Startliste for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
La-Aamu A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Vapaauinti P-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
FIN |
53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Sytchak |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Qvisén |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Veeti Vehmas |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
FIN |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Valtteri Tavast |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Alex Ailio |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Paavo Jokiranta |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Dmytrii Mishchenko |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:03.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:04.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:04.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 08.52.28 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|