Program för Ullbergstrofén 2011
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2011 |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
21:19 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2011 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer |
Försök (16) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1700 |
3 |
Anna Lipatnikova |
2000 |
AD2600 |
S 02 |
|
50m |
|
1276 |
4 |
Saga Atlefjord |
2000 |
AT3200 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
1275 |
5 |
Fanny Andersson |
2000 |
AV3400 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
1176 |
6 |
Tilda Börjesson |
2000 |
AY5600 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
1716 |
7 |
Melissa Zabihi |
2001 |
AB4201 |
S 02 |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1017 |
1 |
Cajsa Söderberg |
2000 |
AG9400 |
ÅSUNDEN |
|
50m |
1:35.67 |
1884 |
2 |
Andrea Reinhold |
2001 |
|
GÖTEBORG |
|
50m |
1:33.67 |
1204 |
3 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:30.09 |
1478 |
4 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:28.89 |
1696 |
5 |
Malin Kaldrup |
2000 |
AA1600 |
S 02 |
|
50m |
1:28.36 |
1136 |
6 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:28.64 |
1159 |
7 |
Vanja Alm |
2000 |
AD2400 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:29.20 |
1677 |
8 |
Alice Aurell |
2001 |
AB1201 |
S 02 |
|
50m |
1:33.28 |
1099 |
9 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
SWE |
50m |
1:35.37 |
1684 |
10 |
Tilde Danielsson |
2000 |
AR4400 |
S 02 |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1883 |
1 |
Amanda Johansson |
2000 |
AJ9400 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:25.30 |
1072 |
2 |
Maja Jernberg |
2000 |
AO9400 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:24.17 |
1534 |
3 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
1:23.86 |
898 |
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
AE9200 |
SKENE SIM |
|
50m |
1:22.29 |
1323 |
5 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:20.66 |
1381 |
6 |
Cathrine Sävman |
2000 |
AC1200 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:21.38 |
1689 |
7 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
50m |
1:23.58 |
953 |
8 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:24.06 |
1053 |
9 |
Johanna Weiler |
2000 |
AB8600 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:24.82 |
1009 |
10 |
Ada Gillberg |
2000 |
AJ3400 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
1:28.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1138 |
1 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:16.48 |
1616 |
2 |
Ebba Nyman |
1998 |
AA8898 |
NKK |
|
50m |
1:13.81 |
1044 |
3 |
Emilia Nilsson |
1999 |
AD4899 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:13.66 |
1649 |
4 |
Jessica Chen |
1998 |
AL1298 |
S 71 |
|
50m |
1:13.04 |
1656 |
5 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
50m |
1:12.73 |
1647 |
6 |
Fanny Brink |
1998 |
AJ4298 |
S 71 |
|
50m |
1:12.77 |
1660 |
7 |
Knar Mikael |
1999 |
AQ2299 |
S 71 |
|
50m |
1:13.54 |
1264 |
8 |
Moa Holmkvist |
1999 |
AE5899 |
HS |
|
50m |
1:13.74 |
1475 |
9 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:14.16 |
1655 |
10 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
1:17.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1784 |
1 |
Marie Øseth |
1998 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:12.48 |
910 |
2 |
Elin Thörner |
1998 |
AI2298 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:11.64 |
1283 |
3 |
Ebba Folkesson |
1998 |
AR0298 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:11.33 |
1638 |
4 |
Sara Thunholm |
1999 |
AF4899 |
NKK |
|
50m |
1:10.52 |
1272 |
5 |
Johanna Söderberg |
1999 |
AE6899 |
HS |
|
50m |
1:10.33 |
1639 |
6 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
1:10.49 |
1468 |
7 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:10.63 |
1062 |
8 |
Hilda Andersson |
1999 |
AM7699 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.54 |
1331 |
9 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:11.95 |
1852 |
10 |
Madeleine Nesteby |
1998 |
|
Bærum |
|
50m |
1:12.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1077 |
1 |
Matilda Larsson |
1998 |
AD1698 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:10.11 |
1654 |
2 |
Jessica Jönsson |
1998 |
AQ8298 |
S 71 |
|
50m |
1:09.65 |
1255 |
3 |
Melinda Maxe |
1992 |
BL1492 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
1:09.48 |
870 |
4 |
Therese Wibrink |
1998 |
AO9698 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:09.24 |
1664 |
5 |
Alicia Wiberg |
1998 |
AJ9698 |
S 71 |
|
50m |
1:09.00 |
1598 |
6 |
Isabelle Grahn |
1998 |
AU6898 |
NKK |
|
50m |
1:09.20 |
1658 |
7 |
Sofie Klügel |
1998 |
AC1698 |
S 71 |
|
50m |
1:09.25 |
1013 |
8 |
Lisa Persson |
1992 |
AJ3692 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
1:09.61 |
994 |
9 |
Moa Nord |
1992 |
AI7492 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:10.04 |
1268 |
10 |
My Morfeldt |
1998 |
AN8498 |
HS |
|
50m |
1:10.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1412 |
1 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
AN0896 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:08.64 |
1516 |
2 |
Amanda Knudsen |
1996 |
AW8896 |
MASS |
|
50m |
1:08.52 |
1149 |
3 |
Ive Johansson |
1998 |
AG9898 |
FILIPSTAD |
|
50m |
1:08.39 |
985 |
4 |
My Jensen |
1993 |
AS4493 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:08.11 |
901 |
5 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:07.93 |
1457 |
6 |
Alexandra Rolf |
1997 |
AW2897 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.01 |
1777 |
7 |
Karla Ruud |
1997 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:08.18 |
1201 |
8 |
Mathilda Janzon |
1998 |
AJ0698 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.45 |
1466 |
9 |
Louise Näslund |
1997 |
AS1497 |
LIDKÖPING |
|
50m |
1:08.58 |
1224 |
10 |
Solveig Ramallo |
1993 |
BX2693 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
989 |
1 |
Johanna Keifer |
1996 |
AV2296 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:07.83 |
1544 |
2 |
Charlotte Rosdahl |
1994 |
BD6294 |
MASS |
|
50m |
1:07.60 |
1451 |
3 |
Lejla Ladjarevic |
1993 |
BL7493 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:07.52 |
1771 |
4 |
Marte Løvberg |
1999 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:07.35 |
991 |
5 |
Emma Lundblad |
1995 |
BO1295 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:07.31 |
1440 |
6 |
Camilla Cavalli |
1997 |
BO4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:07.35 |
1535 |
7 |
Gabriella Petersson |
1998 |
AF8298 |
MASS |
|
50m |
1:07.38 |
949 |
8 |
Malin Nilsson |
1995 |
AF7495 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:07.52 |
1703 |
9 |
Sandra Olsson |
1992 |
AP4692 |
S 02 |
|
50m |
1:07.71 |
1608 |
10 |
Irma Klipic |
1996 |
AO9696 |
NKK |
|
50m |
1:07.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1526 |
1 |
Klara Lundström |
1995 |
BT9495 |
MASS |
|
50m |
1:07.11 |
1760 |
2 |
Eirin Jakobsen Avlund |
1995 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:06.94 |
1137 |
3 |
Angelica Yngvesson |
1996 |
BJ4296 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.84 |
1889 |
4 |
Emma Sofie Augustsson |
1999 |
|
Skjetten |
NOR |
50m |
1:06.58 |
1128 |
5 |
Natalie Mirsch |
1991 |
BJ6291 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.46 |
1407 |
6 |
Erika Skåål |
1985 |
AL4285 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:06.57 |
1686 |
7 |
Hanna Erléus |
1997 |
AS4497 |
S 02 |
|
50m |
1:06.73 |
923 |
8 |
Cynthia Illanes |
1994 |
AT9694 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:06.90 |
1154 |
9 |
Sanna Sköld |
1993 |
AE4893 |
GRUMS SS |
|
50m |
1:06.98 |
1759 |
10 |
Ada Jakobsen Avlund |
1997 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:07.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1252 |
1 |
Mikaela Eriksson |
1994 |
BU1494 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
1:05.99 |
931 |
2 |
Isabel Mattsson-Coll |
1993 |
AW4493 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:05.96 |
1317 |
3 |
Lina Hörnbäck |
1996 |
AA0596 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:05.61 |
1822 |
4 |
Helle Backer |
1995 |
|
Bærum |
|
50m |
1:05.57 |
1893 |
5 |
Noora Visto |
1998 |
|
RiUS |
FIN |
50m |
1:05.37 |
920 |
6 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:05.44 |
1030 |
7 |
Kajsa Fritz |
1993 |
AJ2693 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:05.57 |
1061 |
8 |
Felicia Andersson |
1997 |
AA2297 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:05.67 |
1761 |
9 |
Ada-Emilie Bekk Berggren |
1996 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:05.98 |
922 |
10 |
Mazy Fritz |
1994 |
AZ1894 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:06.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1800 |
1 |
Andrea Pavlic |
1995 |
AL8695 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:05.29 |
1715 |
2 |
Natalie Ylitalo |
1995 |
AQ8495 |
S 02 |
|
50m |
1:05.14 |
977 |
3 |
Ida Laurén |
1994 |
BS3894 |
VARBERG |
|
50m |
1:05.09 |
1603 |
4 |
Johanna Hultberg |
1993 |
AN6893 |
NKK |
|
50m |
1:04.77 |
1054 |
5 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:04.54 |
1657 |
6 |
Mette Karlsson |
1995 |
BR7695 |
S 71 |
|
50m |
1:04.69 |
1670 |
7 |
Christin Heina |
1996 |
BA0296 |
KUNGÄLV |
SWE |
50m |
1:05.05 |
1795 |
8 |
Lisen Andersson |
1994 |
AQ3294 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:05.12 |
1210 |
9 |
Inez Kristensson |
1997 |
AK1897 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:05.28 |
1565 |
10 |
Johanna Åberg |
1997 |
AP3497 |
MASS |
|
50m |
1:05.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1209 |
1 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:04.28 |
1607 |
2 |
Hanna Klipic |
1996 |
AO0896 |
NKK |
|
50m |
1:04.14 |
1679 |
3 |
Lina Berg |
1996 |
AF0696 |
S 02 |
|
50m |
1:04.11 |
1151 |
4 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
50m |
1:03.94 |
1543 |
5 |
Johanna Rempling |
1995 |
AB0495 |
MASS |
|
50m |
1:03.56 |
932 |
6 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
AG0697 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.90 |
1646 |
7 |
Emelie Axmar |
1993 |
BC2893 |
S 71 |
|
50m |
1:04.11 |
1701 |
8 |
Tilde Lundmark |
1995 |
AD1495 |
S 02 |
|
50m |
1:04.14 |
1678 |
9 |
Julia Bellvik |
1996 |
AH8296 |
S 02 |
|
50m |
1:04.19 |
1021 |
10 |
Johanna Andersson |
1997 |
AC8497 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:04.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1226 |
1 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:03.27 |
1456 |
2 |
Ida Pettersson |
1993 |
AY1693 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:03.08 |
1392 |
3 |
Ida Almbratt |
1994 |
BS9294 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:03.02 |
984 |
4 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
AV3296 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:02.71 |
1778 |
5 |
Julie Rønningsen |
1994 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:02.62 |
973 |
6 |
Nike Kruners |
1996 |
AN3496 |
VARBERG |
|
50m |
1:02.63 |
1562 |
7 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
1:02.94 |
1508 |
8 |
Ulrika Holm |
1996 |
AC1896 |
MASS |
|
50m |
1:03.07 |
938 |
9 |
My Wigholm |
1991 |
BE8291 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.12 |
1563 |
10 |
Emelie Zachrisson |
1992 |
AS7292 |
MASS |
|
50m |
1:03.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1069 |
1 |
Janina Fredriksson |
1994 |
AB0694 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:02.47 |
1232 |
2 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
AO9694 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:02.01 |
1797 |
3 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:01.14 |
1524 |
4 |
Sofia Lindholm |
1993 |
AM1693 |
MASS |
|
50m |
1:00.41 |
1546 |
5 |
Anna Rosén |
1994 |
AD2894 |
MASS |
|
50m |
58.32 |
1172 |
6 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
50m |
59.21 |
935 |
7 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:00.72 |
1683 |
8 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
50m |
1:01.83 |
975 |
9 |
Elin Kvarnemar |
1995 |
BA3295 |
VARBERG |
|
50m |
1:02.37 |
1411 |
10 |
Caroline Andersson-Ekströ |
1994 |
AE9494 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:02.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1892 |
1 |
Leona Pälvimäki |
1997 |
|
RiUS |
FIN |
50m |
1:02.45 |
1561 |
2 |
Emma Westman |
1993 |
AP7693 |
MASS |
|
50m |
1:02.01 |
1404 |
3 |
Amanda Nielsen-Fernandez |
1994 |
BM8294 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:01.11 |
1798 |
4 |
Caroline Johansson |
1992 |
AH7892 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:00.40 |
1796 |
5 |
Céline Bertrand |
1995 |
AB7295 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
57.29 |
1618 |
6 |
Linda Pettersson |
1991 |
AS2891 |
NKK |
|
50m |
58.46 |
1794 |
7 |
Caroline Adolfsson |
1993 |
AE4293 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:00.54 |
1894 |
8 |
Kaisa Kuitunen |
1994 |
|
RiUS |
FIN |
50m |
1:01.34 |
1842 |
9 |
Maria Bølgen |
1993 |
|
Bærum |
|
50m |
1:02.27 |
1216 |
10 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
BA4692 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:02.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1890 |
1 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
RiUS |
FIN |
50m |
1:02.40 |
1595 |
2 |
Michelle Franzén |
1993 |
AN0893 |
NKK |
|
50m |
1:01.94 |
1375 |
3 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
AI6489 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:00.87 |
1196 |
4 |
Isabelle Höstman |
1990 |
BR8890 |
GÖTEBORG |
|
50m |
59.24 |
1192 |
5 |
Claire Hedenskog |
1980 |
AA9680 |
GÖTEBORG |
|
50m |
55.58 |
1850 |
6 |
Emilie Løvberg |
1995 |
|
Bærum |
|
50m |
58.38 |
1050 |
7 |
Lina Rosvall |
1997 |
AC2897 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:00.52 |
1167 |
8 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
BW6691 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:01.21 |
1866 |
9 |
Andrea B Westbye |
1995 |
|
Bærum |
|
50m |
1:02.19 |
1843 |
10 |
Kjersti Dalen |
1993 |
|
Bærum |
|
50m |
1:02.47 |
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
21:19 |
|