Program för 2021 Aon New Zealand Age Group Swimming Championships
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 2 - Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Wellington Regional Aquatic Centre |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 19, 2021 to Apr 24, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Breaststroke Men
|
Final 13 years |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17yr NZR |
1:02.61 |
|
Ben Walsh |
|
WN (NZL) |
|
2/05/2014 |
|
|
16yr NZR |
1:03.60 |
|
Jeffery Arona-Tuifana'e |
|
CO (NZL) |
|
19/04/2011 |
|
|
15yr NZR |
1:04.53 |
|
Jeffery Arona-Tuifana'e |
|
CO (NZL) |
|
7/04/2010 |
|
|
14yr NZR |
1:06.16 |
|
Joshua Gilbert |
|
TR (NZL) |
|
18/04/2016 |
|
|
|
1:08.71 |
|
Joshua Gilbert |
|
TR (NZL) |
|
5/05/2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
0 |
|
Owen Jin |
13 |
HPK |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Kemp Williams |
13 |
Hamilton Aquatics |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
2 |
|
William McConchie |
13 |
North Canterbury |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
3 |
|
Charlie Li |
13 |
United |
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
4 |
|
Joseph Shin |
13 |
North Shore |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
5 |
|
Jacob Story |
13 |
Mt Eden |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
6 |
|
Mahuta Gemmell |
13 |
Papakura |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
7 |
|
Josh O'Sullivan |
13 |
North Shore |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
8 |
|
Hunter Lloyd |
13 |
Capital |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
9 |
|
Raiden Pinto |
13 |
Aquabladz |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Breaststroke Men |
Final 14 years |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
0 |
|
Mason King |
14 |
Coast |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
1 |
|
Daniel Hoeglinger |
14 |
Parnell |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
|
Daniel Callebaut |
14 |
Aquabladz |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
3 |
|
Cooper Clague |
14 |
North Shore |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Leo Arrowsmith |
14 |
United |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
5 |
|
Benson Li |
14 |
North Shore |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
6 |
|
Kevin Zhang |
14 |
Roskill |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
7 |
|
Blake Faleafa |
14 |
North Shore |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
8 |
|
Alex Willis |
14 |
Ice Breaker |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
9 |
|
Ian Tsui |
14 |
Palmerston North |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Breaststroke Men |
Final 15 years |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
0 |
|
Wilson Huata-Findlay |
15 |
Nelson South |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
1 |
|
Tobias Beaumont |
15 |
TBSS Central City |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
2 |
|
Jethro McKenzie |
15 |
SwimZone Racing |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
3 |
|
Jackson Kennard |
15 |
United |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
4 |
|
Hara Hughes |
15 |
Tawa |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
5 |
|
Quintin Wong |
15 |
United |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
6 |
|
Jimin Lee |
15 |
North Shore |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
7 |
|
Finlay Walker |
15 |
United |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
8 |
|
Caleb Carlisle |
15 |
Greendale |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
9 |
|
Kyle Chen |
15 |
Mt Wellington |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Breaststroke Men |
Final 16 years |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
0 |
|
Johnson Li |
16 |
United |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
1 |
|
Sean O'Connor-Close |
16 |
Pirates |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Boston Tordoff |
16 |
St Paul's |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
3 |
|
Bowen Crawford |
16 |
Waitakere |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Shane Maskell |
16 |
Capital |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
5 |
|
Harrison Cooke |
16 |
North Shore |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Max Gardiner |
16 |
Wharenui |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Michael Lansdown |
16 |
Trojans |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
8 |
|
Connor Lock |
16 |
United |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
9 |
|
Joshua Drake |
16 |
Mt Eden |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-04-19 11:50:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|