Startliste for DM/JDM 2011
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 Lördag 11/6
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
DM/JDM 2011 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:37 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 juni 2011 |
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (4) |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-25 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
Jennie Sveronius |
1994 |
BG0694 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:00.36 |
2 |
3 |
Cecilia Bruhn |
1989 |
AS9689 |
SKK |
|
50m |
3:00.20 |
347 |
4 |
Emmeli Hansson |
1995 |
AZ0295 |
POLISEN |
|
50m |
2:59.16 |
353 |
5 |
Veronica Mattsson Ceccon |
1995 |
BA6295 |
POLISEN |
|
50m |
2:59.97 |
28 |
6 |
Malin Atran |
1998 |
AN7698 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:00.28 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
100 |
1 |
Isabella Lian |
1996 |
AY8296 |
SKURU IK |
|
50m |
2:58.14 |
246 |
2 |
Sofia Sandholm |
1995 |
BK4895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:57.00 |
227 |
3 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:56.30 |
238 |
4 |
Pauline Korssell |
1997 |
AI8897 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:52.87 |
102 |
5 |
Enya Mcpheat |
1997 |
AS4697 |
SKURU IK |
|
50m |
2:53.26 |
91 |
6 |
Jessica Allberg |
1995 |
AY7895 |
SKURU IK |
|
50m |
2:56.55 |
50 |
7 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
BV5493 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:57.78 |
26 |
8 |
Nathalie Rege |
1994 |
BO4494 |
DANDERYD |
|
50m |
2:58.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
297 |
1 |
Julia Robertsson |
1995 |
AM9295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:52.43 |
62 |
2 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
AT2896 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:51.55 |
170 |
3 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:50.26 |
306 |
4 |
Emelie Åkerström |
1995 |
AM6295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:47.83 |
323 |
5 |
Carolina Nordin |
1987 |
AL9287 |
SS04 |
|
50m |
2:48.69 |
92 |
6 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
AR7893 |
SKURU IK |
|
50m |
2:51.07 |
72 |
7 |
Olivia Nelin |
1995 |
BE1695 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:52.18 |
302 |
8 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:52.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:46.39 |
38 |
2 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:41.40 |
124 |
3 |
Stina Gardell |
1990 |
AG9690 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:33.53 |
187 |
4 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
AI2489 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:33.12 |
235 |
5 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:33.34 |
178 |
6 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:35.03 |
211 |
7 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:41.58 |
32 |
8 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:47.02 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2011 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:37 |
|