Program för DM/JDM 25m VSSF 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skövde Arena |
Arrangör: |
VSSF & Skövde SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:19.28 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborg Sim (Swe) |
Istanbul |
2009-12-11 |
|
|
DJR |
2:22.02 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborg Sim (Swe) |
Stockholm |
2008-11-28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Elin Göransson |
2003 |
GÖTEBORG |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Julia Jonsson |
2004 |
FALKÖPING |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
S02 |
2:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
ELFSBORG |
2:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Alicia Smith |
2005 |
MASS |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Matilda Bengtsson |
2002 |
VARBERG |
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Matilda Östblom |
2004 |
UDDEVALLA |
2:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Sara Högstedt |
2005 |
GÖTEBORG |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Filippa Höglund |
2005 |
UDDEVALLA |
2:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
|
Filippa Lind |
2004 |
FALKÖPING |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Klara Sillerström |
2003 |
S02 |
2:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
LIDKÖPING |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
5 |
|
Ellie Geigel |
2003 |
VARBERG |
2:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
MASS |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
7 |
|
Ellen Woivalin |
2001 |
GÖTEBORG |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8 |
|
Emilia Esborn |
2003 |
ELFSBORG |
2:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Alva Tingstorp |
2005 |
VARBERG |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
|
Linnea Edgren |
2002 |
GÖTEBORG |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
4 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
SK LAXEN |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
6 |
|
Evelina Wester |
2004 |
UDDEVALLA |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
ELFSBORG |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Alice Karlsson |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Ronja Berggren |
2003 |
VARBERG |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
KUNGSBACKA |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
VARBERG |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
SK LAXEN |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
7 |
|
Viola Berlin |
2002 |
GÖTEBORG |
2:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
8 |
|
Febe Westerdahl |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 08:19:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
|
|
|
|