Program för Pendelsimmet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1: Lördag 16/10 start 10.00 Insim 08:45-09:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Pontus badet |
Arrangör: |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Alice Holmqvist |
2007 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Maja Gillerstedt |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
4 |
|
Klara Westman |
2007 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Emmy Åström |
2005 |
BUREÅ SS |
3:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Agnes Axheim |
2007 |
LULEÅ SS |
3:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Marilyn Devismes |
2006 |
BUREÅ SS |
3:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Adina Persson |
2007 |
BUREÅ SS |
3:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
5 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTU |
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
1 |
|
Amanda Kling |
2006 |
UMEÅ SS |
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTU |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
UMEÅ SS |
2:37.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Ester Isaksson |
2006 |
LULEÅ SS |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Disa Bengtson |
2008 |
UMEÅ SS |
2:59.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
Nelly Brevemark |
2009 |
LULEÅ SS |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
2 |
|
Klara Åström |
2006 |
LULEÅ SS |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
LULEÅ SS |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
2:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
5 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
UMEÅ SS |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
LULEÅ SS |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Astrid Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 09:19:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|