Program för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
3 |
|
Ebba Bjerstedt |
2005 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Julia Overödder |
2007 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
5 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Sonia Asmani |
2005 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
2 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
HELLAS SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Eira Ljung |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
4 |
|
Alexandra Lemmel |
2006 |
TYRESÖ SS |
2:03.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
SKK |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
6 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
7 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
8 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
HELLAS SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
SKK |
1:51.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
2 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
SPIF SF |
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
3 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
SS04 |
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
4 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
TYRESÖ SS |
1:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
5 |
|
Louise Axland |
2007 |
SS04 |
1:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Sara Holen |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
7 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
HELLAS SK |
1:50.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
8 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
SÖDERTÖRN |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
1 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
TYRESÖ SS |
1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
SALTSJÖB |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
|
Stella Egmar |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:38.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
4 |
|
Lova Hjort |
2007 |
SS04 |
1:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Elin Storell |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
6 |
|
Signe Wååg |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:38.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
7 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
SS04 |
1:41.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
8 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
SALTSJÖB |
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
1 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
2 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
SS04 |
1:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
4 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
SK NEPTUN |
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
SK NEPTUN |
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
6 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
TYRESÖ SS |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
7 |
|
Alva Ek |
2006 |
SPIF SF |
1:35.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
8 |
|
Stella Forsell |
2007 |
SPIF SF |
1:37.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
1 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
2 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
SPIF SF |
1:29.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Isabel Behring |
2008 |
SKK |
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
4 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
SK NEPTUN |
1:29.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
6 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
HELLAS SK |
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
7 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
SKK |
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
8 |
|
Chléa Henneville-Wedholm |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
1 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
SS04 |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Saga Lööf |
2005 |
SK NEPTUN |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
3 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
ÖSMO SS |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
4 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
ÖSMO SS |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
5 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
Molly Brodd |
2008 |
SK NEPTUN |
1:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
SK NEPTUN |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
8 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
ÖSMO SS |
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
1 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
SS04 |
1:25.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
2 |
|
Engla Blanco |
2006 |
SK NEPTUN |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
SK NEPTUN |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Li Elveskog |
2004 |
SK NEPTUN |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
461 |
6 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
ÖSMO SS |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
7 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
ÖSMO SS |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
8 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
|
Alma Brorson |
2008 |
SKK |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
3 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
SK NEPTUN |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
SK NEPTUN |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
6 |
|
Emma Johanson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
8 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
SK NEPTUN |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 08:13:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|