Startliste for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Rintauinti T-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Uinti Popula |
FIN |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karola Paju |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
EST |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
FIN |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Krisete-Elisabet Tamm |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
EST |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
CHIARA KIPPOLA |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
FIN |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sofia Viitanen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ella Puttonen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Uinti Popula |
FIN |
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Katariina Lahti |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Siiri Mäkelä |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
FIN |
1:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Isla Smeds |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Olga Kaiser |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
1:15.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:24.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:29.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Anna Relander |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:30.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:30.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:30.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:30.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:31.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 08.52.32 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|