2021-01-20   14:01:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Lakeusuinnit 2020

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
1 200m Vapaauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 70 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:29.01
2 69 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:32.54
3 82 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:36.38
4 277 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat FIN 2:44.75
5 75 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:48.76
6 103 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:01.84
7 95 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:02.22
8 2 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 3:04.15
9 109 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:04.30
10 100 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:06.48
11 239 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:07.54
12 77 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:23.67
13 79 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:32.61
14 108 Ester Pöyry 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:35.52
15 111 Rebekka Pöyry 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:56.49
16 209 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
17 240 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
18 233 Isabelle Fellman 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
19 30 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura FIN
20 84 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
21 36 Emma Girod 2008 Kokkolan Uimaseura FIN
2020-09-29 22.16.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
2 200m Vapaauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 204 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:15.48
2 249 Jakob-Aleksander Ernits 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:34.86
3 97 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:37.33
4 211 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:39.18
5 199 Hannes Strömbäck 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:41.49
6 215 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:45.08
7 245 Arvid Karl Martin Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:50.07
8 218 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:50.21
9 27 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura FIN 2:51.66
10 188 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:53.46
11 216 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:54.37
12 74 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:56.77
13 229 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:56.96
14 234 Anton Qvisén 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:59.11
15 237 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:01.12
16 246 Karl Wik 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:05.28
17 91 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:06.48
18 32 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 3:11.20
19 72 Justus Saarimaa 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:11.31
20 76 Johannes Nikko 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:16.75
21 198 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:20.39
22 101 Eino Hirvilammi 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:21.74
23 96 Rasmus Lintilä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:24.21
24 121 Aleksi Kentta 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:31.89
25 113 Lenni Salmenkangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:33.55
26 118 Johannes Ventsas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:37.06
27 257 Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:38.97
28 85 Elias Leppinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:47.59
29 83 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:48.60
30 87 Hermanni Laihorinne 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
31 205 Kasper Ikonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
32 286 Aaron Lempiäinen 2010 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari FIN
33 223 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
34 288 Lauri Salonen 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
35 81 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
2020-09-29 22.16.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
3 50m Vapaauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 3 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 30.96
2 239 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 32.01
3 99 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 34.88
4 209 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 35.77
5 95 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 35.99
6 207 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 36.51
7 100 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 37.79
8 92 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 37.82
9 103 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 38.12
10 35 Neea Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 38.22
11 123 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 38.56
12 29 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 38.88
13 240 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 39.06
14 28 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 39.19
15 71 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 39.69
16 88 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 40.85
17 238 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 41.08
18 34 Aada Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 41.29
19 47 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä FIN 43.42
20 77 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 45.30
21 5 Vilma Latvala 2011 Ilmajoen Kisailijat FIN 46.41
22 104 Serafiia Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 47.44
23 84 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 47.64
24 86 Sofia Catargiu 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 47.73
25 252 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 47.75
26 33 Tara Siponen 2010 Kokkolan Uimaseura FIN 48.25
27 253 Elin Mattsson 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 48.43
28 39 Maija Karjalainen 2010 Kokkolan Uimaseura FIN 49.60
29 110 Linnea Lemberg 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 50.14
30 78 Nora Försti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 51.02
31 37 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 51.62
32 90 Matilda Wallin 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 52.67
33 105 Alviina Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 53.92
34 114 Helmi Kataja 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 54.85
35 142 Stiina Vataja 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 57.33
36 122 Fanni Aho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:00.32
37 119 Martta Laihorinne 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:01.04
38 148 Ronja Kujanpää 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:01.67
39 112 Tanja Luoma 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:05.17
40 260 Saara Puutio 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:08.17
41 116 Adalmiina Nikko 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:13.92
42 136 Maija Ylinen 2013 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:17.39
43 138 Riina Kekola 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:30.51
44 141 Emilia Leijala 2013 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
45 269 Rianna Korvajärvi 2013 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
46 266 Liisa Söderman 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
47 150 Lilja Kataja 2014 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
48 270 Aline Westerlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
49 289 Kaisa-Maria Rantatalo 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
50 278 Katariina Lahti 2009 Alavuden Urheilijat FIN
51 265 Viivi Lintala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-29 22.16.57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
4 50m Vapaauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 23 Samu Herronen 2007 Kokkolan Uimaseura FIN 28.91
2 204 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 29.32
3 89 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 30.42
4 249 Jakob-Aleksander Ernits 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 30.85
5 98 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 31.49
6 43 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä FIN 31.81
7 198 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 32.42
8 229 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 32.94
9 205 Kasper Ikonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 32.97
10 27 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura FIN 33.17
11 211 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 33.32
12 199 Hannes Strömbäck 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 33.85
13 223 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 33.89
14 80 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 34.02
15 216 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 35.03
16 188 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 35.08
17 32 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 35.48
18 74 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 35.65
19 52 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä FIN 35.82
20 218 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 36.36
21 212 Michail Angelos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 36.47
22 41 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä FIN 37.01
23 282 Leevi Vainionpää 2009 Kurikan Ryhti FIN 37.11
24 215 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 37.16
25 68 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 37.25
26 72 Justus Saarimaa 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 38.23
27 281 Iipo Aula 2007 Kurikan Ryhti FIN 38.35
28 91 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 39.08
29 284 Niku Erkkonen 2007 Kurikan Ryhti FIN 39.33
30 288 Lauri Salonen 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 39.84
31 232 Carl-Victor Tidström 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 39.90
32 261 Elias Keiski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 40.15
33 48 Matias Torppa 2009 Lapuan Virkiä FIN 40.17
34 38 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 41.65
35 257 Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 41.70
36 283 Markus Rantamäki 2009 Kurikan Ryhti FIN 42.25
37 46 Eeti Arosarka 2010 Lapuan Virkiä FIN 42.69
38 251 Emil Jungner 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 42.77
39 83 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 43.02
40 235 Milo Turunen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 43.82
41 49 Matias Hietala 2009 Lapuan Virkiä FIN 43.97
42 125 Juho Pirttikoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 44.47
43 128 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 44.64
44 50 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä FIN 45.17
45 268 Alvar Liski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 45.26
46 81 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 45.54
47 130 Otso Jumppanen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 46.84
48 285 Hermanni Huhta-Koivisto 2010 Kurikan Ryhti FIN 47.46
49 262 Hugo Ketola 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 47.49
50 120 Peetu Salmenkangas 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 48.04
51 241 Julius Jokiaho 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 48.40
52 131 Leevi Kentta 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 48.65
53 126 Albert Hällfors 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 49.26
54 87 Hermanni Laihorinne 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 50.00
55 256 Melker Backlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 50.84
56 129 Rasmus Juntti 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 51.22
57 102 Jaakko Porkkala 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 51.25
58 254 Alexander Rosenberg 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 53.69
59 259 Kasper Lehto 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 53.87
60 115 Niilo Viitala 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 54.55
61 146 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 54.89
62 134 Hugo Pääjärvi 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 57.58
63 117 Eikka Leo Miikkael Laukkala 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 58.40
64 263 Elmeri Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 58.75
65 147 Juho Varismäki 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 59.78
66 137 Jaakko Ylinen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:00.30
67 267 Paavo Elliot Eronen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:00.80
68 144 Alexander Eremenkov 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:02.45
69 264 Eetu Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:02.64
70 127 Niki Nurmela 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:02.98
71 133 Erkka Lähetkangas 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:05.19
72 140 Eino Viitala 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:13.00
73 279 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat FIN
74 145 Onni Fränti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
2020-09-29 22.16.57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
5 200m Sekauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 70 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:51.11
2 69 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:02.06
3 75 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:16.22
4 99 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:20.17
5 207 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:23.71
6 92 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:25.48
7 71 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:33.43
8 88 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:37.75
9 79 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 4:08.03
10 28 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura FIN
11 109 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
12 228 Emma Hertsbacka 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-29 22.16.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
6 200m Sekauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 89 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:52.48
2 80 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:21.15
3 245 Arvid Karl Martin Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:31.37
4 234 Anton Qvisén 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:59.31
5 128 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
6 232 Carl-Victor Tidström 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-29 22.16.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
7 100m Perhosuinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 239 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:27.27
2 82 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:28.04
3 233 Isabelle Fellman 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:08.41
4 230 Lina Koivulahti 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
5 219 Laura Isabel Björkstrand 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
6 238 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
7 231 Siiri Lintala 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
8 123 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
2020-09-29 22.16.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
8 100m Perhosuinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 97 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:18.06
2 23 Samu Herronen 2007 Kokkolan Uimaseura FIN 1:18.53
3 98 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:22.94
4 249 Jakob-Aleksander Ernits 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:23.68
5 188 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:26.28
6 204 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:27.39
7 218 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:34.55
8 216 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:34.66
9 198 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:35.19
10 205 Kasper Ikonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:36.67
11 211 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:41.37
12 223 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:42.72
13 199 Hannes Strömbäck 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:44.40
14 229 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:44.54
15 68 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:54.34
16 237 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
17 246 Karl Wik 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-29 22.16.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
9 50m Rintauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 82 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 43.16
2 3 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 44.09
3 277 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat FIN 44.85
4 92 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 45.18
5 30 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 45.82
6 29 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 46.32
7 252 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 47.06
8 99 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 49.81
9 103 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 50.38
10 228 Emma Hertsbacka 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 51.17
11 240 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 51.49
12 100 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 51.81
13 36 Emma Girod 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 52.30
14 71 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 52.67
15 95 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 53.11
16 28 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 54.36
17 109 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 56.14
18 5 Vilma Latvala 2011 Ilmajoen Kisailijat FIN 56.28
19 238 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 56.93
20 34 Aada Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 57.67
21 79 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 57.88
22 77 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 58.15
23 39 Maija Karjalainen 2010 Kokkolan Uimaseura FIN 59.99
24 2 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 1:00.09
25 84 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:00.17
26 78 Nora Försti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:01.76
27 86 Sofia Catargiu 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:02.10
28 47 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä FIN 1:03.26
29 33 Tara Siponen 2010 Kokkolan Uimaseura FIN 1:05.51
30 104 Serafiia Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:06.20
31 110 Linnea Lemberg 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:06.65
32 105 Alviina Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:07.24
33 111 Rebekka Pöyry 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:07.24
34 90 Matilda Wallin 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:09.60
35 35 Neea Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:10.02
36 108 Ester Pöyry 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:11.04
37 122 Fanni Aho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:20.55
38 119 Martta Laihorinne 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
39 269 Rianna Korvajärvi 2013 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
40 266 Liisa Söderman 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
41 270 Aline Westerlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
42 149 Ida Palmgrén 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
43 112 Tanja Luoma 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
44 114 Helmi Kataja 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
45 260 Saara Puutio 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
2020-09-29 22.16.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
10 50m Rintauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 215 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 40.90
2 27 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura FIN 42.48
3 281 Iipo Aula 2007 Kurikan Ryhti FIN 47.34
4 72 Justus Saarimaa 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 47.72
5 80 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 48.03
6 257 Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 49.31
7 32 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 49.47
8 282 Leevi Vainionpää 2009 Kurikan Ryhti FIN 49.68
9 91 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 50.45
10 38 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 50.64
11 43 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä FIN 52.22
12 52 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä FIN 54.78
13 251 Emil Jungner 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 55.62
14 232 Carl-Victor Tidström 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 55.81
15 41 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä FIN 57.08
16 125 Juho Pirttikoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 57.09
17 85 Elias Leppinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 58.88
18 261 Elias Keiski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 58.95
19 118 Johannes Ventsas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:00.25
20 113 Lenni Salmenkangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:00.26
21 50 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä FIN 1:01.07
22 96 Rasmus Lintilä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:01.13
23 83 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:01.87
24 121 Aleksi Kentta 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:02.07
25 241 Julius Jokiaho 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:02.40
26 285 Hermanni Huhta-Koivisto 2010 Kurikan Ryhti FIN 1:03.07
27 128 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:03.08
28 262 Hugo Ketola 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:04.21
29 101 Eino Hirvilammi 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:04.41
30 283 Markus Rantamäki 2009 Kurikan Ryhti FIN 1:05.17
31 81 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:07.90
32 102 Jaakko Porkkala 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:12.61
33 279 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat FIN
34 146 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
35 130 Otso Jumppanen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
36 131 Leevi Kentta 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
37 264 Eetu Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
38 115 Niilo Viitala 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
39 145 Onni Fränti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
40 267 Paavo Elliot Eronen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
41 235 Milo Turunen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
42 127 Niki Nurmela 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
43 49 Matias Hietala 2009 Lapuan Virkiä FIN
44 286 Aaron Lempiäinen 2010 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari FIN
45 126 Albert Hällfors 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
46 120 Peetu Salmenkangas 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
47 48 Matias Torppa 2009 Lapuan Virkiä FIN
2020-09-29 22.17.00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
11 200m Rintauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 70 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:36.63
2 88 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:44.31
3 252 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 4:05.93
4 37 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 4:17.68
5 100 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 4:24.08
6 77 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN
7 277 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat FIN
2020-09-29 22.17.00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
12 200m Rintauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 97 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:15.08
2 98 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 3:25.94
3 215 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:36.73
4 74 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 4:05.85
5 128 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 5:02.75
6 212 Michail Angelos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN
7 38 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN
2020-09-29 22.17.00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Entry List
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
13 100m Selkäuinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 277 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat FIN 1:22.28
2 82 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:22.91
3 103 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:29.63
4 92 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:30.66
5 99 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:37.65
6 28 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 1:38.63
7 233 Isabelle Fellman 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:39.96
8 230 Lina Koivulahti 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:40.89
9 30 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura FIN 1:41.24
10 219 Laura Isabel Björkstrand 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:41.46
11 71 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:42.19
12 95 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:45.37
13 240 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:46.07
14 109 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:48.97
15 29 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:50.14
16 79 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:51.30
17 105 Alviina Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:03.46
18 84 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:11.73
19 39 Maija Karjalainen 2010 Kokkolan Uimaseura FIN 2:13.06
20 78 Nora Försti 2008