Program för Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Søndag 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer
|
Finale 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
AARS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
AARS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
5 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
THISTED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Caroline lund Madsen |
2007 |
THISTED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
BSK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
4 |
|
Klara Milthers |
2010 |
AALBORG |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Liva Runge Bengtson |
2007 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
6 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
BSK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
PINGVINEN |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
THISTED |
52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Freya L. H. Christensen |
2008 |
PINGVINEN |
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
AALBORG |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Andrea Nætterman |
2010 |
S 68 |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
7 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
AARS |
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
SØHESTEN |
48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
BSK08 |
45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
4 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
AABYBRO |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
AARS |
44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Hannah Mikaelsen |
2008 |
PINGVINEN |
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
PINGVINEN |
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
BSK08 |
41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
3 |
|
Maria Guneva |
2008 |
S 68 |
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
NORD |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
5 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
AABYBRO |
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
S 68 |
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
7 |
|
Aino Aalto |
2008 |
S 68 |
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
2 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
BSK08 |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
|
Clara Kornum |
2007 |
SØHESTEN |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
AALBORG |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
HOBRO |
37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
NORD |
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
S 68 |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 2011 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Siri Christensen |
2011 |
S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
3 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
S 68 |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
4 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
AALBORG |
54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
S 68 |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale Årg. 2009-2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
2 |
|
Maria Hvass |
2009 |
THISTED |
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Cecilie Brogård Laursen |
2009 |
THISTED |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
4 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
AALBORG |
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
5 |
|
Maja Bager |
2010 |
AALBORG |
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
AALBORG |
45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
AALBORG |
49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale Årg. 2007-2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
AARS |
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
3 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
AABYBRO |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
4 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
THISTED |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
5 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
THISTED |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
6 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
S 68 |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
PINGVINEN |
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale Årg. 2005-2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
S 68 |
41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
NORD |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
S 68 |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
5 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
S 68 |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
S 68 |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
7 |
|
Line Madsen |
2006 |
SØHESTEN |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 2004 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
S 68 |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 08:19.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|