Startliste for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2011 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:46 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2011 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
481 |
1 |
Thea Jensen |
1996 |
9612AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:45.24 |
31 |
2 |
Freja Helene Kall |
1996 |
9698AD |
GI40HERMES |
|
50m |
2:42.44 |
376 |
3 |
Lærke Wilhelmsen |
1996 |
9692AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:41.77 |
352 |
4 |
Linnea Lau Everland |
1996 |
9606AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:41.01 |
406 |
5 |
Henriette Stuhr |
1996 |
9644AB |
TUNE |
|
50m |
2:41.61 |
193 |
6 |
Mie Ødegaard |
1997 |
9714AF |
KØGE |
|
50m |
2:42.21 |
47 |
7 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
50m |
2:43.30 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Isabella Wedel Hansen |
1996 |
9678AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:39.52 |
365 |
2 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
9538AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.38 |
268 |
3 |
Cecilie Emma Christiansen |
1995 |
9582AP |
KVIK |
|
50m |
2:32.99 |
421 |
4 |
Caroline Høgskilde |
1996 |
9616AD |
VI39 |
|
50m |
2:30.75 |
175 |
5 |
Caroline Eskildsen |
1995 |
9556AA |
KØGE |
|
50m |
2:31.42 |
307 |
6 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
50m |
2:33.03 |
113 |
7 |
Marisa Bjørklund |
1995 |
9554AD |
FR.SUND |
|
50m |
2:34.82 |
361 |
8 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:40.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Helena Storr-Hansen |
1997 |
9768AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.41 |
207 |
2 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.41 |
178 |
3 |
Kia Hansen |
1995 |
9588AF |
KØGE |
|
50m |
2:20.28 |
73 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.68 |
183 |
5 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
2:19.79 |
56 |
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:26.22 |
461 |
7 |
Freja Kjær |
1995 |
9558AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:26.43 |
389 |
8 |
Belinda Ervolder |
1995 |
9518AD |
SLANGERUP |
|
50m |
2:29.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
471 |
3 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:34.24 |
469 |
4 |
Lotte Friis |
1988 |
8898AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:22.32 |
186 |
5 |
Simone Norman Pedersen |
1993 |
9332AH |
KØGE |
|
50m |
2:24.66 |
349 |
6 |
Bolette Schjønning |
1993 |
9362AM |
HELSINGE |
|
50m |
2:40.68 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
390 |
2 |
Line Hedmann Jacobsen |
1993 |
9374AA |
SLANGERUP |
|
50m |
2:40.75 |
137 |
3 |
Nina Cawley |
1994 |
9496AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:31.02 |
417 |
4 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
AIF |
|
50m |
2:19.67 |
382 |
5 |
Cæcilie Kisby Jensen |
1993 |
9366AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:23.31 |
147 |
6 |
Trine Zachariasen |
1994 |
9436AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:38.89 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
05 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:46 |
|