Ohjelma DM/JDM 2011
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 36
|
Tävling |
DM/JDM 2011 |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:08 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 juni 2011 |
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-06-10 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
AN4297 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:15.17 |
110 |
3 |
Sofia von Sydow |
1997 |
AH1697 |
SKURU IK |
|
50m |
1:14.93 |
34 |
4 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:14.23 |
230 |
5 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
BE5696 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:14.36 |
222 |
6 |
Elsa Arksand |
1996 |
AU1896 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:15.04 |
278 |
7 |
Elin Bjurman |
1995 |
AO7295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:15.18 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Camilla Hamdi |
1993 |
BK9293 |
SKK |
|
50m |
1:13.84 |
356 |
2 |
Charlotte Myers |
1997 |
BQ2497 |
POLISEN |
|
50m |
1:13.50 |
86 |
3 |
Anna Hammar |
1968 |
AA2668 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:13.48 |
23 |
4 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
DANDERYD |
|
50m |
1:12.89 |
107 |
5 |
Mathilda Sjöberg |
1995 |
BH1495 |
SKURU IK |
|
50m |
1:13.18 |
249 |
6 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
AC4497 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.50 |
99 |
7 |
Amanda Kimander |
1997 |
AQ3497 |
SKURU IK |
|
50m |
1:13.70 |
50 |
8 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
BV5493 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:14.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:12.78 |
250 |
2 |
Sara Sangfelt |
1995 |
AG0695 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.35 |
280 |
3 |
Mikaela Bäck |
1995 |
AE9895 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.87 |
247 |
4 |
Anna Sandäng |
1996 |
AE2696 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.42 |
12 |
5 |
Julia Peterson |
1995 |
BC8895 |
SKK |
|
50m |
1:11.61 |
157 |
6 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:12.02 |
207 |
7 |
Sara Eklund |
1995 |
BC0495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:12.78 |
72 |
8 |
Olivia Nelin |
1995 |
BE1695 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
1 |
My Wigholm |
1991 |
BE8291 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:11.30 |
142 |
2 |
Cecilia Wallén |
1995 |
BG5895 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.43 |
183 |
3 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
BB3695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.81 |
339 |
4 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
POLISEN |
|
50m |
1:09.48 |
196 |
5 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.73 |
27 |
6 |
Emma Varga |
1997 |
AE1897 |
DANDERYD |
|
50m |
1:10.25 |
279 |
7 |
Emelie Bäck |
1996 |
AE4696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.69 |
301 |
8 |
Emma Sjösten |
1996 |
AG2496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:07.82 |
165 |
2 |
Camilla Lindquist |
1993 |
AK2893 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:07.63 |
105 |
3 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
1:06.75 |
319 |
4 |
Linda Eriksson |
1991 |
AI4891 |
SS04 |
|
50m |
1:05.28 |
30 |
5 |
Josefin Eriksen |
1995 |
AS2495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:05.60 |
57 |
6 |
Jessica Eriksson |
1995 |
AH0895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:06.85 |
141 |
7 |
Emma Wahlström |
1994 |
AF9294 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:07.78 |
288 |
8 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.70 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
12 juni 2011 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:08 |
|