Program för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1- Insim 09:00 start 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
|
Carolina Herlitz |
2010 |
SKK |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
3 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
SÖDERTÖRN |
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
4 |
|
Wendela Melin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
SKK |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
6 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
SKK |
53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
7 |
|
Sofia Silver |
2010 |
SÖDERTÖRN |
53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
DANDERYD |
53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Rafaela Panagiotidou |
2010 |
SKK |
52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
3 |
|
Wilma Johem |
2009 |
TYRESÖ SS |
51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
4 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
TYRESÖ SS |
51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
5 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
SKK |
50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
6 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
SÖDERTÖRN |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
7 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
TYRESÖ SS |
51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
8 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
SÖDERTÖRN |
52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
9 |
|
Tilde Barton |
2010 |
SKURU IK |
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Sophie Gunnarsson |
2011 |
SÖDERTÖRN |
49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
4 |
|
Hanna Gustafsson |
2009 |
SKK |
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
5 |
|
Vera Landegren |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
6 |
|
Alma Sundvall |
2009 |
SKK |
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
SKK |
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
8 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
DANDERYD |
49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
9 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
SKURU IK |
49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
WISBY SS |
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
SKK |
47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
4 |
|
Nova Svensson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
5 |
|
Sigrid Mueller |
2011 |
SPIF SF |
47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
6 |
|
Alicia Melin |
2009 |
TUREBERG |
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
7 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
TUREBERG |
47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
8 |
|
Ida Persson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
9 |
|
Wilda Hellman |
2009 |
SÖDERTÖRN |
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
DANDERYD |
46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
DANDERYD |
46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
5 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
TÄBY SIM |
44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
6 |
|
Elin Javehed |
2009 |
TÄBY SIM |
45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
7 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
SÖDERTÖRN |
46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
8 |
|
Elina Lindman |
2010 |
SÖDERTÖRN |
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
9 |
|
Ylva Mikaelsson |
2009 |
TYRESÖ SS |
47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 12 oy |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
2 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
SÖDERTÖRN |
44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
3 |
|
Stella Svensson |
2009 |
SÖDERTÖRN |
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
4 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
WISBY SS |
42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
5 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
SÖDERTÖRN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
6 |
|
Stella Rahm |
2009 |
SKURU IK |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
7 |
|
Sofia Travar |
2011 |
SÖDERTÖRN |
42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
8 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
9 |
|
Viola Thulin |
2009 |
TYRESÖ SS |
44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 09:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|