Ohjelma NUSS Äldre och Yngre 50m 2011
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 4/7 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2011 |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2011-07-01 |
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13 |
Finaler (5) |
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
1 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
40.16 |
679 |
2 |
Anton Johansson |
1999 |
AG4399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
39.94 |
669 |
3 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
39.58 |
254 |
4 |
Simon Linnér |
1999 |
AE1999 |
MOTALA SS |
|
25m |
38.06 |
14 |
5 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
38.86 |
674 |
6 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
AD8598 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
39.82 |
689 |
7 |
Emil Skytt |
1999 |
AL1599 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
40.10 |
194 |
8 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
40.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
386 |
1 |
Jesper Böhn |
1998 |
AD5998 |
S 02 |
|
25m |
37.88 |
402 |
2 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
37.47 |
415 |
3 |
William Svalander |
1998 |
AQ6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
36.91 |
335 |
4 |
Matthias Sandström-Karlss |
1998 |
AL3598 |
NKK |
|
25m |
36.65 |
13 |
5 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
36.73 |
534 |
6 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
37.16 |
523 |
7 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
37.86 |
73 |
8 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
50m |
37.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Daniel Engelson |
1998 |
AE4198 |
LASS |
|
50m |
36.33 |
364 |
2 |
Anton Schough |
1998 |
AR7998 |
ÖSA |
|
25m |
36.32 |
440 |
3 |
Jack Ekström |
1998 |
AP1798 |
SKURU IK |
|
25m |
35.25 |
317 |
4 |
Calle Lindroth |
1998 |
AC8998 |
NKK |
|
25m |
34.19 |
604 |
5 |
Fredrik Levin |
1998 |
AG1798 |
UMEÅ SS |
|
25m |
35.11 |
245 |
6 |
Pär Börjesson |
1998 |
AC6798 |
MASS |
|
50m |
36.29 |
228 |
7 |
Oscar Brohammer |
1998 |
AG9998 |
MASS |
|
25m |
36.33 |
587 |
8 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
25m |
36.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
95 |
1 |
Adam Koponen |
1999 |
AF3599 |
HULTSFRED |
|
25m |
33.37 |
429 |
2 |
Timo Oosterveld |
1998 |
AC5398 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
33.05 |
232 |
3 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
32.99 |
443 |
4 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
32.75 |
456 |
5 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
32.94 |
118 |
6 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
50m |
33.01 |
237 |
7 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
33.16 |
614 |
8 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
UMEÅ SS |
|
25m |
34.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
376 |
1 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
32.46 |
556 |
2 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
32.18 |
92 |
3 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
HULTSFRED |
|
50m |
31.81 |
320 |
4 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
30.14 |
524 |
5 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
31.70 |
691 |
6 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
32.09 |
274 |
7 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
32.30 |
332 |
8 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
25m |
32.69 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2011 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:18 |
|