Program för Aalborg Cup 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
348 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
199 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
192 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
473 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
228 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
299 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
416 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
215 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
226 |
|
Jazmin Jensen |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
64 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
349 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
368 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
127 |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
217 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
307 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
210 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
86 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
464 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
208 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
128 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
357 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
446 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
351 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
470 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
119 |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
253 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
151 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
334 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
436 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
296 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
DEN |
1:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
103 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
190 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
247 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
248 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
435 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
99 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
186 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
370 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
249 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
382 |
|
Caroline Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
383 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
384 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
475 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
336 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
148 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
407 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
403 |
|
Filuca Engstrøm |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
358 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
106 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
111 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
189 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
107 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
169 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
232 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
96 |
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
94 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
27 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
97 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
339 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
244 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
95 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
408 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
372 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
98 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 14:42.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|