Program för UGP 3 2021 med Falu Sprinten, Falun
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 17/10 Klockan 09.00 (Insimning 07.30-08.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
UGP 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
BOLLNÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
HARNÄS SKU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
5 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Alice Persson |
2008 |
BOLLNÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
6 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
UPSALA S |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
3:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
UPSALA S |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
4 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
3:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Julia Allard |
2008 |
UPSALA S |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
6 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
3:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
7 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
3:29.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Aziza Osman |
2008 |
SK ENA |
3:19.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
3:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
BORLÄNGE |
3:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Monica Zhan |
2005 |
VÄSTERÅS |
3:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Stella Malm |
2006 |
BORLÄNGE |
3:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
3:15.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
UPSALA S |
3:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
VÄSTERÅS |
3:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
GÄVLE SS |
3:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
3:05.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
2:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
GÄVLE SS |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
6 |
|
Maja Nyström |
2007 |
FALUN |
3:07.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
7 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
3:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 22:05:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|