Startliste for Nordea Swim Cup Odense
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Nordea Swim Cup Odense 2010 |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2010 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
|
Arrangør |
OSK |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (4) |
Sponsor: Nordea |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Patrick Terp |
1994 |
9427AP |
NYBORG |
|
50m |
28.82 |
73 |
2 |
Asger Skafte |
1996 |
9631AA |
OSK |
|
50m |
27.92 |
97 |
3 |
Rasmus Busk Sørensen |
1991 |
9159AA |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.06 |
72 |
4 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
9679AF |
OSK |
|
50m |
26.41 |
122 |
5 |
Victor Tolstrup |
1996 |
9663AA |
DELTA |
|
50m |
26.77 |
9 |
6 |
Felix Zähringer |
1994 |
9437AD |
SILKEBORG |
|
50m |
27.20 |
41 |
7 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
28.48 |
26 |
8 |
Michael Grønlund Larsen |
1993 |
9301AH |
AALBORG |
|
50m |
29.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Troels Johansson |
1992 |
9217AI |
KVIK |
|
50m |
25.92 |
19 |
2 |
Jonas Graversen |
1990 |
9061AE |
AALBORG |
|
50m |
24.83 |
105 |
3 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
WEST SWIM |
|
50m |
24.19 |
90 |
4 |
Simon Sønderup Jensen |
1988 |
8875AC |
FARUM |
|
50m |
23.01 |
126 |
5 |
Emil Skovfoged Gregersen |
1992 |
9287AF |
DSU |
|
50m |
23.80 |
142 |
6 |
Tobias Urban Hansen |
1987 |
8785AB |
KVIK |
|
50m |
24.52 |
99 |
7 |
Kris Wesselink |
1990 |
9065AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
25.47 |
96 |
8 |
Dennis Skov Gravsen |
1991 |
9139AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
26.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Lars Merl |
1993 |
9335AA |
KØGE |
|
50m |
25.83 |
103 |
2 |
Nicklas Luplau |
1989 |
8931AA |
WEST SWIM |
|
50m |
24.73 |
98 |
3 |
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
ST ESBJERG |
|
50m |
24.08 |
140 |
4 |
Norbert Trandafir |
1988 |
8817ad |
OSLF |
|
50m |
23.00 |
106 |
5 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
WEST SWIM |
|
50m |
23.68 |
85 |
6 |
Mathias Andersen |
1991 |
9163AF |
FARUM |
|
50m |
24.43 |
94 |
7 |
Martin Wagner |
1991 |
9167AA |
FARUM |
|
50m |
25.41 |
154 |
8 |
Christian Nørregaard |
1993 |
9381AJ |
KVIK |
|
50m |
26.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Stephan Norman Østergaard |
1989 |
8953AA |
FREM |
|
50m |
25.79 |
15 |
2 |
Michael Schulz Andersen |
1987 |
8705AA |
AALBORG |
|
50m |
24.60 |
101 |
3 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
WEST SWIM |
|
50m |
24.07 |
86 |
4 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
FARUM |
|
50m |
22.79 |
138 |
5 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
23.49 |
135 |
6 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
9301AD |
DSU |
|
50m |
24.36 |
159 |
7 |
Kevin Sigsgaard |
1993 |
9393AF |
KVIK |
|
50m |
25.21 |
143 |
8 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
9455AA |
KVIK |
|
50m |
25.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
26 juni 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|