Startliste for Sigma Cup 2021 - Blovstrød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag- Indledende
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
153 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
39 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
49 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
150 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
208 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
12 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
188 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
144 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
119 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
143 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
207 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
125 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
122 |
|
Julius Kanstrup-Clausen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
148 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
195 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
15 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
64 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
199 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
209 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
193 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
48 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
115 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
103 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
45 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
127 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
114 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
214 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
105 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
213 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
189 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
41.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
57 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
205 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
100 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
101 |
|
Valdemar O. Schjelde |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
147 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
128 |
|
Anders Reit Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
25 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
184 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
26 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
68 |
|
Oskar Wæsel |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
34 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
164 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
104 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
70 |
|
Tobias Wæsel |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
56 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
136 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
131 |
|
Ditlev Elleskov |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
194 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
231 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 08:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|