Startliste for Wadköpingsdoppet 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
100m Ryggsim Damer A-B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Bra Assistans |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
1:01.73 |
|
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2019-09-22 |
|
|
B 15-16 |
1:03.12 |
|
|
Trine Forss |
2003 |
Skövde SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2018-09-23 |
|
|
|
|
17-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
315 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
369 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
140 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
324 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
191 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
376 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
137 |
|
Lena Årebo |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
11 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
148 |
|
Darja Koutchinskaia |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
253 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
337 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
438 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
15-16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
142 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
330 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
373 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
17 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
378 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
271 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
SWE |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
215 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
153 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
106 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
379 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
185 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
260 |
|
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
237 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
259 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
80 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
157 |
|
Elin Gustafsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
264 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
165 |
|
Darya Abbaspour |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
252 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
242 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
107 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
385 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
175 |
|
Anna Vikström |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
212 |
|
Maria Flink |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
433 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
338 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
374 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
333 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
439 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
96 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:36.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-20 07:43:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|