Program for SUM-SIM 50 m - 2011 Falun
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
SUM-SIM 2011 (50m) |
|
Utskriftsdatum |
20 juli 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
20:21 |
|
|
Arrangör |
SSF/Falu SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 juli 2011 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer |
Försök (11) |
14 år och yngre: Malin Westman (1995) 1:12.88 2009-01-01 FM:Emelie Johansson 1:13.46 Täby |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006-01-01 FM:Malin Westman 1:12.69 Mölndals ASS |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007-06-28 FM:Elin Mårtensson 1:11.78 Sjöbo SS |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:24.24 |
378 |
4 |
Ulrika Krüger |
1996 |
BA3896 |
MASS |
|
50m |
1:23.10 |
30 |
5 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
AF6697 |
LASS |
|
50m |
1:23.13 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Josefine Möller |
1996 |
AN5296 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:22.55 |
596 |
2 |
Emelie Bäck |
1996 |
AE4696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:22.47 |
6 |
3 |
Emelie Carlsson |
1996 |
AO2896 |
HS |
|
50m |
1:21.61 |
472 |
4 |
Ida Edin |
1996 |
AS8896 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.34 |
138 |
5 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:21.39 |
493 |
6 |
Emelie Finell |
1996 |
AC9896 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:22.46 |
699 |
7 |
Rebecka Winquist |
1996 |
AD2296 |
MARKARYD |
dnsf |
50m |
1:22.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
1:21.26 |
432 |
2 |
Astrid Johansson |
1997 |
BM8697 |
S 02 |
|
50m |
1:21.17 |
453 |
3 |
Enya Mcpheat |
1997 |
AS4697 |
SKURU IK |
|
50m |
1:20.89 |
35 |
4 |
Angelica Damberg |
1996 |
BK1696 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:20.84 |
585 |
5 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:20.85 |
55 |
6 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:20.97 |
120 |
7 |
Pauline Korssell |
1997 |
AI8897 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:21.17 |
135 |
8 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:21.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Elin Talback |
1997 |
AN0897 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:20.55 |
605 |
2 |
Josefin Lantz |
1996 |
AW5696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:20.15 |
289 |
3 |
Tilda Lindgren |
1997 |
AV6297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:19.63 |
554 |
4 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:19.46 |
664 |
5 |
Felicia Andersson |
1997 |
AA2297 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:19.62 |
306 |
6 |
Maja Linderholm |
1996 |
AX1296 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:20.11 |
18 |
7 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
SS IDEN |
|
50m |
1:20.31 |
163 |
8 |
Felicia Sandström |
1997 |
AG1497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:20.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Linnea Magnusson |
1996 |
AG6296 |
LASS |
|
50m |
1:19.37 |
671 |
2 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
POLISEN |
|
50m |
1:19.19 |
469 |
3 |
Tove Björk |
1994 |
BB6694 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:19.06 |
468 |
4 |
Jessica Billquist |
1996 |
AV1496 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:18.85 |
471 |
5 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
BG6695 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:18.96 |
348 |
6 |
Lina Söderberg |
1994 |
AS3294 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:19.14 |
111 |
7 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
AN4297 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:19.20 |
38 |
8 |
Agnes Ekfors-Elvin |
1995 |
BK9895 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
538 |
1 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
1:18.70 |
266 |
2 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:18.59 |
662 |
3 |
Hanna Olsson |
1996 |
AG9296 |
SS04 |
|
50m |
1:18.39 |
323 |
4 |
Isabelle Avenius |
1996 |
AX3496 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:18.25 |
569 |
5 |
Stephanie Johansson |
1994 |
BR6694 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:18.39 |
157 |
6 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
AT2896 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.42 |
259 |
7 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
SS IDEN |
|
50m |
1:18.69 |
394 |
8 |
Linnea Lindberg |
1996 |
AL7696 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
299 |
1 |
Johanna Niklasson |
1996 |
AQ6896 |
KARLSBORG |
|
50m |
1:18.14 |
597 |
2 |
Mikaela Bäck |
1995 |
AE9895 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:17.94 |
601 |
3 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:17.54 |
502 |
4 |
Amelia Berlin |
1995 |
AB6895 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:17.40 |
552 |
5 |
Katja Claesson |
1995 |
BX6695 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.53 |
401 |
6 |
Isabella Hagberg |
1996 |
AD6696 |
NKK |
|
50m |
1:17.73 |
613 |
7 |
Emelie Åkerström |
1995 |
AM6295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:18.05 |
365 |
8 |
Alice Ivarsson |
1996 |
AA4296 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:18.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
AV0896 |
MKK |
|
50m |
1:17.06 |
543 |
2 |
Sofia Jansson |
1994 |
AH6294 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:16.91 |
454 |
3 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
1:16.85 |
381 |
4 |
Anna Rosén |
1994 |
AD2894 |
MASS |
|
50m |
1:16.76 |
625 |
5 |
Sara Ottosson-Bixo |
1995 |
AC5895 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:16.77 |
564 |
6 |
Louise Åberg |
1995 |
AM6895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:16.87 |
207 |
7 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
50m |
1:16.98 |
300 |
8 |
Rebecka Ek |
1994 |
BA2294 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:17.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Emma Jansson |
1994 |
AP4694 |
MKK |
|
50m |
1:16.28 |
527 |
2 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:15.70 |
332 |
3 |
Victoria Forsman |
1995 |
BA9495 |
LASS |
|
50m |
1:14.72 |
382 |
4 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
1:12.69 |
349 |
5 |
Nellie Ternblad |
1995 |
AI2295 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:13.83 |
608 |
6 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:15.12 |
275 |
7 |
Erika Carlén |
1994 |
AM5294 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:16.09 |
425 |
8 |
Lina Berg |
1996 |
AF0696 |
S 02 |
|
50m |
1:16.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
268 |
1 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:16.21 |
16 |
2 |
Mari Louise Tran |
1997 |
AL2897 |
HS |
|
50m |
1:15.34 |
216 |
3 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.50 |
227 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
1:12.60 |
574 |
5 |
Lina Westerlund |
1995 |
BD5295 |
UPSALA S |
|
50m |
1:13.63 |
331 |
6 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
1:14.87 |
547 |
7 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:15.98 |
513 |
8 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:16.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:16.16 |
423 |
2 |
Johanna Fransson |
1994 |
AG1894 |
S 71 |
|
50m |
1:15.31 |
391 |
3 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
AP9895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.49 |
496 |
4 |
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:12.39 |
557 |
5 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.46 |
231 |
6 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
AH5696 |
HS |
|
50m |
1:14.80 |
648 |
7 |
Lina Rosvall |
1997 |
AC2897 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:15.92 |
642 |
8 |
Johanna Andersson |
1997 |
AC8497 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:16.42 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
20 juli 2011 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
20:21 |
|