Program for Vattenfall Swim Cup 2011 Morning UC
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2011 (UC) |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2011 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 juni 2011 |
|
|
|
|
Løb 14, 25m Freestyle Men |
Indledende (27) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
455 |
2 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
|
467 |
3 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
25m |
|
231 |
4 |
Frederik Moje |
1999 |
292593 |
ROTWEIß |
|
25m |
|
562 |
5 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
662 |
1 |
Thor Erik Andreasen |
1998 |
9845AR |
WEST SWIM |
|
25m |
|
415 |
2 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
AB2700 |
SK TRITON |
|
25m |
|
424 |
3 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
SK TRITON |
|
25m |
|
98 |
4 |
Andrè Abildgaard |
1999 |
9923AH |
NAKSKOV |
|
25m |
|
57 |
5 |
Lau Lindquist |
1999 |
9987AM |
ERRITSØ |
|
25m |
|
447 |
6 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
AB4198 |
SK TRITON |
|
25m |
|
411 |
2 |
Alexander Cummings |
1997 |
AE3397 |
SK TRITON |
|
25m |
|
171 |
3 |
Maximilian Jahnke |
1998 |
AS2198 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
|
449 |
4 |
Mark Simonsen |
1997 |
9719AH |
ODDER |
|
25m |
|
540 |
5 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
WEST SWIM |
|
25m |
|
184 |
6 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Lucas Arumugam |
2000 |
0091AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
|
661 |
2 |
Jakob Sørensen |
1998 |
9861AB |
WEST SWIM |
|
25m |
|
61 |
3 |
Tobias Rasmussen |
1997 |
9765AR |
ERRITSØ |
|
25m |
|
444 |
4 |
Oscar Albertsen |
1997 |
9759AR |
ODDER |
|
25m |
|
561 |
5 |
Rasmus Larsen |
1997 |
9763AD |
WEST SWIM |
|
25m |
|
489 |
6 |
Jakob Knoblauch |
1999 |
9991AE |
SVENDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
29.50 |
25 |
2 |
Noah Dalichow |
2003 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
26.56 |
36 |
3 |
Christian Lippold |
2001 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
25.51 |
544 |
4 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
WEST SWIM |
|
25m |
25.90 |
35 |
5 |
Jan-Oliver Erdmann |
2002 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
26.99 |
306 |
6 |
Tom Meixelsberger |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
31.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Lukas Tiede |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
25.00 |
568 |
2 |
Jared Tim Liebrecht |
2000 |
|
RATHENOW |
|
25m |
24.07 |
178 |
3 |
Anton Knudsen |
1998 |
9835AK |
HERLEV |
|
25m |
23.53 |
430 |
4 |
Marc Boyens |
2000 |
295079 |
SV NEPTUN |
|
25m |
24.00 |
30 |
5 |
Cedric Tschirner |
2001 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
24.57 |
28 |
6 |
Nico Lissel |
2002 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
25.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Lasse Bielke |
2002 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
23.00 |
27 |
2 |
Phillip Putzmann |
2002 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
22.78 |
214 |
3 |
Benjamin Streifeneder |
1997 |
|
SC PHÖNIX |
|
25m |
22.60 |
237 |
4 |
Etienne Weinbach |
2002 |
289832 |
ROTWEIß |
|
25m |
22.72 |
43 |
5 |
Patrick Limburg |
1999 |
296531 |
PREETZER |
|
25m |
22.95 |
429 |
6 |
Per Alva Bielenberg |
2001 |
286779 |
SV NEPTUN |
|
25m |
23.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Andreas Wilson |
1999 |
AC9799 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
22.03 |
333 |
2 |
Michael Stille |
2002 |
|
TUREBERG |
|
25m |
21.97 |
26 |
3 |
Justus Rau |
2003 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
21.15 |
86 |
4 |
Mikkel Neergaard |
1999 |
9971AI |
SK-SYD |
|
25m |
21.85 |
402 |
5 |
Jan Niklas Kascha |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
22.00 |
438 |
6 |
Paul Sievers |
2001 |
280781 |
SV NEPTUN |
|
25m |
22.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Eric Dittrich |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
21.00 |
543 |
2 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
WEST SWIM |
|
25m |
20.27 |
29 |
3 |
Till-Ole Lüderitz |
2001 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
20.15 |
147 |
4 |
Jonas Kischkel |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
20.20 |
144 |
5 |
Jonas Neumann |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
20.50 |
167 |
6 |
Fiete Plath |
2003 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
21.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
WEST SWIM |
|
25m |
20.03 |
262 |
2 |
Julian Bogdain |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
20.00 |
258 |
3 |
Kilian Reichmann |
2001 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
20.00 |
263 |
4 |
Richard Vincent Friedel |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
20.00 |
437 |
5 |
Gero Sievers |
1999 |
280780 |
SV NEPTUN |
|
25m |
20.00 |
213 |
6 |
Jesko Witt |
1999 |
|
SC PHÖNIX |
|
25m |
20.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Philipp Joshua Spiegel |
2002 |
253842 |
POTSDAMER |
|
25m |
19.90 |
261 |
2 |
Marc Strauch |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
19.50 |
569 |
3 |
Felix Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
19.19 |
570 |
4 |
Lucas Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
19.36 |
150 |
5 |
Ricco Luers |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
19.50 |
266 |
6 |
Lennart Piechnick |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
20.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Max Pfeiffer |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
19.00 |
4 |
2 |
Paul Böttcher |
2001 |
|
BERLINER |
|
25m |
18.77 |
183 |
3 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
18.48 |
260 |
4 |
Ron Schallenberg |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
18.50 |
227 |
5 |
Torge Jürgensen |
1998 |
275552 |
ROTWEIß |
|
25m |
18.89 |
439 |
6 |
Bennet Weiß |
2000 |
280860 |
SV NEPTUN |
|
25m |
19.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
0141AB |
ODDER |
|
25m |
18.21 |
642 |
2 |
Bennet Aaron Simonides |
2001 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
18.00 |
563 |
3 |
Marcus Møgelmose-Andersen |
1998 |
9845AO |
WEST SWIM |
|
25m |
18.00 |
145 |
4 |
Ole Reichardt |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
18.00 |
304 |
5 |
Rouven Raths |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.03 |
223 |
6 |
Maurice Hage |
1998 |
214939 |
ROTWEIß |
|
25m |
18.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Tobias Sagelsdorff |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
17.77 |
252 |
2 |
Friedrich Eckert |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.50 |
648 |
3 |
Dominique Renné |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
17.50 |
250 |
4 |
Benjamin Biel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.50 |
318 |
5 |
Max Fiedler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.60 |
296 |
6 |
Pit Zimmermann |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Joshua Berles |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
17.50 |
400 |
2 |
Wassili Kuhn |
1999 |
259594 |
POTSDAMER |
|
25m |
17.50 |
341 |
3 |
Hannes Jakubczyk |
2001 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
17.33 |
577 |
4 |
Finn Große-Freese |
2001 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
17.40 |
649 |
5 |
Alexander Müller |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
17.50 |
127 |
6 |
Richard Hilliger |
1997 |
|
SCHÖNEBECK |
|
25m |
17.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Florian Kuß |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.13 |
435 |
2 |
Vincent Radach |
1999 |
255252 |
SV NEPTUN |
|
25m |
17.00 |
362 |
3 |
Christian Boger |
1998 |
249794 |
KALTENKIRC |
|
25m |
16.88 |
554 |
4 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
WEST SWIM |
|
25m |
17.00 |
651 |
5 |
Niclas Franke |
1998 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
17.00 |
556 |
6 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
WEST SWIM |
|
25m |
17.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Lukas Würbach |
2001 |
|
BERLINER |
|
25m |
16.77 |
656 |
2 |
Alexander Kalisch |
1997 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
16.70 |
129 |
3 |
Till Assmann |
1998 |
|
SCHÖNEBECK |
|
25m |
16.66 |
170 |
4 |
Felix Jahnke |
1998 |
AF9598 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
16.67 |
391 |
5 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.73 |
3 |
6 |
Dominik Berisha |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
16.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Oscar Melin |
1997 |
AG0997 |
OSBY SS |
|
25m |
16.58 |
273 |
2 |
Patrick Elvers |
2000 |
242180 |
EIDELTSTED |
|
25m |
16.50 |
255 |
3 |
Erik Jensen |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.50 |
141 |
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
16.50 |
311 |
5 |
Fabian Fröhlich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.58 |
364 |
6 |
Till Austinat |
2000 |
239146 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Leon Grassi |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.50 |
310 |
2 |
Eric Schneider |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.35 |
257 |
3 |
Linus Loose |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.25 |
555 |
4 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
16.29 |
151 |
5 |
Justin Heilmann |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
16.50 |
404 |
6 |
Jakob Scheel |
1997 |
|
UETERSEN |
|
25m |
16.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Leon Scharkowski |
1997 |
170633 |
SV NEPTUN |
|
25m |
16.00 |
639 |
2 |
Ben Fredrich |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
16.00 |
401 |
3 |
Manuel Moors |
1998 |
202284 |
POTSDAMER |
|
25m |
15.90 |
102 |
4 |
Jannis Himburg |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
15.90 |
653 |
5 |
Johann-Ludwig Herzog |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
16.00 |
186 |
6 |
Sverre van Brink |
1998 |
AJ6798 |
OSBY SS |
|
25m |
16.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Lukas Hoellge |
1999 |
|
BERLINER |
|
25m |
15.77 |
229 |
2 |
Joey Ketzscher |
1998 |
257517 |
ROTWEIß |
|
25m |
15.64 |
105 |
3 |
Lukas Glasewald |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
15.50 |
93 |
4 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
15.52 |
38 |
5 |
Patrick Tayfun Stüwe |
2000 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
15.67 |
576 |
6 |
Jonas Mier |
2001 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
15.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Jesper Løbner |
1997 |
|
SKÆRBÆK |
|
25m |
15.39 |
218 |
2 |
Elias Christiansen |
1999 |
260616 |
ROTWEIß |
|
25m |
15.21 |
271 |
3 |
Arne Behnfeldt |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
15.00 |
441 |
4 |
Mads Berndt |
1998 |
243039 |
SV NEPTUN |
|
25m |
15.00 |
389 |
5 |
Stanislav Soputniak |
1998 |
257939 |
SCHWERIN |
|
25m |
15.36 |
385 |
6 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
178776 |
SCHWERIN |
|
25m |
15.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Georg Schulze |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.00 |
383 |
2 |
Benjamin Bürger |
1998 |
191865 |
SCHWERIN |
|
25m |
14.96 |
370 |
3 |
Tim Krüger |
2000 |
239145 |
SCHWERIN |
|
25m |
14.86 |
179 |
4 |
Thomas Uttrup Ludwig |
1998 |
9825AC |
HERLEV |
|
25m |
14.94 |
222 |
5 |
Bosse Feddersen |
1997 |
237730 |
ROTWEIß |
|
25m |
15.00 |
305 |
6 |
Richard Maywald |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Yannic Lange |
1997 |
|
BERLINER |
|
25m |
14.77 |
660 |
2 |
Noel Pascal Thiel |
1997 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
14.50 |
329 |
3 |
Henning Janßen |
1998 |
213786 |
MECKELFELD |
|
25m |
14.20 |
557 |
4 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
14.44 |
361 |
5 |
Daniel Matthiesen |
1997 |
|
SKÆRBÆK |
|
25m |
14.67 |
177 |
6 |
Lasse Brock |
1997 |
9717AB |
HERLEV |
|
25m |
14.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Nico Faßhauer |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
14.00 |
59 |
2 |
Jacob Jensen |
1998 |
9857AK |
ERRITSØ |
|
25m |
13.90 |
283 |
3 |
Joshua Petersen |
1997 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
13.10 |
40 |
4 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
25m |
13.57 |
578 |
5 |
Liam Nicholas Glatz |
2000 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
14.00 |
363 |
6 |
Frederic Boger |
1997 |
249791 |
KALTENKIRC |
|
25m |
14.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Florian Haselbach |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
14.00 |
191 |
2 |
Fin Seydlitz |
1997 |
|
MTV HEIDE |
|
25m |
13.82 |
270 |
3 |
Franz Schmidt |
1997 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
13.00 |
297 |
4 |
Maxim Davydytchev |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.33 |
164 |
5 |
Arthur Manuilovich |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
14.00 |
309 |
6 |
Bjarne Holfeld |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Lukas Rammelt |
1997 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
14.00 |
19 |
2 |
Tim Windausen |
1997 |
|
BERLINER |
|
25m |
13.77 |
190 |
3 |
Janne Lahrssen |
1997 |
|
WESSELBURE |
|
25m |
12.80 |
42 |
4 |
Magnus Ericsson |
1997 |
AP3597 |
S 77 |
|
25m |
13.21 |
302 |
5 |
Felix Habl |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.99 |
352 |
6 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
14.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
03 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|