Program for Østdanske Langbane Mesterskaber
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2011 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2011 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
HILLERØD |
|
50m |
4:43.37 |
51 |
4 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
9452AQ |
HILLERØD |
|
50m |
4:42.50 |
60 |
5 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:43.13 |
114 |
6 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
FR.SUND |
|
50m |
4:45.24 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
9598AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:41.51 |
25 |
2 |
Louise Delani |
1984 |
8414AA |
GI40HERMES |
|
50m |
4:40.81 |
75 |
3 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
4:40.24 |
443 |
4 |
Eliana Jørgensen |
1993 |
9348AM |
GSK |
|
50m |
4:38.63 |
73 |
5 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
4:40.11 |
367 |
6 |
Siv Nilsson Pedersen |
1995 |
9526AB |
GLADSAXE |
|
50m |
4:40.48 |
79 |
7 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:40.99 |
365 |
8 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
9538AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:42.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Isabel Brylov |
1994 |
9452AJ |
GI40HERMES |
|
50m |
4:37.31 |
248 |
2 |
Ditte Johansen |
1994 |
9452AH |
LYNGBY |
|
50m |
4:36.88 |
354 |
3 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:35.89 |
393 |
4 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
SLANGERUP |
|
50m |
4:34.91 |
229 |
5 |
Siri Wiecker |
1994 |
9494AM |
NAKSKOV |
|
50m |
4:35.41 |
84 |
6 |
Mette Louise Petersen |
1995 |
9504AG |
BIRKERØD |
|
50m |
4:36.86 |
62 |
7 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:37.16 |
478 |
8 |
Mie Hansen |
1991 |
9108AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:37.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Christina Holmboe-Olesen |
1993 |
9382AJ |
TRITON B |
|
50m |
4:32.22 |
420 |
2 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
9444AB |
VI39 |
|
50m |
4:28.04 |
294 |
3 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
SK-SYD |
|
50m |
4:27.50 |
471 |
4 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
4:25.31 |
274 |
5 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
9372AA |
KVIK |
|
50m |
4:25.83 |
9 |
6 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
GI40HERMES |
|
50m |
4:27.70 |
74 |
7 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
9612AC |
ALLERØD |
|
50m |
4:29.13 |
220 |
8 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
4:33.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
9488AF |
GI40HERMES |
|
50m |
4:24.68 |
69 |
2 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
50m |
4:23.96 |
473 |
3 |
Randi Fogh Nielsen |
1989 |
8948AC |
OSLF |
|
50m |
4:17.15 |
469 |
4 |
Lotte Friis |
1988 |
8898AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:05.40 |
467 |
5 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:13.11 |
447 |
6 |
Elin Slaatmo |
1992 |
|
Hamar IL |
|
50m |
4:23.70 |
68 |
7 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:24.27 |
109 |
8 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
9484AE |
FARUM |
|
50m |
4:25.22 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
04 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|