Program for SFI-mästerskapen 2020
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Senson Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
177 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
11 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
215 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
96 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
136 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
202 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
260 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
65 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
272 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
218 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
231 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
160 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
105 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
90 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
59 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
275 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
153 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
180 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
267 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
230 |
|
Viljo Varsanpää |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
57 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
147 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
70 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
278 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
97 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
63 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
68 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
19 |
|
Jimi Kurkikangas |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
15 |
|
Benjamin Gullans |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
103 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
279 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
162 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
163 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
159 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
9 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
169 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
69 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
13 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
173 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
17 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
110 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
10 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
14 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
264 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
89 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
274 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
26 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
23 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
21 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
24 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
79 |
|
Tuukka Richardson |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-07 10.10.39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|