Program for European Junior Championships
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Startlist Event 9
|
Competition name |
European Junior Swimming Champ |
|
Print Date |
14 July 2010 |
|
|
Competition place |
Helsinki, Finland |
|
Print Time |
00:06 |
|
|
Organizer |
LEN |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
14 July 2010 |
|
|
|
|
Event 9, 200m Backstroke Women |
Heats (4) |
CR: Daryna ZEVINA 2:10.08 2009-07-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Birita Debes |
1995 |
|
FRO |
|
50m |
2:30.53 |
2:30.53 |
3 |
Sevval Sengul |
1995 |
|
TUR |
|
50m |
2:26.07 |
2:26.07 |
4 |
Line Gregersen |
1994 |
|
DEN |
|
50m |
2:22.60 |
2:22.60 |
5 |
Katarzyna Gorniak |
1995 |
|
POL |
|
50m |
2:23.79 |
2:23.79 |
6 |
Linnea Olsson |
1994 |
|
SWE |
|
50m |
2:28.67 |
2:28.67 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
0 |
Carina Bianca Macavei |
1994 |
|
ROU |
|
50m |
2:20.53 |
2:20.53 |
1 |
Annemarie Worst |
1995 |
|
NED |
|
50m |
2:19.00 |
2:19.00 |
2 |
Martina Peschiera |
1995 |
|
ITA |
|
50m |
2:17.51 |
2:17.51 |
3 |
Paula Beyer |
1995 |
|
GER |
|
50m |
2:15.86 |
2:15.86 |
4 |
Georgia Hohmann |
1994 |
|
GBR |
|
50m |
2:14.91 |
2:14.91 |
5 |
Federica Meloni |
1995 |
|
ITA |
|
50m |
2:15.30 |
2:15.30 |
6 |
Franziska Wohlert |
1994 |
|
GER |
|
50m |
2:17.00 |
2:17.00 |
7 |
Ida Lindborg |
1994 |
|
SWE |
|
50m |
2:17.74 |
2:17.74 |
8 |
Eyglo Osk Gustafsdottir |
1995 |
|
ISL |
|
50m |
2:19.32 |
2:19.32 |
9 |
Adriana Crovetto |
1995 |
|
SUI |
|
50m |
2:21.32 |
2:21.32 |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
0 |
Jera Majeric |
1995 |
|
SLO |
|
50m |
2:20.46 |
2:20.46 |
1 |
Kleio Baxevani |
1994 |
|
GRE |
|
50m |
2:17.94 |
2:17.94 |
2 |
Lidon Munoz Del Campo |
1995 |
|
ESP |
|
50m |
2:17.32 |
2:17.32 |
3 |
Silvia Scalia |
1995 |
|
ITA |
|
50m |
2:15.83 |
2:15.83 |
4 |
Henrietta Stenkvist |
1994 |
|
SWE |
|
50m |
2:12.64 |
2:12.64 |
5 |
Rachele Qualla |
1994 |
|
ITA |
|
50m |
2:15.25 |
2:15.25 |
6 |
Natasha Hofton |
1995 |
|
GBR |
|
50m |
2:16.50 |
2:16.50 |
7 |
Maria Bobrovnik |
1994 |
|
RUS |
|
50m |
2:17.69 |
2:17.69 |
8 |
Ursa Bezan |
1994 |
|
SLO |
|
50m |
2:19.28 |
2:19.28 |
9 |
Catia Raquel Martinheira |
1995 |
|
POR |
|
50m |
2:21.20 |
2:21.20 |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
0 |
Mafalda Gomes Beleza |
1994 |
|
POR |
|
50m |
2:19.91 |
2:19.91 |
1 |
Matea Samardzic |
1995 |
|
CRO |
|
50m |
2:17.94 |
2:17.94 |
2 |
Ludwika Szynal |
1994 |
|
POL |
|
50m |
2:17.21 |
2:17.21 |
3 |
Eileen Diener |
1995 |
|
GER |
|
50m |
2:15.52 |
2:15.52 |
4 |
Daryna Zevina |
1994 |
|
UKR |
|
50m |
2:10.41 |
2:10.41 |
5 |
Karley Mann |
1994 |
|
GBR |
|
50m |
2:15.15 |
2:15.15 |
6 |
Phoebe Lenderyou |
1995 |
|
GBR |
|
50m |
2:16.06 |
2:16.06 |
7 |
Nadiya Gumenyuk |
1995 |
|
UKR |
|
50m |
2:17.67 |
2:17.67 |
8 |
Sarah Rolko |
1994 |
|
LUX |
|
50m |
2:19.23 |
2:19.23 |
9 |
Ekaterina Kudinova |
1995 |
|
RUS |
|
50m |
2:20.82 |
2:20.82 |
Generated by WinGrodan 1.18.13 |
Print Date |
14 July 2010 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
Print Time |
00:06 |
|