Program for UGP 3 2019-2020, Eriksdalsbadet
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UGP 3- Eriksdalsbadet, 2020
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Stockholms Simförbund & Polisensim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
0 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
BOTK-RÖNN |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
1 |
|
Martin Nyberg |
2006 |
SPIF SF |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Carl Omberg |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
634 |
3 |
|
Daniel Maksic |
2007 |
SPIF SF |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Konstantinos Georgiadis Thriskos |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:59.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
686 |
5 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
SPIF SF |
2:03.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
William Westerberg |
2006 |
LIDINGÖ SK |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Axel Nyman |
2006 |
LIDINGÖ SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
BOTK-RÖNN |
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
736 |
9 |
|
Daniel Wu |
2007 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
672 |
0 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
SPIF SF |
1:53.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
1 |
|
Teodor Ström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:52.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
669 |
2 |
|
Sam Asaad |
2006 |
SPIF SF |
1:49.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
682 |
3 |
|
Farzan Mehran |
2007 |
SPIF SF |
1:46.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
676 |
4 |
|
Alexander Kahlin |
2006 |
SPIF SF |
1:45.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
670 |
5 |
|
Frank Floren |
2007 |
SPIF SF |
1:45.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
6 |
|
Adi Holjas |
2004 |
ÄLVSJÖ SF |
1:48.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
7 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:49.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Simon Hung |
2007 |
BOTK-RÖNN |
1:52.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
9 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
TYRESÖ SS |
1:56.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
0 |
|
Rasmus Öst |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:43.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Hampus Hjort |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:42.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
662 |
2 |
|
Oliver Hagberg |
2006 |
SPIF SF |
1:41.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Erik Bergstrand |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:38.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
4 |
|
Hugo Östling |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:37.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
5 |
|
Felix Westerberg Eriksson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:38.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
DANDERYD |
1:39.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
683 |
7 |
|
Loe Rönngren |
2005 |
SPIF SF |
1:41.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
8 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:43.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
9 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
1:44.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
0 |
|
Jonathan Runsten |
2005 |
ÖSMO SS |
1:36.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
1 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
SPIF SF |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
1:34.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
3 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:31.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
4 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:30.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:30.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
6 |
|
Felix Lindström |
2002 |
SK NEPTUN |
1:32.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
LIDINGÖ SK |
1:34.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
8 |
|
Joseph Aljumaah |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:36.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
9 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:36.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
0 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:30.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
1 |
|
Jesper Sandström |
2003 |
SS04 |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:29.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
3 |
|
Stefan Doan |
2007 |
SS04 |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
588 |
4 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
SS04 |
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
5 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:27.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Robin Sjöberg |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:28.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
7 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:29.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Victor Ljungström |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:30.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
9 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:30.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
0 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
WISBY SS |
1:26.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
1 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
LIDINGÖ SK |
1:23.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
2 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
3 |
|
Emil Johanson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:19.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Anton Lind |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:21.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
738 |
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
TUREBERG |
1:22.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
659 |
7 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
SPIF SF |
1:23.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
745 |
8 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
TUREBERG |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
9 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
SK NEPTUN |
1:26.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
0 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:18.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:18.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
2 |
|
Max Claesson |
2004 |
ÖSMO SS |
1:17.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:15.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
William Erneholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:15.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
6 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
ÖSMO SS |
1:16.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:17.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
8 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:18.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
9 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
0 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
SK NEPTUN |
1:14.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
1 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
SK NEPTUN |
1:13.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
650 |
3 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
SPIF SF |
1:11.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
4 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:10.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
5 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
6 |
|
Michael Stille |
2002 |
TUREBERG |
1:12.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
644 |
7 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
1:13.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
8 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
1:13.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
9 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:14.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
0 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
1:09.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
3 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
TYRESÖ SS |
1:06.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
720 |
4 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
1:03.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
1:06.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
6 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
1:07.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
DANDERYD |
1:09.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
730 |
8 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
TUREBERG |
1:09.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
637 |
9 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
1:10.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-08 08:15:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|