Startliste for Gant ÅSK Games
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 3, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Rintauinti Naiset, T12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Polygon Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tytöt 12 vuotta |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:23.57 |
|
|
|
274 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
FIN |
|
|
2 |
|
|
|
|
Vanders |
|
1:25.68 |
|
|
|
350 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
FIN |
|
|
3 |
|
|
|
|
Vanders |
|
1:28.22 |
|
|
|
353 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Vanders |
|
1:28.62 |
|
|
|
357 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:30.80 |
|
|
|
240 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
FIN |
|
|
6 |
361 |
|
Alysa Saarelainen |
|
Vanders |
|
1:32.16 |
|
LATE |
|
|
2009 |
FIN |
|
|
7 |
354 |
|
Melissa Paukkunen |
|
Vanders |
|
1:35.05 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
8 |
277 |
|
Saga Räikkönen |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:36.40 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
9 |
279 |
|
Lotta Luotola |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:36.54 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
10 |
143 |
|
Cecilia Lietzén |
|
Åbo Simklubb |
|
1:36.99 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
11 |
239 |
|
Sofia Danska |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:38.13 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Saara Pakomäki |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:39.12 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
13 |
157 |
|
Lisette Schaper |
|
Åbo Simklubb |
|
1:39.20 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
14 |
356 |
|
Ilona Kallio |
|
Vanders |
|
1:39.47 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
15 |
149 |
|
Vilja Suominen |
|
Åbo Simklubb |
|
1:45.96 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
16 |
159 |
|
Viola Tojander |
|
Åbo Simklubb |
|
1:46.47 |
|
|
|
|
2010 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Selma Syrjänen |
|
Åbo Simklubb |
|
1:46.91 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
18 |
152 |
|
Emma Karimäki |
|
Åbo Simklubb |
|
1:46.98 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
19 |
36 |
|
Heidi Huppunen |
|
Porin Uimaseura |
|
1:50.04 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
20 |
161 |
|
Helmi Rantala |
|
Åbo Simklubb |
|
1:50.36 |
|
|
|
|
2010 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
21 |
167 |
|
Vilma Keski-Korsu |
|
Åbo Simklubb |
|
1:54.53 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
22 |
177 |
|
Lotta Uusikartano |
|
Åbo Simklubb |
|
1:55.13 |
|
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
23 |
151 |
|
Annika Andersen |
|
Åbo Simklubb |
|
1:55.26 |
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
24 |
50 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
305 |
|
Eevi Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
275 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
46 |
|
Ella Hatanpää |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
162 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
303 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
184 |
|
Aava Kukko |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
293 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
321 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
175 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
313 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
174 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
292 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
280 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
178 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
352 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
308 |
|
Veera Kiukkonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
360 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
287 |
|
Sofia Ahvas |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
47 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
299 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
359 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naiset |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
63 |
|
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
86 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
26 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
30 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
71 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
346 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
FIN |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
116 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
25 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
29 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
74 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
220 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
217 |
|
Anni Hyttinen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
28 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
332 |
|
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
347 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
FIN |
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
69 |
|
Katriina Kallio |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
234 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
286 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
260 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
124 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
244 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
233 |
|
Ronja Vilska |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
259 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
39 |
|
Elviira Salminen |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-02 20.35.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|