Startliste for SVØM GRANDPRIX 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
SVØM Grandprix 2021 |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2021 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 juli 2021 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
GTI-GREVE |
|
25m |
1:23.57 |
56 |
3 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.48 |
185 |
4 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
25m |
1:21.58 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Maria Mortensen |
1999 |
9936AW |
RINGE |
|
25m |
1:21.43 |
75 |
2 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
25m |
1:19.68 |
195 |
3 |
Maja Volke |
2002 |
0228BC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:18.90 |
152 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.04 |
55 |
5 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.66 |
100 |
2 |
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
HORSENS |
|
25m |
1:16.88 |
52 |
3 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.22 |
8 |
4 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:16.65 |
13 |
5 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
SOLRØD |
|
25m |
1:17.40 |
228 |
6 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
MK31 |
|
25m |
1:18.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.59 |
225 |
2 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:16.84 |
230 |
3 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:15.97 |
141 |
4 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
GTI-GREVE |
|
25m |
1:16.40 |
157 |
5 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.22 |
153 |
6 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:17.49 |
10 |
2 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:16.80 |
25 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.43 |
87 |
4 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:16.23 |
140 |
5 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
GTI-GREVE |
|
25m |
1:17.04 |
16 |
6 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:17.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
05 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|