer 2 | 2000 | VAT CPH | 50 m | 4:14.69 | ||
16 | 395 | Søllerød Svømmeklub | 2001 | SØLLERØD | 50 m | 4:17.21 | ||
17 | 381 | Triton Herrer 3 | 2000 | TRITON B | 50 m | 4:21.50 | ||
18 | 128 | Køge Herrer 2 | 1997 | KØGE | 50 m | 4:26.42 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |