Startliste for Kuopio Invitational
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Individual Medley Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
1:58.16 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Rooma |
11.9.1994 |
|
|
NSE |
2:01.18 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Barcelona, ESP |
31.7.1992 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
23 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Butterfly Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
23.50 |
|
Jere Hård |
1978 |
SWIM (FIN) |
Berliini |
30.7.2002 |
|
|
NSE |
24.01 |
|
Nicolas Lia |
2001 |
Barum (FIN) |
Kazan |
3.7.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
2 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Tuomas Kiviluoma |
1993 |
Cetus Espoo |
FIN |
24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
26.24 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
Glasgow |
8.8.2018 |
|
|
NSE |
26.90 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe (FIN) |
Espoo |
16.5.2009 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
27 |
|
Veera Kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
FIN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Kampuksen Plaani |
FIN |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
FIN |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Freestyle Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
49.44 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus (FIN) |
Helsinki |
20.3.2016 |
|
|
NSE |
50.68 |
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi (FIN) |
Espoo |
13.7.1991 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
14 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus Espoo |
FIN |
49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
53.60 |
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Beijing |
13.8.2008 |
|
|
NSE |
56.25 |
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Espoo |
29.6.2001 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
11 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
FIN |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
35 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
2:10.89 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe (FIN) |
Tukholma, SWE |
25.3.2012 |
|
|
NSE |
2:10.39 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Gwangju |
24.7.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
6 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Backstroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
25.99 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Turku |
9.7.1998 |
|
|
NSE |
26.32 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus (FIN) |
Buenos Aires |
9.10.2018 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
2 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
32 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Backstroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
28.15 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
London, GBR |
21.5.2016 |
|
|
NSE |
29.25 |
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Tampere |
6.7.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
38 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Kampuksen Plaani |
FIN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Kampuksen Plaani |
FIN |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
FIN |
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
1:00.86 |
|
Matti Mattson |
1993 |
PUS (FIN) |
Jyväskylä |
28.6.2018 |
|
|
NSE |
1:02.94 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Atlanta, USA |
2.12.2011 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
13 |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
37 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
FIN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
1:06.90 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTU (FIN) |
Tampere |
13.6.2020 |
|
|
NSE |
1:08.53 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Espoo |
28.6.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
28 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
45 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
50m Freestyle Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
21.58 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus (FIN) |
Tampere |
6.7.2017 |
|
|
NSE |
22.83 |
|
Nicloas Lia |
2001 |
Barum (FIN) |
Kazan |
7.7.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
14 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus Espoo |
FIN |
22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
24.90 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
Tukholma |
7.4.2018 |
|
|
NSE |
25.64 |
|
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
NumKis (FIN) |
Hodmezovasarhely, HUN |
9.7.2016 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
38 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Kampuksen Plaani |
FIN |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
35 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
FIN |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
FIN |
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Butterfly Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
53.08 |
|
Jere Hård |
1978 |
SWIM (FIN) |
Fukuoka |
23.7.2001 |
|
|
NSE |
53.64 |
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus (FIN) |
Espoo |
15.12.2018 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
2 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400m Sekauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
4:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
4:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
4:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
4:13.29 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Rooma |
6.9.1994 |
|
|
NSE |
4:22.77 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Oulu |
25.4.1992 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
29 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
FIN |
4:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
27.39 |
|
Eetu Karvonen |
1986 |
Koo-Vee (FIN) |
Tampere |
10.5.2009 |
|
|
NSE |
28.66 |
|
Tuomas Pokkinen |
1995 |
Cetus (FIN) |
Antwerp, BEL |
6.7.2012 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
13 |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
30.33 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTU (FIN) |
Tampere |
13.6.2020 |
|
|
NSE |
31.70 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Espoo |
27.6.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
28 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
FIN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Veera Kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
FIN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
41 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
36 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
FIN |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Backstroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
55.83 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Oulu |
16.5.1995 |
|
|
NSE |
56.64 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Oulu |
28.6.1992 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
32 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Backstroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
1:00.42 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
London, GBR |
22.5.2016 |
|
|
NSE |
1:02.80 |
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
39 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Kampuksen Plaani |
FIN |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
2:08.95 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Barcelona, ESP |
2.8.2013 |
|
|
NSE |
2:12.65 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Belgrad, SRB |
7.7.2011 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
37 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
FIN |
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
15 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
2:25.14 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Rio de Janeiro, BRA |
10.8.2016 |
|
|
NSE |
2:26.89 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Kazan |
5.7.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
6 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
45 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Freestyle Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
1:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SE |
1:46.98 |
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. (FIN) |
London, GBR |
18.5.2016 |
|
|
NSE |
1:49.83 |
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi (FIN) |
Ateena, GRE |
21.8.1991 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
25 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.13.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2020 to joulu 6, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-12-03 10.14.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|