Startliste for Sigma Speed stævne 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
490 |
|
Ane Hanh Basberg |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
442 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
318 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
105 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
113 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
449 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
275 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
146 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
176 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
270 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
370 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
151 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
360 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
36.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
357 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
288 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
104 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
95 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
111 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
248 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
93 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
108 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
106 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
98 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
149 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
456 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
114 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
294 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
333 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
228 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
192 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
438 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
454 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
460 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
246 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
277 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
254 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
399 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
177 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
356 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
306 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
335 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
397 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
403 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
226 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
122 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
94 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
462 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
110 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
90 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
DEN |
43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
410 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
295 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
308 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
461 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
197 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
409 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
408 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
455 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
205 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
202 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
198 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
165 |
|
Vigga Harmens |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
209 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
451 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
425 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
401 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
459 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
400 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
450 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
404 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
373 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
329 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
433 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
420 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
467 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
422 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
418 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 08:36.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|