Startliste for Sydkystens Børne- og Årgangscup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
3 |
|
Sarah Jac |
2010 |
HERLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
5 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
GLADSAXE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI-ISHØJ |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI-ISHØJ |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Liv Engedal |
2010 |
GLADSAXE |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI-ISHØJ |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI-ISHØJ |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI-ISHØJ |
2:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
GLADSAXE |
1:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI-ISHØJ |
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
GLADSAXE |
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI-TUNE |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI-TUNE |
1:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
7 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
HERLEV |
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI-GREVE |
1:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
GLADSAXE |
1:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
GLADSAXE |
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI-ISHØJ |
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
HERLEV |
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
7 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI-TUNE |
1:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI-TUNE |
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI-GREVE |
1:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI-TUNE |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI-GREVE |
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
7 |
|
Amalie Witt |
2010 |
HERLEV |
1:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
STT |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
FARUM |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
STT |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
HERLEV |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
STT |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
7 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI-TUNE |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 08:15.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|