Program för NUSS Äldre och Yngre 50m 2011
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 103
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2011 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:45 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2011-07-01 |
|
|
|
|
Gren 103, 50m Frisim Herrar 12-13 |
Finaler (5) |
12 - 13 år: Oskar Ekström 27.02 2007-07-01 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
218 |
1 |
Emil Söderholm |
1999 |
AG5599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
34.05 |
679 |
2 |
Anton Johansson |
1999 |
AG4399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.02 |
669 |
3 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.43 |
73 |
4 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
50m |
33.14 |
562 |
5 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
33.33 |
587 |
6 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
25m |
33.92 |
194 |
7 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
34.03 |
254 |
8 |
Simon Linnér |
1999 |
AE1999 |
MOTALA SS |
|
25m |
34.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Axel Gudehn |
1998 |
AL4398 |
SKK |
|
25m |
33.02 |
572 |
2 |
Martin Andersson |
1998 |
AE0798 |
UDDEVALLA |
|
25m |
32.81 |
245 |
3 |
Pär Börjesson |
1998 |
AC6798 |
MASS |
|
50m |
32.14 |
296 |
4 |
Jesper Askenberg |
1998 |
AC6998 |
NKK |
|
25m |
31.24 |
604 |
5 |
Fredrik Levin |
1998 |
AG1798 |
UMEÅ SS |
|
25m |
32.04 |
140 |
6 |
Daniel Engelson |
1998 |
AE4198 |
LASS |
|
25m |
32.67 |
674 |
7 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
AD8598 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
32.86 |
364 |
8 |
Anton Schough |
1998 |
AR7998 |
ÖSA |
|
25m |
33.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
440 |
1 |
Jack Ekström |
1998 |
AP1798 |
SKURU IK |
|
25m |
31.15 |
614 |
2 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
UMEÅ SS |
|
25m |
31.11 |
230 |
3 |
Jonathan Ekelund |
1999 |
AA4999 |
MASS |
|
25m |
30.77 |
534 |
4 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
30.61 |
429 |
5 |
Timo Oosterveld |
1998 |
AC5398 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
30.76 |
13 |
6 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
30.92 |
95 |
7 |
Adam Koponen |
1999 |
AF3599 |
HULTSFRED |
|
25m |
31.14 |
335 |
8 |
Matthias Sandström-Karlss |
1998 |
AL3598 |
NKK |
|
25m |
31.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
240 |
1 |
Karl Zimmerman |
1998 |
AD1598 |
MASS |
|
50m |
30.20 |
443 |
2 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
30.16 |
456 |
3 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
29.71 |
118 |
4 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
25m |
29.54 |
556 |
5 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
29.57 |
524 |
6 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
29.79 |
36 |
7 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
ALINGSÅS |
|
25m |
30.18 |
386 |
8 |
Jesper Böhn |
1998 |
AD5998 |
S 02 |
|
25m |
30.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
691 |
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.47 |
274 |
2 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
29.15 |
237 |
3 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
28.58 |
376 |
4 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
27.70 |
92 |
5 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
HULTSFRED |
|
50m |
27.80 |
320 |
6 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
28.77 |
232 |
7 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
29.36 |
332 |
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
25m |
29.49 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2011 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:45 |
|