Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
ØstJunior/Senior Langbane
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride Badet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer
|
Indledende heat 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
(DEN) |
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
DR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
DJR |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
1 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
STT |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
GENTOFTE |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
SOLRØD |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
HOVEDSTAD |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
5 |
|
Vincent Kay |
2006 |
HOLBÆK |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
KALUNDBORG |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
7 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØMSK |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
8 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
HOVEDSTAD |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende heat 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Antoine Ohn |
2002 |
LYNGBY |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
GENTOFTE |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
KØGE |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
4 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
GLADSAXE |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
5 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
GLADSAXE |
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
KØGE |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
7 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
HVIDOVRE |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
HOLBÆK |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende heat 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
TRITON B |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
HILLERØD |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
David Arneskov |
2002 |
HOLBÆK |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
TRITON B |
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
KØGE |
56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
6 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
SVØMSK |
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
7 |
|
Sean Petersen |
2006 |
VI39 |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
8 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
GLADSAXE |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende heat 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
NÆSTVED |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
NÆSTVED |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
3 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
KVIK |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
BIRKERØD |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
5 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
HELSINGØR |
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
HOLBÆK |
58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
7 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
GLADSAXE |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
8 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
VEST |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 08:41.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|