Program för Sälsimmet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sund Birsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
1 |
|
William Vallin |
2009 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Oskar Söderlind |
2010 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Mattis Sjöström |
2009 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Josef Fahlén |
2008 |
HÄRNÖSAND |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Arvid Lindgren |
2010 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Edward Aspensjö |
2010 |
SUNDSVALL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Micolaj Maronski |
2008 |
HÄRNÖSAND |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
|
Mostafa Aureibi |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Nevin Almqvist |
2009 |
NJURUNDA |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
4 |
|
Anton Rastbäck |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
5 |
|
Oliver Olsen |
2010 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Wilhelm Dyrander |
2010 |
SUNDSVALL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Vilmer Bingham Edlund |
2009 |
Ö-VIKS ASS |
47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Malte Nordin |
2010 |
NJURUNDA |
43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
|
Alfred Överhem |
2010 |
SUNDSVALL |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
NJURUNDA |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Albin Domeij |
2009 |
SOLLEFTEÅ |
45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
SUNDSVALL |
55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Linus Näslund |
2010 |
SUNDSVALL |
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Simon Wåglöf |
2009 |
SUNDSVALL |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
SUNDSVALL |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Theo Linnér |
2009 |
SUNDSVALL |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
HÄRNÖSAND |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
NJURUNDA |
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
|
Viking Månsson |
2008 |
NJURUNDA |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
HÄRNÖSAND |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
NJURUNDA |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
NJURUNDA |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
HÄRNÖSAND |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
NJURUNDA |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 13:49:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|