Program för Ullbergstrofén 2011
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2011 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2011 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: Olka Sportresor |
|
Heat 1 (5) (11 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
793 |
1 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:42.63 |
864 |
2 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:38.55 |
859 |
3 |
Vanja Alm |
2000 |
AD2400 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:36.92 |
853 |
4 |
Celine Hilton |
2000 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:31.68 |
785 |
5 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:33.97 |
863 |
6 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:38.26 |
791 |
7 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:38.77 |
794 |
8 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
1:43.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
776 |
1 |
Amanda Magnusson |
1999 |
AF9699 |
MASS |
|
50m |
1:29.31 |
770 |
2 |
Jessica Chen |
1998 |
AL1298 |
S 71 |
|
50m |
1:27.44 |
766 |
3 |
Fanny Brink |
1998 |
AJ4298 |
S 71 |
|
50m |
1:26.88 |
759 |
4 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:23.84 |
552 |
5 |
Marte Løvberg |
1999 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:25.64 |
768 |
6 |
Tilde Malm |
1999 |
AF8699 |
NKK |
|
50m |
1:27.02 |
595 |
7 |
Ebba Nyman |
1998 |
AA8898 |
NKK |
|
50m |
1:29.14 |
778 |
8 |
Maja Lauritsen |
1999 |
AD6699 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:29.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
755 |
1 |
Josefine Möller |
1996 |
AN5296 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:22.90 |
750 |
2 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.78 |
748 |
3 |
Isabelle Avenius |
1996 |
AX3496 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:18.28 |
744 |
4 |
Lina Berg |
1996 |
AF0696 |
S 02 |
|
50m |
1:17.08 |
745 |
5 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:17.13 |
749 |
6 |
Johanna Andersson |
1997 |
AC8497 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:18.34 |
751 |
7 |
Isabella Hagberg |
1996 |
AD6696 |
NKK |
|
50m |
1:19.23 |
756 |
8 |
Felicia Andersson |
1997 |
AA2297 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:23.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
555 |
1 |
Rebecka Greberg |
1995 |
BN2295 |
MASS |
|
50m |
1:27.89 |
760 |
2 |
Marthe Karlsen |
1994 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:23.86 |
753 |
3 |
Elin Wallin |
1994 |
AS8494 |
MASS |
|
50m |
1:22.53 |
741 |
4 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
1:14.30 |
743 |
5 |
Luna Elisabeth Søgaard |
1994 |
|
Lambertset |
|
50m |
1:15.32 |
757 |
6 |
Elin Palmqvist |
1995 |
AM0695 |
VARBERG |
|
50m |
1:23.28 |
762 |
7 |
Anna Ljung |
1994 |
BN7294 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:24.93 |
771 |
8 |
Helle Backer |
1995 |
|
Bærum |
|
50m |
1:28.32 |
|
|
Heat 5 (5) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
754 |
1 |
Ulrika von Otter |
1993 |
AO3693 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:22.79 |
506 |
2 |
Emma Westman |
1993 |
AP7693 |
MASS |
|
50m |
1:18.55 |
742 |
3 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
BW6691 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.27 |
739 |
4 |
Joline Höstman |
1988 |
AL2488 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.11 |
740 |
5 |
Helena Kumblad |
1987 |
AH8487 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.72 |
747 |
6 |
Madelene Andersson |
1991 |
BX0891 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:17.81 |
752 |
7 |
Emelie Zachrisson |
1992 |
AS7292 |
MASS |
|
50m |
1:19.66 |
758 |
8 |
Josephine Runeke |
1991 |
AV0491 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:23.46 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:38 |
|