Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.00
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:24.59 |
26 |
4 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
50m |
1:23.47 |
52 |
5 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:24.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:22.63 |
238 |
2 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.02 |
236 |
3 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.32 |
436 |
4 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
1:20.85 |
121 |
5 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
1:21.05 |
155 |
6 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:21.39 |
428 |
7 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
1:22.45 |
417 |
8 |
Luna Luminari |
2005 |
0534AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:22.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
50m |
1:20.23 |
257 |
2 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:20.12 |
423 |
3 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:19.80 |
19 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 SLANGE |
|
50m |
1:19.52 |
430 |
5 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
50m |
1:19.58 |
303 |
6 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:19.98 |
217 |
7 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:20.14 |
103 |
8 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:20.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:18.94 |
389 |
2 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
1:18.42 |
86 |
3 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.58 |
167 |
4 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:17.39 |
166 |
5 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:17.46 |
431 |
6 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
1:17.68 |
383 |
7 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
50m |
1:18.77 |
39 |
8 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:19.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.09 |
14 |
2 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:16.92 |
226 |
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.77 |
367 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:16.55 |
393 |
5 |
Emma Lünell Bruhn |
2002 |
0206AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:16.65 |
81 |
6 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:16.83 |
21 |
7 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
A6 SLANGE |
|
50m |
1:17.04 |
410 |
8 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
1:17.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:15.83 |
198 |
2 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:14.47 |
326 |
3 |
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:12.55 |
414 |
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.57 |
58 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.01 |
129 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:14.20 |
422 |
7 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.95 |
178 |
8 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:15.64 |
95 |
2 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.38 |
91 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.53 |
28 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.61 |
275 |
5 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.31 |
6 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:13.62 |
60 |
7 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:14.94 |
222 |
8 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.35 |
368 |
2 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:14.22 |
20 |
3 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 SLANGE |
|
50m |
1:12.01 |
415 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:07.94 |
59 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
1:11.04 |
124 |
6 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
1:13.19 |
314 |
7 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
1:14.57 |
47 |
8 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:16.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|