Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ØstJunior/Senior Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride Badet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
NR |
2:07.13 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
(FIN) |
Tokyo (JPN) |
29-07-2021 |
|
|
DR |
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
304 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
223 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
188 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
35 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
145 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
433 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
52 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
359 |
|
Julian Birch |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
322 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
176 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
295 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
247 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
286 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
280 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
23 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
242 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
422 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
415 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
DEN |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
249 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
184 |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
67 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
309 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
430 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
287 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
110 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2022 23:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|