Startliste for Gant ÅSK Games
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 3, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Rintauinti Miehet, P-13 |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pojat 13 vuotta |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
242 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
268 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
271 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
245 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
373 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:45.31 |
|
LATE |
|
8 |
251 |
|
Ossi Tikka |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
296 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
294 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
272 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
147 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
188 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
134 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
284 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
168 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
258 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
285 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
301 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
281 |
|
Robert Pukki |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
171 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
160 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Eemeli Eloranta |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
311 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
170 |
|
Aatos Courtiol Lummaa |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
165 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
278 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
270 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
282 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
148 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
291 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
185 |
|
Alex Ailio |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
193 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
376 |
|
Marco Lusenius |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
LATE |
|
|
|
|
|
36 |
304 |
|
Veikka Kiukkonen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
300 |
|
Sisu Tikka |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miehet |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
89 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
97 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
33 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
337 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
222 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
232 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
59 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
229 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
66 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
243 |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
235 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
238 |
|
Max Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
237 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
253 |
|
Linus Korin |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
102 |
|
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
129 |
|
Matias Seppä |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
250 |
|
Romeo Maranzani |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
132 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
249 |
|
Peter Kanninen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
115 |
|
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
83 |
|
Mark Korotykhin |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-02 20.36.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|