Startliste for Danish Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indledende A-Flights
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer
|
Indledende 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
ER |
49.68 |
|
Kristof Milak |
2000 |
(HUN) |
Tokyo (JPN) |
31-07-2021 |
|
|
NR |
52.00 |
|
Lars Frölander |
1974 |
(SWE) |
Sydney (AUS) |
22-09-2000 |
|
|
DJR |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku (AZE) |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
1 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
ESBJERG |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
2 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
GLADSAXE |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
August Ryom |
2002 |
KØGE |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Christian Landtved |
2004 |
RINGE |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
KØGE |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
6 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
SØLLERØD |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
7 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia SK |
57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
8 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
HERLEV |
57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer |
Indledende 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
S 68 |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
2 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
VEJLE |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
TRITON B |
54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Sajan Prakash |
1993 |
TEAM INDIA |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
HOVEDSTAD |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
6 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
HELSINGØR |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
VEJLE |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
8 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
ST-ODENSE |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer |
Indledende 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
KVIK |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Tanish George Mathew |
2003 |
TEAM INDIA |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
HOVEDSTAD |
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Diogo Matos Ribeiro |
2004 |
TEAM PORTUGAL |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
6 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
HORSENS |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
7 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
KVIK |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
8 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
HELSINGØR |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer |
Indledende 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
1 |
|
Jakob Juul |
2000 |
VEJLE |
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Elias Noe |
2004 |
HOLBÆK |
55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI-TUNE |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
4 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
HELSINGØR |
52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
5 |
|
Miguel Duarte Nascimento |
2005 |
TEAM PORTUGAL |
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
6 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
AGF |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
7 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
VEJLE |
55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
8 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
AALBORG |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2022 08:08.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|